Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

RANKING ULUBIONYCH FIRM KLUBOWICZÓW AD 2017 - ANKIETA

RANKING ULUBIONYCH FIRM KLUBOWICZÓW AD 2017  

76 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Witam.
 
W wątku dotyczącym rankingu ulubionych firm klubowiczów, który zorganizowałem w roku 2012, padły pytania dotyczące wznowienia zabawy. Od ostatniego rankingu minęło 5 lat, a więc może warto byłoby się przekonać jak zmieniły się nasze upodobania zegarkowe. Jeżeli wątek wzbudzi szersze zainteresowanie, to temat będzie mieć swoją kontynuację.
 
Zasady są proste:
 
1. Tak jak w poprzednich rankingach wskazujemy 10 ulubionych firm.
2. Firmom nie można przydzielać kilku identycznych miejsc. Typujemy od miejsca 1 do miejsca 10.
3. Każde miejsce ma swoją punktację w ramach której proponuję zmianę w odniesieniu do poprzednich rankingów. Pierwsze 5 firm będzie premiowane odpowiednio większą liczbą punktów. I tak:

1 miejsce - 20 punktów
2 miejsce - 15 punktów
3 miejsce - 12 punktów
4 miejsce - 10 punktów
5 miejsce - 8 punktów
6 miejsce - 5 punktów
7 miejsce - 4 punkty
8 miejsce - 3 punkty
9 miejsce - 2 punkty
10 miejsce - 1 punkt
 

Oczywiście jeżeli macie tu jakieś uwagi, pomysły, to jestem otwarty na dyskusję.

 

4. Czas trwania głosowania ograniczę do 1 miesiąca, ale na początek ankieta.

 

Do wątku załączam ankietę, która pozwoli sprawdzić jakie jest zainteresowanie tematem. Zapraszam do głosowania i dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni ranking był w ubiegłym roku

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/130069-ranking-ulubionych-firm-klubowicz%C3%B3w-ad-2015/

Ciekawe co, i czy coś się zmieniło od tego czasu... Zagłosowałem na tak.

Wiadomo, że na pierwszym miejscu będzie zawsze król z koroną czyli Rolex :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/130069-ranking-ulubionych-firm-klubowicz%C3%B3w-ad-2015/page-4?do=findComment&comment=1676389


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelki duch! Mariusz to Ty?

 

Zagłosowałem na tak.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wszelki duch! Mariusz to Ty?

Tak, to ja, a konkretnie ten z AP Club  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ja, a konkretnie ten z AP Club :).

Miło Cię znów tu widzieć


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Miło Cię znów tu widzieć

Dziękuję i wzajemnie. Zwłaszcza, że nasze rozmowy o zegarkach dobrze zapisały się w mojej pamięci  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wzajemnością


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Po prawie dwóch dniach tylko 25 osób na "TAK". Do tego brak zainteresowania punktacją. Słabo to wygląda jak na tak duże forum. Co do punktacji, to w innym wątku po dyskusji z hiobem, zaproponowałem następujący sposób liczenia punktów:

1 miejsce - 30 punktów
2 miejsce - 22 punkty
3 miejsce - 15 punktów
4 miejsce - 10 punktów
5 miejsce - 7 punktów
6 miejsce - 5 punktów
7 miejsce - 4 punkty
8 miejsce - 3 punkty
9 miejsce - 2 punkty
10 miejsce - 1 punkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo ulubione firmy jest tu kluczowe. Czy możesz to doprecyzować .

 

Mam mechanika który nie jest fajny ale samochód wstawiam do niego bo mam pewność że będzie dobrze zrobiony. Tak samo mam z Rolexem którego nie lubię ale ich zegarki już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Słowo ulubione firmy jest tu kluczowe. Czy możesz to doprecyzować .

 

Mam mechanika który nie jest fajny ale samochód wstawiam do niego bo mam pewność że będzie dobrze zrobiony. Tak samo mam z Rolexem którego nie lubię ale ich zegarki już tak.

