Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kamagong

Pierwszy in-house

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy kupowałem pierwszy automatyczny szwajcarski zegarek długo szukałem i wybrałem model na eta 2893 COSC. Wtedy byłem przekonany, że kupuję zegarek z jednym z najlepszych mechanizmów...

Od tego czasu sporo juz przeczytałem na tym forum, kupiłem jeszcze inne automaty i eco-drive i właściwie mam już zegarek praktycznie na każdą okazję.

Wszystko byłoby OK, ale niestety od wewnątrz zjada mnie ta zaraza, która juz nie jednego na tym forum dopadła.

Jak u wielu ma postać postępującą.

Teraz objawia się coraz bardziej dokuczliwym, dojmującym pragnieniem posiadania in-housa. 

Niestety to już jak dla mnie dosyć wysokie progi finansowe i dochodzą u mnie jeszcze do głosu resztki zdrowego rozsądku. Widzę jednak, ze to coraz mniejsze resztki, rozpoczynam więc powoli wybór i zbiórkę pieniędzy na następny zakup.

Co do zbiórki nie będę prosił o pomoc :unsure: , ale co do wyboru  to już tak.

Na jaki zegarek z in-housem w rozsądnych pieniądzach powinienem zwrócić uwagę? Które marki w tych "tańszych" modelach są warte uwagi, Eterna, Tudor, Zenith a może ... ? 

Dodam tylko, że jak już kupię taki zegarek, to na pewno nie do szuflady, tylko do częstego używania, więc stylowo musiałby to być EDC, który można też założyć do marynarki i może nawet do garnituru (taki bondowski EDC ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowa kwestia. jaki budżet i czy to ma być nowy zegarek?

rozumiem, że in-house Seiko / Orienta odpadają ;)?

generalnie ze szwajcarów Eternę możesz chyba najtaniej nabyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko sarb spełnia kryteria.

Do rozważenia Nomos Tangente lub inny model na mech. alpha.

 

A która eterna ma inhausa w rozsądnych pieniądzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowa kwestia. jaki budżet i czy to ma być nowy zegarek?

rozumiem, że in-house Seiko / Orienta odpadają ;)?

generalnie ze szwajcarów Eternę możesz chyba najtaniej nabyć.

 

 

:D

No to precyzujemy:

Budżet - niniejszy temat ma pomóc w jego sprecyzowaniu.  

Seiko/Orient -  TAK - odpadają.

 

Sanik - powiedzmy, że GS spełnia kryteria :D

Nomos nie do końca mi się podoba, to raczej nie to o co mi teraz chodzi.

 

Kwestia "rozsądnych pieniędzy" - to może być kwestia, która może sprowadzić ten temat na złą drogę ;) .

Załóżmy wstępnie, dla potrzeby tego tematu, że "rozsądne pieniądze" powoli przestają być rozsądne przy kwocie 15k a zdecydowanie nie są rozsądne przy kwocie 20k. Na razie.

Nowa GMT 7661.41.46.1702 ( ;)) to jest powiedzmy styl i poziom cenowy, o którym jeszcze możemy rozmawiać. Pytanie tylko jak wypada w porównaniu z innymi in-hausami dostępnymi w tych pieniądzach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad El Primero Zenitha.Marka z szczytu zegarmistrzostwa,rewelacyjny mechanizm in-house ,klasa sama w sobie i niepowtarzalny design naśladowany przez wielu producentów zegarków typu np. Chronograph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ma być styl zegarka? W budżecie już coś znajdziesz.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukam może coś uzywanego np JLC

 

Zacna marka. Przeglądałem, szukałem i obawiam się, że w tej cenie to musiałby być mocno zużyty zegarek albo jakaś wyjątkowa okazja. Chyba, że jeszcze nie potrafię szukać.

Możesz podsunąć jakiś model, którego używkę w dobrym stanie można znaleźć do 15k? 

Można znaleźć w tych cenach np. takie modele?

https://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-Jaeger-LeCoultre-Master-Dualtime-1628430/5607

https://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-Jaeger-LeCoultre-Master-Memovox-Automatic-1418430/10312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele JLC, które podałeś będzie bardzo ciężko trafić w takiej cenie, o ile to w ogóle możliwe. Już prędzej podstawowe modele Mastera.

Prędzej trafi się Zenith. I ja bym celował w Zenitha. Świetny mechanizm, bardzo dobre wykonanie, to są naprawdę super zegarki.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegoś z FC, chyba jedne z tańszych z in-housami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele JLC, które podałeś będzie bardzo ciężko trafić w takiej cenie, o ile to w ogóle możliwe. Już prędzej podstawowe modele Mastera.

 

 

Tak myślę. Te podstawowe nie do końca mi się podobają.

 

Jaki to ma być styl zegarka? W budżecie już coś znajdziesz.

 

 

Co do stylu, np.:

https://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-Zenith-El-Primero-Espada-Automatic-03.2170.465001.M2170/10260

http://e-zegarki.com/4409-zegarek-eterna-adventic-gmt.html

 

Czy można stwierdzić, że któryś z mechanizmów w powyższych zegarkach jest lepszy?

 

Poproszę o wskazanie konkurencji dla powyższych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ElPrimero to legenda, co prawda mechanizm od kilku lat nie "odświeżany" ale kultowy. W Espadzie cyka EP 4650B, ale to wciąż dobre 36000 vph. Ten model kupisz obecnie w dobrej cenie w Aparcie.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko sarb spełnia kryteria.

Do rozważenia Nomos Tangente lub inny model na mech. alpha.

 

A która eterna ma inhausa w rozsądnych pieniądzach?

Eternę z inhousem można za granicą, szczególnie w USA kupić za nieco ponad 1000 $ a zdarzały się na promocjach i poniżej 1000.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podsumowanie poszukiwań.

