Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krokodyl Tik-Tak

SŁOŃCA - projekt który pozwoli zatrzymać czas.

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy!

Nazywam się Łukasz Radziszewski. Jestem artystą i od kilku lat aktywnym uczestnikiem Forum. Przygotowuję właśnie projekt „Słońca”.  Polega on na budowie zupełnie nowego, niespotykanego, czasomierza. Dzięki temu w trakcie trwającej dwadzieścia cztery godziny wystawy, uda się zatrzymać upływ czasu. 
Jestem zaszczycony, że Klub Miłośników Zegarów i Zegarków zechciał zostać Oficjalnym Partnerem wydarzenia. 

Punktem odniesienia jest tu tytułowe słońce. Wytyczyliśmy globalny szlak, wzdłuż wszystkich stref czasowych dookoła Ziemi. To sieć miejsc, na kilku kontynentach, z których jednego dnia, 23 września nagrane zostaną wschód i zachód Słońca.

Płynne przeskakiwanie do następnych stref i połączenie ze sobą wszystkich filmów "na żywo", umożliwi stworzenie ciągłej projekcji. 
Słońce dosłownie zatrzyma się nad horyzontem. W jednym miejscu, na dwóch dużych ekranach, pokazane zostaną bliźniacze filmy, ukazujące oddzielnie o wschód i zachód. 

Więcej informacji w dokumencie pdf. (...)

Projekt wszedł teraz w ostatnią fazę działań. To odpowiedni moment, bo każdy z nas może już przewidzieć co będzie robił za trzy tygodnie, 23 września. Wspólnie z KMZiZ szukamy osób, które zechciałyby nagrać krótki, 20 minutowy film wschodu i zachodu Słońca. Może być słabej jakości, wręcz takiej oczekujemy. Wystarczy telefon czy tablet, dostęp do Internetu (i jakaś podpórka). Dzięki temu można transmitować słońca w miejscu, w którym się aktualnie znajdujecie. Prosta rzecz, a kluczowa dla projektu. 
Wiadomo, że nagranie na żywo może się nie udać. Dlatego chcemy zabezpieczyć siebie i Was w zapasową kopię, którą ewentualnie będzie można odtworzyć. Prosilibyśmy Was o nagranie filmów parę dni wcześniej i przesłanie materiału do nas.

Więcej informacji już wkrótce. Obserwujcie temat i pomyślcie czy nie macie kogoś np. w Rosji, Kazachstanie, Chinach, Australii, Alasce albo nawet gdzieś w Europie. Im bardziej egzotyczne miejsca, dziwne wyspy, tym lepiej! 

Łukasz & KMZiZ

post-97171-0-82541400-1504045202_thumb.jpg

Słońca, PL, Łukasz Radziszewski.pdf


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w tym czasie w Nowym Jorku. Pomogę!


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dużo wiem z naszych prywatnych rozmów - pierwsze co mi się rzuca w oczy a czego tu jeszcze nie podałeś to informacja jakie miejsca na świecie Cię interesują?

Jak to technicznie zrobić? (nagrać 20 minut filmu to mały problem jak już ktoś wstanie rano ale jak go wysłać na żywo? Ile to bedzie trwało? Jakie łącze potrzebne itd.)

 

No i pytanie - gdzie to zatrzymanie czasu można będzie oglądąć? Będzie gdzieś w necie?

Trasmisja live? 

Później powstanie jakiś skrócony film? 

 

Edycja

Sam pomysł jest mega fajny. Trzymam kciuki za realizację a wiem że zdobyłeś wsparcie  poważnych instytucji, firm itd.

Więcej info prosimy Łukasz  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mam znajomych na Islandii, w Australii, Indiach, różnych stanach USA, w Kanadzie, Portugalii i może coś jeszcze by się udało wykombinować. Daj znać co potrzebujesz i czego brakuje do pełnej układanki.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nam bardzo miło, że KMZiZ został zaproszony do wsparcia tego projektu ! Na pewno też mam nadzieję, uda się nam wspólnie pomóc w jego realizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaszczycony tym, że KMZiZ zechciał pomóc i wejść we współpracę. :) To dla mnie na prawdę wiele znaczy - by zrealizować "Słońca" poświęcam już każdą godzinę, kiedy nie śpię.

