Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
neixet

Spotkanie podstolika łódzkiego 8)

Rekomendowane odpowiedzi

Wkradł się czeski błąd, targi i spotkanke oczywiście 30 września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio często bywam w weekendy w Łodzi, to też chętnie dołączę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało już kilka dni. Może ktoś z miejscowych kolegów zarezerwuje jakieś fajne miejsce na spotkanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to wpisywać się kto jutro jest chętny na piwko wieczorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja chętnie - jakby coś.

 

Spotykamy się o 15:00 pod wejściem.

Jeszcze jakieś zaproszenia mam ;)


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to wpisywać się kto jutro jest chętny na piwko wieczorem?

 

:)

Może połączyć to jakoś z Festiwalem Światło? Coś podobnego było ostatnio w Katowicach - świetna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo osobista krótka recenzja odbywających się aktualnie wydarzeń zegarkowych w Łodzi:

Festiwal zegarków "It's all about watches" 2017 w Łodzi  polecam: można coś wypatrzyć a wejście 10,-zł na dzień jest w normie /w przeciwieństwie do drugiej imprezy zegarkowej w Hali Expo/ Aurochronos Festival w Hali Expo: nie można kupić biletu przez internet, trudno trafić do sali ekspozycyjnej, wejście 20,00z/ /na dwa dni co prawda/ ale firmy zegarkowe bardzo mało atrakcyjne/ to delikatnie powiedziane ! /. Nie polecam nie tylko dla osób z poza Łodzi !  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie afterparty? Bo jak dziecko we mgle.... A suszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także chciałbym się podzielić swoimi wrażeniami z obu łódzkich "wydarzeń zegarkowych". Choć skala obu imprez nie poraziła rozmachem, fajnie, że ktoś w ogóle dostrzegł potrzebę ich organizacji. Pominę kwestię licznych prezentacji i wykładów obecnych w agendach obu festiwali, ponieważ na żadnej nie byłem.  Zdecydowanie wolałem oglądać, dotykać i zwyczajnie porozmawiać z twórcami prezentowanych zegarków. Na Aurochronos najbardziej ujęły mnie zegarki zaprojektowane przez Holke Dijkmana. Choć bazują one na zwykłym unitasie interesująca była jego modyfikacja. Chodzi o zaprojektowany moduł  odpowiadający za sposób wskazywania czasu. Dodatkowe 14 kół zębatych pozwala poruszać się wskazówkom niczym zawieszonym w powietrzu. Bardzo pomysłowe rozwiązanie i na żywo robi wrażenie. Holke Dijkman oferuje swoje zegarki w dwóch rodzajach kopert: klasycznej z rzymskimi indeksami oraz wersji modern wyróżnionej indeksami arabskimi. Z wyjątkiem bazowego unitasa wszystkie podzespoły zegarka zostały zaprojektowane i wykonane przez Holke Dijkmana. Kolejnym pasjonatem, na którego zwróciłem uwagę był założyciel firmy Kneijnsberg&van Eijk. Choć projekt koperty zaprezentowanego zegarka o nazwie "Drzewo życia"jest może trochę dyskusyjny ujęła mnie zaprojektowana przez właściciela komplikacja, która za pomocą zmiany kolorystyki liści na drzewie umieszczonym na cyferbalcie  z macicy perłowej, wskazuje pory roku. Ciekawy i innowacyjny pomysł. Moją uwagę zwróciły rownież zegarki Undive oraz Brellum. Solidne wykonanie i ciekawy dizajn ;). Fajnie, że można było "pomacać" nasze rodzime produkcje Xicorr i Balticus. Na tle konkurencji chłopaki dają radę. Czarny pył jest naprawdę czarny :)  dobrym uzupełnieniem byłyby kolekcje Gerlachów oraz Krystiana z Vratislavia Conceptum, mooooże następnym razem. :). Największym rozczarowaniem, pomimo zapowiedzi uczestnictwa, był brak Chronos Artu. Byłem bardzo ciekawy jak dziedzictwo Pawła rozwinął nowy właściciel firmy. 

Teraz kilka słów o "It's all about watches". Bardzo interesująca formuła, na której kolekcjonerzy mają okazję zaprezentować swoje kolekcje i zarazić zwiedzających pasją. Nie wiem jak odbierają takie wydarzenie ludzie, którzy na codzień nie mają styczności z tym środowiskiem, ale mnie miło upłynął czas na rozmowach.  Właściwie nasuwa mi się tu taka mała dygresja.... Zapewne większość z Was o tym wie, ale od wielu, wielu lat są organizowane przez sąsiednie forum dwa razy do roku spotkania pasjonatów zegarmistrzostwa. Ilość zegarków jaką przywożą ze sobą uczestnicy mogłaby zawstydzić organizatorów imprez, które dziś Wam opisuję. Wiem wiem, inna formuła, kompletnie nie medialna itp ale taka ma być. Towarzyska, nie komercyjna ale co najważniejsze otwarta. Zainteresowani i tak wiedzą. Pozostali jeśli chcą, to znajdą.:)

Ciesze się że byłem, cieszę się, że Was spotkałem i kibicuję obu projektom. Oby jak najwięcej i jak najczęściej.

Ps ja już po "afterze":)


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie był to jeszcze dziś zdąży.

"It's all about watches"  polecam.

Ciekawa inicjatywa środowiska zegarmistrzowskiego. Sam fakt próby reinkarnacji stowarzyszenia tego środowiska jest godny pochwały.

Jak na pierwszy raz super !

 

post-42977-0-88253700-1506838775_thumb.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recka Kuba - lepiej bym tego nie opisał!

Mnie Aurochronos podobał się bardzo - było, owszem skromnie, ale treściwie. Było sporo rzeczy, które chciałem pomacać. Np Undive, Gavox. I też parę zaskoczeń jak zegarki Dijka - na odwrotnie zamocowanym unitasie. Czy ten model z drzewem.

Na drugiej imprezie zaskoczeniem była obecność Stacha - chyba po reinkarnacji ;) i jego pachów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem żeby co nieco obgadać i zobaczyć nowości zapraszamy na spotkanie: 16 listopada, godzina 19.00 - miejsce: Szyby i lustra.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się wybierał jeszcze - zmiana godziny spotkania na 20.00

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę :)


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwartek, 19:30, Szyby i lustra


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę dzisiaj na Piwowarach, więc jeśli ktoś z Łodzi też się wybiera, to można by się spotkać / poznać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 19:15 spotykamy się w Piwoteka Narodowa na ul. 6 Sierpnia 1/3.

Zapraszam.


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robiliście, to wrzuć Sylwek jakieś fajne zdjęcia ze spotkania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.