Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maciek.czas

Nakręcanie większej ilości automatów w kolekcji?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałem zapytać tych z Was, którzy mają już co najmniej kilka zegarków automatycznych, jak radzicie sobie z ich nakręcaniem?

 

O co mi chodzi... no więc mam pierwszy w życiu zegarek automatyczny (w ogóle to mój trzeci zegarek) i już teraz jest to dla mnie uciążliwe, że muszę go nosić przynajmniej co drugi dzień żeby nie stanął. Chciałbym kupić sobie kolejny, ale wydaje się to... hmm... upierdliwe.

 

Zastanawiam się co robią ci, którzy z szufladzie mają 5 czy 10 (albo i więcej) automatów. Trzymacie je wszystkie w rotomatach? Dokręcacie codziennie te, które da się ręcznie dokręcić? Nie przejmujecie się tym że nie chodzą i uruchamiacie kiedy chcecie któryś założyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Nie przejmujecie się tym że nie chodzą i uruchamiacie kiedy chcecie któryś założyć?"

:) 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przejmujemy się. Przynajmniej ja. Jak mnie najdzie, żeby założyć któryś z nich, po prostu trochę nim macham, ustawiam godzinę, datę i zakładam. Tyle.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przejmujemy się. Przynajmniej ja. Jak mnie najdzie, żeby założyć któryś z nich, po prostu trochę nim macham, ustawiam godzinę, datę i zakładam. Tyle.

Hawgh! Tak najlepiej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

... co drugi dzień żeby nie stanął ...

Masz na myśli żeby się nie zatrzymał ? :)

Rozwiązaniem może być solar, np. Casio MTG. Chodzi cały czas, jedyne co trzeba pilnować to żeby nie zamknąć go do szuflady. Wystarczy jak powisi sobie na KANGURKU. Sam łączy się radiowo i synchronizuje czas. Po prostu Perpetum Mobile. Kwestia tylko czy on jest z Twojej bajki :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podpieram się rotomatem na dwa zegarki. W ten sposób mogę mieć trzy sztuki w ciągłej rotacji i nie muszę ich za każdym razem ustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje automaty w ilości sztuk 12 leżą sobie w drewnianej szkatule i naprzemiennie losowane wędrują na rąsię. Kilka machnięć zazwyczaj wystarcza do zastartowania werku. Ustawianie czasu i daty to czysta przyjemność.

Miałem 3 rotomaty, każdy na 2 zegarki i  wszystkie sprzedałem. Nie mam zamiaru kupować kolejnego. W sklepie zegarki leżą nienakręcane po kilka miesięcy i szlag ich nie trafia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie czasu i daty to czysta przyjemność.

 

 

 Lubię celebrować nakręcanie i ustawianie, ale raczej zegarków z ręcznym naciągiem. W automatach codziennego użytku już niekoniecznie :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Lubię celebrować nakręcanie i ustawianie, ale raczej zegarków z ręcznym naciągiem. W automatach codziennego użytku już niekoniecznie :huh:

Jedne i drugie są wdzięczne w obsłudze.

To jak ze słuchaniem muzyki z płyt gramofonowych :).

Jedni wolą gramofony z obsługą manualną, inni automatyczne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że po prostu większość osób uruchamia zegarek kiedy chce go założyć. Ale czy takie traktowanie zegarka (nie w sensie że jak w sklepie leżą miesiącami i kiedyś się je uruchomi, tylko że regularnie/często są uruchamiane i wyczerpują rezerwę chodu do końca) nie wpływa na trwałość mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem. Mam wrażenie, że zegarek jak chodzi non stop, to bardziej się werk zużywa niż jak nie pracuje.

W niektórych konstrukcjach przy dłuższym leżeniu (niechodzeniu) zwiększa się nieznacznie odchyłka dobowa dokładności chodu (2-5s/dobę). Po 1-2 dobach pracy wraca wszystko do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to zauważalnego wpływu.

Ważne tylko byś je np. raz na tydzień czy dwa rozruszał, żeby nie leżały latami nie używane.

Odchyłka, o której pisze kolega wyżej, może być spowodowana tym, że smar się zastał.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to zauważalnego wpływu.

Ważne tylko byś je np. raz na tydzień czy dwa rozruszał, żeby nie leżały latami nie używane.

Odchyłka, o której pisze kolega wyżej, może być spowodowana tym, że smar się zastał.

Dokładnie tak.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Tuniutheone
      Witam serdecznie!
      Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z zegarkami, dodaję zdjęcia mojego nowego nabytku, wszystko jest super, gdyby nie to, ze zegarek zwalnia albo zatrzymuje się zazwyczaj w nocy, ale bez konkretnej reguły, czasami potrafi do rana wytrzymać z dobrym czasem:)
      Jako ze nigdy nie miałem do czynienia z "porządnymi" zegarkami i nawet nie wiem do jakiego zegarmistrza udać się po pomoc BardO proszę o Wasze sugestie, dodam ze zegarek kupiłem używany i od około 2 lat leżał nie używany w ogóle. Zazwyczaj po krótkim nakręceniu rano chodzi do 4-5 rana dnia następnego i albo staje całkowicie albo chodzi z pomylonym czasem.
      Bardzo proszę o sugestie co to może być i co z rym zadziałać
      Z góry dIekuje za wszelkie podpowiedzi!



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.