Projekt do którego Was zapraszamy, będzie pokazany równocześnie w dwóch najważniejszych polskich galeriach - warszawskiej "Zachęcie" i białostockiej Galerii Arsenał. Oficjalnym organizatorem są też: Filmoteka i Narodowy Instytut Audiowizualny w Warszawie, Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień.

 

Patronami akcji są min. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i Park Naukowo Technologiczny w Białymstoku. Honorowym patronem jest prezydent Białegostoku, projekt rekomendował min. astrofizyk, prof. Stanisław Bajtlik z PAN.

Przedwczoraj dostałem entuzjastyczną informację o zainteresowaniu projektem przez National Geographic, w poniedziałek - sądzę, że będziemy mieli zawartą oficjalną umowę patronacką. :)

 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grono partnerów zacne, projekt poważny więc nie mogło byc inaczej. 

Niemniej jeli mamy Ci pomóc tu na forum to musisz napisać konkretnie  do jakich miejsc chcesz dotrzeć i jak to ma wyglądać techncznie.

Konkretnie jest zawsze łatwiej  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się kolega Łukasz rzucił w wir wydarzeń :)

Artysta - więc czas, mimo że ważny to i tak zawsze na drugim planie.

Spróbuje pomęczyć telefon, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Przepraszam Panowie, ostatnie dnie pracuję jak menadżer, nie artysta - miałem bardzo intensywne dni w kilku miejscach. Udało się z zapasem załatwić wszystko. 

Można teraz skupić się zupełnie na Ziemi i transmisjach. Odpowiadając na podstawowe pytanie o miejsca - wszystkie kolejne miejsca podaję je już za chwilę, poniżej, pracujemy wciąż nad linkiem w kilku językach.

 Co do samej realizacji - dzisiaj technicy, którzy będą robili transmisję zadecydowali, że zrobimy ją poprzez Youtube - jest to najprostsze, w zasadzie kilka kliknięć. Ewentualnie można też będzie użyć Facebooka jeśli komuś to będzie pasowało. :) 

 


Przesyłam Wam zachód słońca z mojego domu. :)

post-97171-0-45900600-1504811169_thumb.jpg


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słodko. Podstawowe pytanie... jakich lokalizacji Ci brakuje? :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna lista brakujących lokalizacji, albo bardzo niepewnych to: 
Rejkiawik (Islandia) 64:12N, -21:81E
Sao Paulo (Brazylia) -23.55, -46.63E
Belo Horizonte (Brazylia) -19.41N, -43.93E
Timmins (Ontario, Canada) 48.47N, -81.33E

Chicago (Illinois, USA) 41.84N, -87.64E
Kansas City (Missouri, USA) albo Houston (Teksas, USA) 29.76N, -95.36E
San Francisco (Kalifornia, USA) 37.73N, -122.41E
Juneau (Alaska, USA) 58.30N, -134.41E
Honolulu (Hawaje, USA) 21.31N, -157.84E
Togiak (Alaska, USA) 59.06N, -160.37E
Unalaska (Alaska, USA) 53.88N, -166.53E
Nikolski (Alaska, USA) 52.93N, -168.86E
Papeete (Tahiti, Polinezja Francuska) -13.85N, -171.75E
Suva (Fidżi) – 18.12N, 178.45E
Wellington (Nowa Zelandia) -41.28N, 174.77E
Dundein (Nowa Zelandia) – 45.87N, 170.50E
Sydney (Australia) -33.86N, 151.20E
Namuro (Japonia) 43.33N, 145.58E
Sapporo (Japonia) 43.06N, 141.35E
Tokio (Japonia) 35.68N, 139.69E
Taszkient (Uzbekistan) albo Petropawłowsk (Kazachstan) 41.29N, 69.24E
Czelabińsk (Rosja) 55.16N, 61.43E
Dubaj (ZEA) 25.20N, 55.27E
Port Louis (Mauritus, Francja) -20.16, 57.50E
Ad Dauha (Katar) 25.28N, 51.53E
Dublin (Irlandia) albo Gibraltar (GB) 53:34N, -6:26E
Las Palmas (Wyspy Kanaryjskie) 28.12N, -15.43E


Biorąc pod uwagę, że mam znaczną większość i wczoraj udało się w zasadzie zamknąć całe Chiny, Indie i większą część Dalekiego Wschodu - układa się super. :)

Może ktoś z Was był na wakacjach na Wyspach Kanaryjskich albo Islandii? Jeśli chodzi o Kanadę czy Stany - jeśli macie znajomych z innych miejsc, też dajcie mi znać. 