Zostawmy relacje międzyludzkie choć one oczywiście mogą wpływać na odbiór firmy zegarkowej. Słowo "ulubiony" w tym konkretnym przypadku jest bardzo pojemne. To zależy od rozłożenia akcentów w naszej pasji. Przykładowo ja lubię Audemars Piguet, Patek Philippe, Vacheron Constantin, za podejście do zegarmistrzostwa, w którym zawierają się wielkie komplikacje, finezja, zegarmistrzostwo podniesione do rangi sztuki, ciekawa historia itd. Doceniam konserwatyzm Vacherona, a jednocześnie lubię odjechaną kolekcję Concept Audemarsa. Audemars Piguet, Vacheron Constantin, nie są dla mnie bezosobowymi firmami z powodu kontaktów z niektórymi ich pracownikami. Szczególnie w przypadku AP bardzo miło wspominam Aphrodite Koulentaki, Julianne Gauthier itd. Wiele elementów może mieć wpływ na nasz odbiór firmy zegarkowej. Widać to chociażby po zainteresowaniach kolegów z forum. Na przykład ci, których kręcą tematy militarne, chętnie spoglądają w kierunku Panerai. Nie ma sensu podnosić kolejnych argumentów, bo lubię / nie lubię to bardzo subiektywna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie dwóch dniach tylko 25 osób na "TAK". Do tego brak zainteresowania punktacją. Słabo to wygląda jak na tak duże forum....

Z przykrością stwierdzam że poza garstką kolegów zainteresowanych naszą pasją od strony wizualnej, technicznej, historycznej, ciekawych nowinek , gro skupia się na pokazaniu co nowego kupiło i.....uchodzcami. :(

Większym zainteresowaniem cieszą się tematy o np sprzęcie AGD :unsure: niż te o zegarkach.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego rankingu minęło 5 lat,

 

Tak jak pisał @Yoda - ostatnie rankingi obejmowały lata 2014 i 2015. Wyniki są tu:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/114243-wyniki-ranking-ulubionych-firm-klubowicz%C3%B3w-ad-2014/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/131275-wyniki-ranking-ulubionych-firm-klubowicz%C3%B3w-za-rok-2015/

 

Koordynowałem oba głosowania, jednak liczba głosujących była stosunkowo niewielka, mimo przypominania o zabawie np. w temacie "Jaki zegarek masz dziś na ręku". Na pewno jednak wciąż jest co najmniej kilkudziesięcioosobowa grupa miłośników zegarków, która chętnie zagłosuje.

 

Co do sposobu punktowania - jestem zwolennikiem przejrzystego punkowania od 10 do 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Co do sposobu punktowania - jestem zwolennikiem przejrzystego punkowania od 10 do 1.

Nie uważasz, że warto byłoby bardziej docenić (wyróżnić) firmy z czołowych miejsc rankingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje, że lepiej by pierwsze miejsca zdobywały więcej punktów. Tak, żeby te wybory były jeszcze lepiej przemyślane. Jestem na tak jeśli chodzi o ankietę. Jak już do niej dojdzie, możemy spróbować podpiąć wątek lub wywiesić na chwilę ogłoszenie o nim. Ale najpierw ustalmy szczegóły :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mariusz, głos oddałem. Przy okazji ciekawa "ikonka" :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tego typu zabawa jest przejawem pasji, która jak pragnę wierzyć łączy nas na tym forum  :) Bardziej chyba niż epatowanie tym co akurat mam na nadgarstku i tym na co mnie stać. Jestem w 100% na tak.

Ostatnia wersja punktacji pozwala na lepsze różnicowanie góry tabeli. Tu jednak pojawia mi się pewna wątpliwość - bo kto z Was nie odda głosu na Omegę, Rolexa, JLC, Patka, IWC, VC, Panerai, Seiko czy TAG Heuer, przecież nie wypada, ale... właśnie wyczerpałem 80% czy 90% możliwych do oddania głosów, zostały mi jedynie dwie możliwości. Tak, wiem, że część z Was (Nas) znajdzie miejsce dla Ulysse Nardin, A.Lange czy Sarpaneva (mam nadzieję  :P ). Być może gdzieś na końcu tabeli pojawi się też miejsce dla mikrobrandów ale i tak jestem przekonany, że wielu z nich zabraknie. Sugerował bym, by nie ograniczać się do wyboru 10 marek. Może lista 15 czy 20 pozwoli na szersza spojrzenie a wynik wzbudzi u czytających (będzie ich daleko więcej niż głosujących) chęć poszerzenia horyzontów. Ja zresztą mam w pudełkach daleko więcej niż 20 marek i prawdę mówiąc wszystkie lubię  :rolleyes:

To tylko uwaga do przemyślenia. I tak bardzo chętnie oddam głos w tym rankingu.


