Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

styleloco

Pytanie o SEIKO SSA317K1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Z racji tego, że jestem dość mocno zielony w zegarkach, a na Tag Heuer'a Carrere czy jakiegos fajnego Breitling'a mnie nie stać *,,*, to szukam sobie zegarka w automacie. o dość klasycznym wyglądzie w przyzwoitej cenie. Wstępny wybór padł na to Seiko co podałem w tytule. Nada się ? Musi być dość klasyczny i lekko sportowy, a ten ma ciekawą kolorystyke (jak dla mnie oczywiście). zdjecie ,pierwsze lepsze ;)

pozdrawiam

post-99428-0-69785700-1503316970_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu aż koperta i bransoleta się nie porysują....wtedy będzie wyglądał paskudnie.

 

P.S Zegarek jest z naciągiem automatycznym, nie "w automacie", to nie BMW ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepanie się na siłę, czy ktoś mógłby pomóc i zaproponować coś w podobnym stylu ? Byłbym wdzięczny. Może będzie coś ciekawszego niż to Seiko górna cena to 2k pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rj873_SARB017-2.jpg

 

SARB017 (Alpinist) Nówka do 2 tys może być ciężko, ale warto poszperać w necie, na forach itd. Postaw na klasykę. Jeśli chcesz coś porządnego, ale tańszego na początek to rozejrzyj się za którymś z serii 5. Ewentualnie jakiś diver na początek np skx 007 lub 009. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznacze ze wielkość zegarka ma znaczenie ... ten co podałem w tytule to absolutne minimum.... Master Yoda ... a co do czepialstwa to chodziło mi o nazewnictwo ;) i fajny ten włoch ... ale musi byc bransolecie :)


tak z innej beczki ... coś bardziej hmmm "cygańskiego"

https://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-Ingersoll-Bison-No.-50-Automatic-IN1314WHMB/11432

 

poczytałem tu o ingersoll'u i są mieszane opinie, ale nie ukrywam , że zegarek wyglada dość ciekawie i jest naprawdę duży0_0_productGfx_56ab515b43488fb7142a18c4a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/search?q=seiko+monster&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiymv7JjuvVAhUkb5oKHQ-XC8cQ_AUIQCgB&biw=1094&bih=487

https://www.google.pl/search?q=seiko+tuna&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi8ytrejuvVAhUrJJoKHYcXAQAQ_AUICigB&biw=1094&bih=487

To porządne, trwałe zegarki w adekwatnej do jakości cenie.

Choć to kwestia upodobań, duże (wielkie) zegarki wcale nie są ani ładne, ani wygodne, to bizuteria męska i ma być uzupełnieniem stroju, osobowości a nie "krzyczeć-patrzcie" ;) ,wspomne też że są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

 

P.S Co do nazewnictwa, to forum profesjonalne, więc i słownictwo powinno być odpowiednie :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie słuchasz rad ;)  :) , i jednego i drugiego darmo bym nie chciał.

Do tego Vostoka by nie wyglądać komicznie to trzeba mieć minimum 190cm wzrostu i ze 130 kg wagi.

Twój wybór.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to chodzi , że jestem dużym gościem mam troche mniej niz 190 cm ale mam okolo 130 kg wagi :) dlatego szukam czegoś większego :). Przeglądam cały czas te klasyki jakie polecacie w innych tematach .. ale najbardziej podjechał mi ten czarny "limitowany" tylko boje się , że właśnie się zajedzie...... Te inne propozycje mi nie podchodzą. Czytam uważnie , ale wrzucam też swoje propozycje , bo na tym polega dyskusja no nie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

 

Seiko ma tak bogatą ofertę że znajdziesz coś dla siebie, poszukaj w google egzemplarza który Ci się spodoba.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skuszę na ten zegarek SSA293K1, jest warty swojej ceny? są teraz wszędzie promocje na ten model i kosztuje w sumie polowe tego budżetu co zakładałem, ale designem najbardziej mi odpowiada :) ....,SSA293K1_4m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą, że PVD się wytrze. Ale jak będziesz oszczędzał to trochę wytrzyma. Nie będzie to dziesięciolecie ale wytrzyma.