JLC - wydaje mi się, że to nie do końca styl, który mnie interesuje a dodatkowo modele, które mógłbym rozważać są poza moim zasięgiem,

 

IWC - może i dobre zegarki, ale nie czuję do nich tego magnetyzmu, który juz musi by przy tej półce cenowej.

 

Eterna - chyba najtańszy dostępny in-house. Mechanizmy bardzo ciekawe, ciekawe rozwiązanie techniczne (Spherodrive - opatentowany przez firmę Eterna, system niewymagających smarowania łożysk bębna sprężyny, zapewniający niezwykłą żywotność mechanizmu), długa rezerwa (do 70h). Na minus działa, że jest to mechanizm stosunkowo nowy i nie można jednoznacznie powiedzieć czy trwały, ponadto jest to rozwiązanie które ma stwarzać możliwości masowej produkcji w różnych konfiguracjach. Prosiłbym o opinie na temat rodzimy tych mechanizmów.

 

Zenith - tutaj wybór in-house jest duży.  Jest kilka ciekawych modeli. Czy El Primero 4650 B, El Primero 4069, Calibre Elite 670? Jeszcze muszę poczytać o nich. Wszystkie mają rezerwę 50h. Czy maja jakieś istotne różnice, które przemawiają za jednym z nich. Czy można je uszeregować od najlepszego do najsłabszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznice sa znaczące: w ilości komponentów użytych w konstrukcji mechanizmu,ilośc kamieni,częstotliwość chodu...nie wchodząc w większe detale dotyczące konstrukcji kolumnowej itd i ze niektóre z mechanizmów zasilają egz np bardziej "garniturowe", inne "chrono" i różnią sie tez w finalnej cenie to moj ranking wyglada tak:

1) EP 4069 - 254 komp,34 kam,36k częstotliwość, jest na bazie EP 400)i tutaj masz np serie Elite,Pilota,Cronometro Tip

2) EP 4650B - 210/22/36 i np seria Espada

3) Elite 670 - ?/27/28,8 i używany raczej w garniturowcach Elite Central,Ultra Thin,Capitan

To jest wyłącznie moja subiektywna ocena.Jesli miałby wybierać któryś z tych 3 to tak to wyglada.Nie biorę oczywiscie pod uwagę rodzaju kopert,komplikacji determinowanych mechanizmem i samego wyglądu zegarka.Oczywiście za mechanizmem idzie tez budżet.... i teraz jak widać masz nad czym dumać :-)

Roznice sa znaczące: w ilości komponentów użytych w konstrukcji mechanizmu,ilośc kamieni,częstotliwość chodu...nie wchodząc w większe detale dotyczące konstrukcji kolumnowej itd i ze niektóre z mechanizmów zasilają egz np bardziej "garniturowe", inne "chrono" i różnią sie tez w finalnej cenie to moj ranking wyglada tak:

1) EP 4069 - 254 komp,34 kam,36k częstotliwość, jest na bazie EP 400)i tutaj masz np serie Elite,Pilota,Cronometro Tip

2) EP 4650B - 210/22/36 i np seria Espada

3) Elite 670 - ?/27/28,8 i używany raczej w garniturowcach Elite Central,Ultra Thin,Capitan

To jest wyłącznie moja subiektywna ocena.Jesli miałby wybierać któryś z tych 3 to tak to wyglada.Nie biorę oczywiscie pod uwagę rodzaju kopert,komplikacji determinowanych mechanizmem i samego wyglądu zegarka.Oczywiście za mechanizmem idzie tez budżet.... i teraz jak widać masz nad czym dumać :-)

Przepraszam,za zdublowaną odpowiedź...internet zamulił w trakcie wysyłki i poszło 2 x

Przepraszam,za zdublowaną odpowiedź...internet zamulił w trakcie wysyłki i poszło 2 x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę innaczej-chcesz zegarek z własnym mechanizmem za relatywnie małą kwotę-kup vintage, tu za 15-20k trafisz naprawdę wyjątkowy zegarek.

 

Z nowych produkcji to bezsensowne, te prawdziwe in house to dziesiątki tysięcy.

 

 

P.S Zwiększ budżet i kup Rolexa Submarinera

http://www.chrono24.pl/rolex/submariner-date-mens-40mm-watch--id6579471.htm


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może TAG HEUER CARRERA Cal. 1887 ?!

 

A teraz spłynie na mnie fala hejtu za kontrowersyjną in-house-owość tego mechanizmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu hejtu?, proponujesz dokladnie to co napisalem powyżej - mechanizm udający in house, bazą jest Seiko 6S37.

Dodatkowo tylko 270 z 320 elementów mechanizmu produkowane jest w Szwajcarii.

In house jak się patrzy....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bazą jest Seiko 6S37

To zbyt duże i nieprecyzyjne uogólnienie.

 

Jedynym elementem bądź zespołem elementów pochodzących od Seiko ale od modelu TC78 jest system automatycznego naciągu, który uważany jest do dziś w branży za wyjątkowo niezawodny.

Reszta czyli mechanizm stopera, przekładnie zębate oraz płyty i mostki to autorskie projekty TH.

 

Zresztą mechanizm stopera i moduł zębnika działający we wspomnianym modelu Seiko, do którego odkupił prawa TH został zaprojektowany "o zgrozo" przez samego Edouarda Heuera. Taki chichot losu.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAG Heuer nabył prawa do europejskiej produkcji 6x37 z firmy "Seiko Instruments", a następnie rozpoczął pracę nad budową wlasnego mechanizmu....

Mowimy tu o in house, ktorym mechanizm cal 1887 nie jest.

Czesci składowe produkuje do niego ( min)" Nivarox" wchodzący w skład SG.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.