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej "za" i ze swojej strony obiecuję, że powiadomię o konkursie na swoim kanale na YT. Ostatni filmik o Explorerze widziało już blisko 3 tys osób, więc gdy w filmie o kolejnym zegarku wspomnę o szczegółach konkursu, może kilka osób zachęcę do głosowania. Niestety znajdę na to czas dopiero w następny weekend.  Ale może to i lepiej, bo, mam nadzieję, wtedy już będzie można głosować. 

 

Co do samej punktacji - dla mnie ma to drugorzędne znaczenie. Każdy sposób ma swoje "plusy dodatnie i plusy ujemne". Ważne jest co innego - żeby mieć trochę zabawy, poznać gusty innych, czy też poszerzyć naszą wiedzę na temat zegarków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Cześć Mariusz, głos oddałem. Przy okazji ciekawa "ikonka" :)

 

Avatar koresponduje z loginem  :).

 

Mi też się wydaje, że lepiej by pierwsze miejsca zdobywały więcej punktów. Tak, żeby te wybory były jeszcze lepiej przemyślane. Jestem na tak jeśli chodzi o ankietę. Jak już do niej dojdzie, możemy spróbować podpiąć wątek lub wywiesić na chwilę ogłoszenie o nim. Ale najpierw ustalmy szczegóły :)

 

Szczegóły:

 

1. Typujemy 10 ulubionych firm zegarkowych. Od 1 do 10.

2. Można typować ulubione firmy zegarkowe, także te, które już nie istnieją z wyłączeniem producentów podróbek i wirtualnych marek z tzw. czarnej listy.

3. Nie można firmom przydzielać powtarzających się miejsc, a ich nazw powielać w obrębie jednego typowania. Głosy oddane w taki sposób nie zostaną uwzględnione.

4. Każda z lokat jest w określony sposób punktowana:

 

1 miejsce - 30 punktów

2 miejsce - 22 punkty

3 miejsce - 15 punktów

4 miejsce - 10 punktów

5 miejsce - 7 punktów

6 miejsce - 5 punktów

7 miejsce - 4 punkty

8 miejsce - 3 punkty

9 miejsce - 2 punkty

10 miejsce - 1 punkt

 

5. Suma punktów spośród wszystkich głosowań ułoży końcowy ranking ulubionych firm zegarkowych.

6. Głosowanie trwa od 11 września do 31 października 2017.

7. Podliczenie głosów i prezentacja końcowego rankingu w listopadzie 2017.

 

A co do nagród dla kilku wybranych osób spośród głosujących, to zastanowię się jako AP Club. Może wykombinuję coś wspólnie z Audemars Piguet? Pożyjemy, zobaczymy.

 

Wydaje mi się, że tego typu zabawa jest przejawem pasji, która jak pragnę wierzyć łączy nas na tym forum  :) Bardziej chyba niż epatowanie tym co akurat mam na nadgarstku i tym na co mnie stać. Jestem w 100% na tak.

Ostatnia wersja punktacji pozwala na lepsze różnicowanie góry tabeli. Tu jednak pojawia mi się pewna wątpliwość - bo kto z Was nie odda głosu na Omegę, Rolexa, JLC, Patka, IWC, VC, Panerai, Seiko czy TAG Heuer, przecież nie wypada...

No na przykład ja nie oddam  :D. Vacheron Constantin zdecydowanie znajdzie się w moim rankingu, bo stara "miłość" nie rdzewieje. Patek pewnie też, może JLC, ale reszta raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy liczymy jako jedną firmę GS i Seiko . Czy powinny być osobno ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czy liczymy jako jedną firmę GS i Seiko . Czy powinny być osobno ?

Moim zdaniem od tego roku osobno. Podobnie rzecz ma się z marką Credor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie ma wielkiego zainteresowania ankietą, ale przynajmniej mamy jednomyślność jak w Korei Płn czyli 100%  ;). Wobec tego w najbliższy weekend startujemy z głosowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wcięcie się z pytaniem w temacie poświęconym samemu głosowaniu już. Jakoś mi umknął ten wątek. Pytałem, czy jest zastrzeżenie, że trzeba posiadać zegarek marki, na którą się głosuje - z przebiegu dyskusji dotychczas, wnioskuję, że nie. Ale wolę jeszcze raz dopytać, bo pamiętam, że przy poprzednim rankingu były jakieś "uwagi" na ten temat...


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Typujemy 10 firm, a nie każdy z nas jest kolekcjonerem. Oczywiście nie trzeba posiadać zegarka firmy, którą uważamy za ulubioną .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.