 

Natomiast kupując coś przyszłościowego to jednak wybierz kopertę w stali. Jak zegarek w przypadku redentore jest na pasku - to nie ma problemu dokupić bransolety i tka zmieścisz się w budżecie.

 

Jeżeli chodzi o zegarek PVD na większą łapę to mogę polecić bulovę:

https://www.amazon.com/Bulova-98A139-Automatic-Stainless-Leather/dp/B00LMN7BXI

 

Kupiłem ją kiedyś nie patrząc na rozmiar (spodobał mi się ogromnie z uwagi na otwarte serce). Ale na małych nadgarstkach wygląda śmiesznie, więc niestety się z nią pożegnałem.

 

Tak wygląda z bransoletą mesh PVD:

b55b2d4b2bbbaafeb60cfd087da97d58_big.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny zegar , ale na start zostanę przy tym skromnym seiko. Dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ten Seiko SARB ALPINIST wskazany wcześniej przez jednego z kolegów jest na OLX za 2200 zł. Może więc warto trochę dołożyć, bo jest to świetny zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Seiko SARB ALPINIST wskazany wcześniej przez jednego z kolegów jest na OLX za 2200 zł. Może więc warto trochę dołożyć, bo jest to świetny zegarek. 

 

Nowego Alpinistę można kupić za 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W takim razie, niech cieszy i się dobrze nosi  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. SEIKO 5 SPORTS STREET AUTOMATIC BLACK SRPD79K1
      Cena 1250 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Cały czarny a jednak zadziwiająco czytelny i w dzień i w nocy. W nocy to oczywiste, w końcu to Seiko i świeci jak na Seiko przystało, ale w dzień także nie ma żadnych problemów, bo stalowe, polerowane ramki indeksów i wskazówek łapią każdy promień światła. 120-klikowy bezel działa super, jest na dodatek wzorcowo spasowany – ZERO luzów a jednak działa Czarna, matowa koperta wygląda super i nie sprawia wrażenia plastikowości, co, niestety, nie jest standardem. Jednym słowem – zadziwiająco udany pod każdym względem, czarny zegarek. 
      A! Super leży na małym nadgarstku a na dużym (niestety ) tylko lepiej. Szczególnie na dedykowanym, pasowanym do koperty pasku z kauczuku od Wujka Seiko (nie silikon, kauczuk, który na dodatek po dniu noszenia nie wymaga odkurzania. Poważnie, ten pasek nie łapie kurzu... (Może by go nie sprzedawać? )
      No dobra, konkrety.
      1. zegarek w stanie nowym
      2. komplet z pudełkami, oryginalnym NATO, instrukcjami itd.
      3. mechanicznie bez zarzutu
      4. wizualnie bez zarzutu
      SPECYFIKACJA
      Marka: Seiko SRPD79K1 Wymiary: średnica: 42 mm, wysokość 13 mm, uszy 22 mm Mechanizm: automatyczny Seiko 4R36 (min. 41 h rezerwy chodu, częstotliwość 21600bph, 24 kamienie, dzień tygodnia, dzień miesiąca Koperta: stalowa Bezel: jednokierunkowy Dekiel: przeszklony, zakręcany Szkło: mineralne (Herdlex) Pokrycie indeksów i wskazówek: LumiBrite Wodoszczelność: 10 Atm (100 m) Pasek: oryginalny, nylonowy z logowaną klamrą i kauczukowy od Uncle Seiko   
      2. SEIKO SPB257J1 – CZARNY ŻÓŁW W ROZMIARZE 40 MM
      Cena 4300 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Limitowana do 5550 sztuk na świat wersja klasycznego żółwia Seiko. SPB257 utrzymał proporcje większej, klasycznej wersji 44 dzięki czemu nie tracąc nic z super wyglądu większego brata oraz z jego funkcjonalności. Wskazówki napędza doskonały mechanizm 6R35 stosowany w najlepszych modelach Seiko.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, nie dopatrzyłem się śladów noszenia. Mechanicznie zegarek bez zastrzeżeń.
      Paski są nowe, nie były używane.  
      Sprzedawany jest pełny, sklepowy komplet. Zegarek kupiony w polskim salonie w czerwcu 2022 r. wypełniona karta gwarancyjna.
      Specyfikacja:
      Mechanizm: automatyczny, cal. 6R35, możliwość ręcznego dokręcenia mechanizmu, stopsekunda, 24 kamieniowy, rezerwa chodu 70 h Koperta: stalowa Szkło: szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Rodzaj paska: wymiennie: nylonowy (nato) i silikonowy Obrotowy bezel jednokierunkowy, antyrewersyjny Datownik: pojedynczy, dzień miesiąca Pokrycie warstwą fosforyzującą LumiBrite Dodatkowe uszczelnienie Zakręcana koronka i dekiel Wodoszczelność: WR200 / 20ATM / 200M Wymiary koperty: szerokość: 40,5 mm, grubość: 13 mm Szerokość paska: 20 mm Obwód paska: minimalny: 15,5 cm, maksymalny: 26 cm Produkcja: Japonia  




















