Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Silazgor

Adriatica ? na prezent dla żony

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi ostatnio do głowy pomysł aby w ramach prezentu na 1 rocznicę ślubu kupić żonie zegarek z wygrawerowaną dedykacją. Posiada ona już sporo zegarków (około 10) jednak są to zegarki raczej z tych tanich (jest 1 lorus, 1 casio, a reszta to w większości marki modowe). Chciałbym aby miała coś trochę porządniejszego.

Kryteria po jakich szukałem to:

- Już naciągnięty budżet to około 700zł.

- Zegarek raczej kwarcowy (bardziej bezobsługowy, a dla niej nie ma to znaczenia czy automat czy kwarc, po drugie w tej cenie mocno ograniczony wybór automatów)

- Bardzo na plus jakby był szwajcarski - to takie moje widzimisię ;)

- Plusik za szafirowe szkiełko

- Zegarek w kolorze żółtego złota, z kryształkami, raczej dość duży jak na damski oraz raczej elegancki (do sukienki wieczorowej) 

 

Znalazłem ten zegarek: https://www.maxtime.pl/zegarek-adriatica-a3811-1163qz-damski.html

Spełnia on wszystkie wymagania a do tego sprzedawca ma grawerunek w cenie. Dzisiaj planuje obejrzeć na żywo go w innym sklepie. Pewne wątpliwości budzi we mnie jednak mechanizm. Jest to Ronda 515, o której zbyt wiele opinii nie udało mi się znaleźć a to co znalazłem było raczej na minus (np. słabe trafianie wskazówką w indeksy). Uważam, że jak na kwarca tej marki nie jest to niska cena a zastosowany jest w nim mechanizm za kilkadziesiąt zł. Może ktoś mógłby powiedzieć coś więcej o tym mechanizmie? Może moje obawy są bezpodstawne i zegarek jednak jest wart swojej ceny? Będę wdzięczny za rady bardziej doświadczonych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie bez znaczenia jaki kwarc to będzie i tak posłuży długo. Ta ronda to zwykły budżetowy mechanizm (koszt około 70-80zł), jeden kamyczek w środku, bateria średnio co 3 lata do wymiany.

 

Ja bym raczej szukał automatu lub mechanika - będzie o niego dbać, automat rzeczywiście droższy, ale praktycznie bezobsługowy.

Również możesz kupić jakiś model vintage i zrobić grawer na deklu. No chyba, że koniecznie chcesz nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zdecydowałem się na tą Adriaticę ale w innym sklepie bo wolałem grawerunek mechaniczny niż laserowy. Poza tym dostałem bardzo fajną cenę. Zostałem jednak przy kwarcu bo wchodził w grę tylko nowy zegarek a ciężko w tej cenie znaleźć coś by mi (żonie) się podobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Petru23
      Zegarek Adriatica 1046.515.3 Tytanowy w stanie jak nowy z kompletem wyposażenia (pudełko, dokumentacja podbita, poduszeczka).
       
      Cena 200zł
      Wysyłka PP. DPD, Paczkomat
      Odbiór osobisty w Kielcach
      Mogę dowieźć do Warszawy przy przedpłacie
      Płatność blik, przelew, gotówka przy odbiorze własnym.
      Kontakt PW
       
      zegarek kupiłem z portalu aukcyjnego kilka dni temu, jednak bransoleta okazała się na mnie za ciasna. Brakuje ogniwa, sprzedający nic o tym nie wiedział. Historia jest nieznana, jest pieczątka z 2008 roku z salonu z Leszna. Nie mam pewności, czy numeracja się zgadza ale model po zdjęciach w sieci tak (albo nie widzę różnicy, zweryfikujcie proszę sami). Sprzedawca twierdzi, że wymienił baterię.
      Trafia w indeksy sekundnikiem w zakresie 7-12h
       
       
      Stan zegarka wg regulaminu dobry (7/10) ze względu na brak jednego ogniwa bransolety. Tak to posiada kilka drobnych przetarć od przekładania czy przymierzania, na deklu i zapieciu. Widoczne na zdjecich. Więcej nie widzę ale wzrok nie jest jakiś wybitny. Stan dałbym 9/10 gdyby nie ferelne ogniwo.
      Obwód mojego nadgarstka to prawie 19cm, szerokość ok 5,5-6cm. 
       
       
      37mm szerokość
      7mm grubość 
      Tytanowa bransoleta bez jednego ogniwa, max 18-18,5cm nadgarstek.
      Szafirowe szkło
      5ATM
      Biała tarcza (żona mówi, że lekka perła)
      Indeksy liniowe oraz rzymskie (przy krawędzi tarczy)
      Datownik
       
       
       
       













    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
    • Przez Nicrame
      Dzień dobry.
      Posiadam od niedawna zegarek Adriatica A8276.2163A. wszystko działa fajnie, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie z czasem zauważyłem, że na tarczy  miejscu gdzie znajduje się godzina szósta zamiast rzymskiej VI znajduje się IV (nie jest do góry nogami). Pomyślałem, że albo błąd egzemplarza, albo może podróbka, Załączam foto.

      Okazuje się jednak, że odwiedziłem kilka sklepów i wszystkie modele serii mają tak samo. Także na stronie producenta, oraz polskiego dystrybutora (zrzuty w załącznikach) jest tak samo. Na meila w tej sprawie na oficjalny adres (po angielsku) nikt mi nie odpisał. Wysłałem też zapytanie 17.12.2019 na facebook na Adriatica Polska i zero odpowiedzi. Wiadomość wysłana formularzem na stronie producenta (wersja pl strony i zapytanie) też zero reakcji. Dzisiaj wysłałem kolejne zapytanie formularzem na stronie polskiego dystrybutora.
      Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to ugryźć? Czy to może faktycznie jakiś designerski popis, czy zwykły błąd?
       






    • Przez Łukasz K
      Cześć,
      jestem nowy na forum bo potrzebuję wsparcia bardziej doświadczonych osób przy zakupie zegarka.
      Upatrzyłem sobie zegarek Adriatica A1197.1211A (https://www.zegarek.net/zegarki/adriatica/zegarek_adriatica_A1197.1211A.html) - czy możecie mi powiedzieć czy warto go kupić za około 1400 zł? Czy może w tej cenie (budżet do 1500 zł) możecie polecić coś innego? To na czym mi najbardziej zależy to automat, klasyczny wygląd, złoty kolor koperty, indeksy w formie kresek (cyfry arabskie odpadają, rzymskie do zaakceptowania ale zależy od zegarka), pasek skórzany. Tarcza nie musi być biała - może być też ciemna.
       
      Będę wdzięczny za ocenę i ewentualne propozycje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.