Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel007

Kino domowe z odtwarzaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy- nie znam sie zupelnie na konach/zestawach itp.

Poszukuje jakies porady dotyczacej sklepow /firm/ doboru

Zalezy mi na zestawie kina+ odtwarzacz dvd/cd/mp itd i zeby laczyl sie ze srajfonem. Nie wiem czy lepszy bluetoot czy na kablach

Budzet max. 3.5k

Da sie cos fajnego w tej kasie?

Onkio/denon/ yamaha...a moze jeszcze cos innego

Pokoik 40m.2 polaczony z jadalnią 20m.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

A kolega ma miejsce by odpowiedni poustawiać cały zestaw (kolumny)?

Z góry zaznaczę, że 40m2 to spora przestrzeń i założony budżet jest sporo (kilkakrotnie) za mały.

 

poczytaj: http://forum.rms.pl/index.php?topic=7.0

 

w 40m2  potrzeba mocnego amplitunera (najlepiej sieciowego) odtwarzacz bluray, zestawu wydajnych kolumn (tutaj trzeba pamiętać, że liczy się sprawność nie wat na tabliczce znamionowej) z subwooferem.

 

onkyo dobrze zgrywa się z kolumnami dali np.zestaw 7.1 oparty na serii zensor 7 + sub, + np. onkyo tx rz820

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale audiofilem tez nie jestem : nie musi byc super hiper baper.

Budzet .....wiem ze moze byc wiecej ale chce tego uniknąć.

Ma byc dobrze , w miare selektywnie.

Dziekuje za podesłany link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś półtora roku temu stałem przed identycznym problemem  :ph34r: Już miałem wizje, że z kolejnego tematu muszę się doktoryzować, te nieprzespane noce, te wynurzenia internetowych fahofcuff... :blink: 

Tymczasem wpadłem do mediamarktu po dyktafon i usłyszałem jak pół sklepu się trzęsie od rytmicznych i głośnych dźwięków Still dr'a DRE  :lol: Podszedłem spodziewając się jakiegoś demo z wydzielonego saloniku Hi-Fi, a tu się okazało, że gra ustawiony na półce soundbar JBL z subem  :D Po pół godzinie miałem taki w bagażniku, na dokładkę była jakaś promocja tego dnia na JBL  :D

Jeśli faktycznie nie jesteś audiofilem, to JBL cinema SB350 plus dwa przyzwoite kable hdmi plus nieduży odgrywajek bluray - zamkniesz się w 2-2,2 tys. Za resztę kup coś żonie, a mi postawisz wirtualne piwo, nie dziękuj  B)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to duży masz pokój ;-)

W tym budżecie ( niskim ) Denon, Yamaha, Marantz, HK, Onkyo mają podobne wyposażenie ale różnią się nieco uśrednionym charakterem brzmienia. Tym bym się kierował przy wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

Standardowy pokój to taki do 20m2, i pod takie pasuje większość zestawów kin domowych.
40m2 to olbrzymia kubatura, by wytworzyć w tym odpowiednie ciśnienie akustyczne potrzeba mocnego sprzętu ze sporym zapasem mocy, za słaby sprzęt będzie wpadał w przester, charczał, buczał, dudnił w końcu spalą się gwizdki w kolumnach.

Nie ma tutaj czy ktoś audiofil czy nie, mówimy o kategoriach sprzętu budżetowego, (takich do 10 tys. PLN-ów za element), mówimy o w miare poprawnym nagłośnieniu pomieszczenia.

Ale po kolei,

sprzęt to nie wszystko. Zaczyna się od pomieszczenia i odpowiedniego ustawienia kolumn, bo pomieszczenie też gra,  tylko odpowiednie ustawienie w nim sprzętu zagwarantuje spójność sceny dźwiękowej, oczywiście nie może też to być puste pomieszczenie z gołą podłogą, bo wtedy pogłos I dudnienie gwarantowane.

Radzę poczytać o akustyce pomieszczeń.

Po przeprowadzce pozbyłem się zestawu kinowego, zostałem tylko ze stereo, nie mam możliwości rozmieszczenia zestawu 7.1 tak by to “działało”.

Jeśli już teraz wiesz, że żona, dzieci, kot, kolekcja waz chińskich, meble, kanapa będą ważniejsze niż poprawne rozstawienie elementów kina domowego w pomieszczeniu to sobie odpuść, szkoda pieniędzy. Nawet najlepsze podzespoły dobrze nie zagrają jeśli będą rozstawione tam gdzie jest miejsce (np. wciśnięte miedzy stolik rtv a meblościankę, przy samej ścianie, czy kanapa stojąca przy samej ścianie) a nie tam gdzie powinny stać.
 

Jeśli masz to jak poustawiać i możesz zwiększyć budżet to można myśleć o kinie domowym i dalej ciągnąć ten wątek, jeśli nie to pozostają tylko słuchawki, sony ma zestaw do kina domowego.
 