    • Przez SzukajacyPorady
      Zgłaszam potrzebę natychmiastowej pomocy, nie radzę sobie i słabo znam się w temacie zegarków, łatwo również ulegam sloganom marketingowym. Szukam aktualnie budżetowego zegarka automatycznego, a ogólnie mam poważny problem z zakupem czasomierza, z którego byłbym w pełni zadowolony. W przeciągu ostatnich 2 miesięcy nabyłem dwa nowe zegarki kwarcowe, pierwszy, Festina Chrono Bike, zostałem zwiedziony rzekomym "Dziedzictwem sławnego wyścigu Tour de France". Udało mi się go zwrócić. Drugi zegarek, Grovana, ładny, zwiedziony szafirowym szkiełkiem, ale brak efektu wow. Udało mi się go odsprzedać, ze stratą. Postanowiłem że jednak zaryzykuję automat, raz kozie śmierć 🫣, obojętnie z jakim lub czyim dziedzictwem. Cena max. 1000 zł, z przeszklonym deklem ma być. W oko wpadły mi LORUS RL419BX9 oraz Pierre Ricaud Sapphire Automatic P60029.5115A. oba w cenie około 700 złotych. Który jest lepszym wyborem? Lorus ma mineralne szkiełko, a Pierre Ricaud szafirowe, PR jest 50 metrów WR a Lorus 100 metrów WR. Gdzieś czytałem że Pierre Ricaud to chinol opakowany marketingiem, marka niezbyt pewna. Ale może nie jest tak źle? Najgorsze że nigdzie tego Ricauda nie da się przymierzyć. Proszę osobę rozeznaną lepiej niż ja o jakąś sugestię, lub polecenie zupełnie innego modelu w tym przedziale cenowym w stylu raczej podobnym do tych dwóch modeli które podałem- stal nierdzewna, bransoleta, tarcza niebieska. Zastanawiam się również czy szkiełko szafirowe to absolutny must have czy mineralne dla zwykłego śmiertelnika też wystarczy. Mam 31 lat, zwykła polska łysawa chłopaczyna, hetero, karnacja jasna,bez zacięcia biznesowego, styl sportowo-casualowy, niezamożny, singiel bez nałogów. Pozdrawiam. 

    • Przez tomaliusz
      Na sprzedaż świetnie wykonany nurek z microbrandu PHOIBOS KRAKEN PY033A
      Zegarek kupiony kilka tygodni temu na SW – gwarancja 2 lata.
      Stan spokojnie 9/10 – kilka razy na ręku – nie dostrzegam śladów używania.
      Oczywiście kpl. zestaw producenta z dowodem zakupu.
      Dane techniczne na stronie SW:
      https://www.seriouswatches.com/products/phoibos-kraken-py033a
      Cena: 2000 zł.
      Zegarek dostępny do środy, potem leci na wymianę.
      Zapraszam











    • Przez esiek91
      Witam. Jak w tytule i opisie poszukuję pudełka do Seiko 5 Sports takiego jak na zdjęciach w załączniku. Interesuje mnie tylko kompletny zestaw z poduszeczką  Licze na uczciwe oferty. Proszę pisać na pw. Pozdrawiam


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.