Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Silazgor

Damska Dulcia 18k z lat 50 swiss made

Rekomendowane odpowiedzi

Moja żona dostała jakiś czas temu zegarek po prababci. Chcielibyśmy się dowiedzieć coś wiecej o tej marce. Trudno coś znaleźć w internecie tym bardziej, że fascynuję się zegarkami od niedawna i może jeszcze nie wiem jak szukać. Niestety na ten moment nie posiadam zdjęć mechanizmu. Jako laik boję sie samodzielnie próbować otwierać dekiel. Zegarek ma na tarczy logo marki Dulcia oraz oznaczenie, że mechanizm pracuje na 17 kamieniach (17 rubis). Jest także sygnowany swiss made. Na deklu jest podana próba złota oraz numer 215 1092 oraz 121 w takim jakby kowadle. Będę wdzięczny jakby ktoś chociaż wskazał kierunek gdzie zacząć szukac informacji. Zegarek nie jest przeznaczony na sprzedaż. Informacje potrzebne jedynie w celu zaspokojenia ciekawości. W zeszlym roku coś robił z nim zegarmistrz ale nie wiem co dokładnie (wiem, że był czyszczony i wcześniej ledwo chodził a teraz działa). Widoczny na zdjęciach pasek został wtedy dokupiony.

https://i.imgur.com/g2g7O9t.jpg

https://i.imgur.com/cbJkLrX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek mniej więcej z lat 50'

dekla nie ruszaj bo można uszkodzić

zegarek ładny ale ze znalezieniem podobnego może być problem ponieważ damskie zegarki nie są tak popularne jak męskie a spora ich część poszła na przetop

 

oddaj go do porządnego zegarmistrza- niech sprawdzi dokładność chodu, przetrze trochę tarczę, i zmieni ten tragiczny pasek

aha no i niech skróci wałek bo koronka odstaje tak że w oczy razi

 

na pasku nato powinien wyglądać ładnie i nowocześnie


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Poleci ktoś zegarmistrza w Warszawie, który zrobiłby to dobrze i nie policzył majątku?

Czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie samej marki Dulcia? Gdzie mogę szukać jakiejś jej historii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej jedna z firm które nie przetrwały


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Poleci ktoś zegarmistrza w Warszawie, który zrobiłby to dobrze i nie policzył majątku?

Czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie samej marki Dulcia? Gdzie mogę szukać jakiejś jej historii?

Jezeli chodzi o zegarmistrza to jakiś rok temu korzystałem w usług Pana Ludomira Mitrowskiego. Ma on swój zakład na Bielanach, ul. Dorycka 6. Za naprawę mojego Zima (wymiana koła minutowego które miało złamany czop + czyszczenie) wziął 70 pln. Moim zdanirm robota zostala wykonana dobrze :)

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.