BTW: ile filmów tygodniowo oglądasz, bo czasem wychodzi taniej chodzić do kina, niż kupować sprzęt na 40m2.
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co panowie brac?
A firmy czyms sie roznią czy ten sam poziom wykonania/jakosci/trwalosci/serwisu?

To najprościej: co mogę kupić i nie żałować w tym budżecie i mieć lepszy dźwięk niż głośniki w telewizorze.

Są już jakieś gotowe fajne zestawy czy trzeba samemu dobierać kolumny/ końcówki mocy itp.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to duży masz pokój ;-)

W tym budżecie ( niskim ) Denon, Yamaha, Marantz, HK, Onkyo mają podobne wyposażenie ale różnią się nieco uśrednionym charakterem brzmienia. Tym bym się kierował przy wyborze.

Dobrze kolega mówi, nie wydaje mi się żebyś usłyszał jakąś szalona różnice pomiędzy tymi firmami. Weź tą której nazwa bardziej Ci się podoba. Ja wzialbym Marantz :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę "zboczeńca" , który po moim zapytaniu złożył mi zestawik dla początkujących za .....15k. euro.

Jak powiedziałem jaki budżet to prawie się mnie wyparł bo jestem ignorantem, nie mam słuchu a ja dowiedziałem się kim jestem, skąd pochodzę i kim jest moja matka :-).

Dziękuję koledzy za wszystkie rady- jak już kupię to się pochwalę (?) i będę czekał na komentarze.

Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega mówi, nie wydaje mi się żebyś usłyszał jakąś szalona różnice pomiędzy tymi firmami. Weź tą której nazwa bardziej Ci się podoba. Ja wzialbym Marantz :)

Irek ale między nimi są różnice w brzmieniu słyszalne przez większość społeczeństwa ;-) tak są konstruowane żeby każdy usłyszał " ładny dźwięk"

A koledze faktycznie lepiej kupić za całą kasę wzmacniacz stereo plus dwa fronty plus BR - zagra lepiej niż każdy TV. Z czasem zawsze można dokupić SUB jak frontom brakuje dołu a jest taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy oglądaniu filmów nie słyszę różnic, słuchając muzyki w stereo już tak, a audiofilem nie jestem


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

eee tam, mnie kable nie grają, byle przekrój się zgadzał i długości.

 

 

To co panowie brac?

 

 

moją propozycję masz w drugim poście w tym temacie, imo to jest propozucja budżetowa na ten metraż, tylko jakiś odtwarzacz dobierz, najleiej tez od onkyo, jednego pillota będą się słuchać i ładnie wyglądać razem.

 

Przypomnę:

 

Onkyo  tx rz820

+  2 x dali zensor 7 +  2x dali zensor 3  +  dali zensor vocal + sub .... jaki chcesz, ale raczej też od dali (ładnie razem wyglądać będą), raczej większy niż mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

oj, pomyliłem się, 
przepraszam,

 

Onkyo tx rz820 certyfikowane jest przez THX jako THX Certified Select, co oznacza,

THX Certified Select products are for medium sized rooms, up to 2,000 cubic feet in size, with a 10-12 foot viewing distance from the screen.*
* Previously known as Select2

 

pokoje średniej wielkości, do 57m3, i odległości od widza do tv 3-3,5 m,

a

pokój 40m2, to jakieś 100m3 powietrza do poruszenia  (przy założeniu wysokości 2.5m) 

100m3 to jakieś 3.5 k cubic feet, czyli THX poleca jeszcze mocniejszy sprzęt,

 

hmm, może ściankę działową postawić?

 

A tak na poważnie, może uda ci się znaleźć sklep który zgodzi się na wypożyczenie sprzętu, (prezentację w domu), wtedy sam zobaczysz czy będzie zadowolony czy nie.

Unikaj hurra recenzji sprzętu z sieci i domorosłych fachowców podpierających się własnymi doświadczeniami - bo u niego w bloku to gra świetnie, tylko że on w tym bloku to nie ma 40m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi na zestawie kina+ odtwarzacz dvd/cd/mp itd i zeby laczyl sie ze srajfonem. Nie wiem czy lepszy bluetoot czy na kablach

Budzet max. 3.5k

Da sie cos fajnego w tej kasie?

 

Pewnie, że się da. Swego czasu mocno w tym siedziałem i wówczas złożyłbym Ci coś w tej cenie, ale dawno wyszedłem z obiegu, a jak wiadomo czas gra kluczową rolę w przypadku nowych technologii. 

Ale powiem tak - jeśli nie jesteś audiofilem, nie chcesz spędzić kilkunastu godzin w salonach odsłuchowych sprawdzając co do czego dobrze pasuje, chcesz zestawu zintegrowanego, spasowanego i łatwego w obsłudze to doradzę Ci to (200 zł ponad budżet, ale myślę, że dasz radę):

https://audiohit.pl/harman-kardon-bds-635-wifi-vtuner-bluetooth.html

Miałem do czynienia z poprzednikami tego zestawu i powiem, że w wielu kwestiach kładły na łopatki "gotowe" marketowe zestawy (złożone z różnych komponentów), jednak wtedy dołożyłem nieco i wybrałem zestaw tej klasy glośników H/K + osobny amplituner H/K + osobny DVD H/K i do dziś cieszy mi się micha, gdy włączę jakiś film. Dodatkowo o dziwo, zestaw taki całkiem przyzwoicie radził sobie z odsłuchem muzyki w stereo (zasługa amplitunerów kina domowego H/K), co też brałem wtedy pod uwagę.

Aha, swój zestaw mam w salonie otwartym na korytarz (tej samej wielkości co salon), przy czym sam salon ma ok. 35m2.

 

Dróg jest wiele, ale czasem łatwiej wybrać coś gotowego, aniżeli szukać, szukać i szukać, bo zawsze możesz wybrać jeszcze coś innego z półki i znów zagra inaczej ;) A ponadto wszelkie zasady ustawienia, przeliczenia metrażu itp. można czasem zignorować, bo to tylko schematy, a to nie znaczy, że nie spełniając ich, będzie grało źle (i łatwo popaść w "pułapkę", jak Twój kolega fanatyk). Wybór oczywiście należy do Ciebie.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje jeszcze raz koledzy

Na Was mozna polegać " jak na Zawiszy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Unikaj hurra recenzji sprzętu z sieci i domorosłych fachowców podpierających się własnymi doświadczeniami - bo u niego w bloku to gra świetnie, tylko że on w tym bloku to nie ma 40m2.

Możliwe, że to nie było do mnie, ale na wszelki dodam, iż mój blok gdzie gra ten sprzęcik to z grubsza: pokój dzienny ok 36m2+otwarta jadalnia z kuchnią ok 25m2+ hall ok 20m2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nastąpila zmiana

Bedzie zestaw: maratz z serii 5005. .....teraz szukam kolumn

lub onkyo 9030...tez szukam kolumn . Zestaw kolumn maksymalnie to 2 tys

Muzyka.... zespołami bedzie prościej: slayer/ tool/ sepultura/primus/ całe Seatle/...i w takich klimatach. Macie pomysły?

Tutaj jeszcze barrziej można oszalec a przesluchać wiekszosc modeli to i roku nie starczy. Kolumny podlogowe bylyby najlepsze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz w planach samemu przesłuchać konkretnych modeli, tylko liczyć na zdanie innych, to równie dobrze może wziąć jakąś popularną konfigurację z alle...

Ja tak wziąłem swój amplituner Marantza + podstawkowe Dali w ciemno i jestem zadowolony, pomimo iż teoretycznie są za małe na mój salon.

Pewnie się nie znam.

Za to na komplecie zaoszczędziłem ok. 700zł.

U mnie 50% Seattle 50% Bakersfield ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kierownik. A Dali jakiś konkretny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Onkyo posłuchaj koniecznie kolumn Wharfdale z serii Diamond. Które konkretnie, to już zależy od wybranego wzmacniacza (rozumiem, że już nie szukasz amplitunera kina domowego?), miejsca w pokoju, budżetu etc.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kierownik. A Dali jakiś konkretny model?

Marantz mcr-511 + Dali Zensor 1, czyli bieda-zestaw za 3000 nadający się do pokoju 12m2. 

Stoi u mnie w salonie 35m2 - wstyd i hańba wg "znawców" - ale ja udaję, że jest ok. ;)

A tak na poważnie, to nie czuję braków w grunge-owo-metalowym łoskocie - gra czysto i przyjemnie.

Z zakupu jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zanabylem w drodze kupna amplituner pionner z blue rayno kolumnami klipscha. Podłączyłem ....i gra bardzo cicho choc mam ustawione na apli na 30%.

Pomozcie

Ponizej foty

post-31778-0-39062400-1504810861_thumb.jpg

post-31778-0-44483200-1504810894_thumb.jpg

post-31778-0-34043900-1504810939_thumb.jpg

post-31778-0-25170200-1504810978_thumb.jpg

 

Co moge robic źle? Bluray mam polączonego na opti z amplitunerem.

Ampli ustawiony na 8 omów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-

post-33375-0-96731600-1504811753_thumb.png


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet juz mam tylko gra nie chce. Co moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

pawel007 a gdzie masz zworki łączące terminale w kolumnie?

poczytaj instrukcję do kolum, wyglądają na przystosowane do bi-wiringu, czy innego bi-amplingu,

przy połączeniu jednym kablem potrzebna jest zworka łącząca terminale kolumny ze sobą, bo w tym momencie wzmak napędz tylko jedną sekcję kolumny, IMO wysokotonową,

łączy się czerwony z czerwonym, czarny  z czarny jak pomieszasz to zrobisz zwarcie 

dodatkowo jeszcze warto sprawdzić biegunowość, czy na pewno + z + jest połączony

 

tutaj widać te zworki:

http://assets.klipsch.com/product-images/R-28F-Back.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.