:) :) :) :)


Ach no BERMUDY :) Czy ktoś ma znajomych na Bermudach? :)


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zajmę się Islandią


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zajmę się Islandią

Jan, wielkie dzięki!!! 

 

Ciągle pamiętam o perełce, widzisz tylko że ciągle w biegu. Ale będzie u Ciebie.

Hej Łukasz

 

Szkoda że to już 23 wrzesnia.

Na poczatku pazdziernika będę w Dubaju więc mógłym coś nagrać.

 

Krzysztof, kurcze rzeczywiście szkoda, bo na Dubaju mi mocno zależy. A nie masz może jakichś namiarów na kolegów znajomych w tamtej okolicy?

 

Swoją drogą - Panowie, magia, kilku kolegów napisało na prv i na facebooku, trochę się zmienia sytuacja. Będzie transmisja z miejsca, którego się od początku bałem z Nowej Kaledonii. :) :) :)


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, piszę po ostatnich dwóch dniach, w podsumowaniu - odeszło 8 miejsc!!!  :) To na prawdę niesamowite i bardzo dobre nowiny. W poszukiwania i pomoc włączyły się na razie nieoficjalnie Instytut Polski w Pekinie i Instytut Polski w Tel Aviv oraz paru blogerów-podróżników.

W poniedziałek/wtorek Zachęta i Arsenał ruszają wspólnie z oficjalną promocją. Dokładnie za dwa tygodnie wszystko się wydarzy. 

Bardzo proszę jak byście mogli popatrzeć na listę i pomyśleć czy nie macie kogoś znajomego w Chicago, na Hawajach, Alasce albo czy po wakacjach na Wyspach Kanaryjskich nie macie jakiegoś kontaktu do mieszkańców. Dzięki wielkie z góry!


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi Hawajami to może być problem teraz niestety 

A ma Pan tam kogoś znajomego? Mam wstępnie namiar na osobę w Honolulu, ale ma do mnie odpisać dopiero w sobotę za tydzień. To będzie już trochę nerwowy czas. :)


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukcesywnie ubywa punktów - po weekendzie jest już White Horse na Alasce (obok Juneau), Taszkient, San Francisco i Mauritus!!!! Chłopaki ciężko mam z Chicago i Texasem. Czy nie macie kogoś ze znajomych co by nagrali te dwa filmy?


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze popytać znajomych mojej żony i siostry. One to maja trochę znajomych po świecie. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem emaila do znajomych w USA - jezeli ktoś się zgłosi to dam znać :) Niektóre z miejsc które wymieniłeś (chociażby na Alasce) mają bardzo niską gąstość zaludnienia. Być może wartoby wrzucić posta na zagraniczne fora (np na watchuseek)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Islandia załatwiona. Co jeszcze zostało?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pomóc, ale kibicuję z całych sił. Świetny projekt.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie!

Sytuacja w czwartek była już lekko krytyczna - na realizację jest więcej czasu. Przesuniemy pokaz na Równonoc Wiosenną. Mimo, że bardzo dużo osób się zaangażowało i na liście z poprzedniej strony ubyło następnych miejsc - nadal nie było widoku, by szybko znaleźć ludzi w pozostałych punktach na świecie. 

Miałem spotkanie z dyrektorkami obu galerii i koordynatorką z Filmoteki Narodowej - z projektu zrobiła się poważna sprawa. Wszyscy stwierdziliśmy, że nie można ryzykować, że coś nie wypali, jeśli to tylko kwestia przesunięcia i dopracowania projektu.

Żeby mieć jasność - można było wstawić jakieś atrapy i playbacki w pustych miejscach. Tylko, że byłoby to nieprawdziwe i projekt nie miałby sensu. Wielu artystów często lubi fałsz - ja tego nie potrafię. Dopiero zaczynam jako artysta, ale prawda była zawsze podstawą pracy. Poszło już kilka miesięcy charówki, zaangażowałem w to Was, wiele innych osób. Słońca muszą być "prawdziwe". :)

Przepraszam, jeśli spotkał Was zawód - choć myślę, że w zasadzie ten scenariusz mimo wszystko jest optymistyczny. 

 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SzefSzefow
      Zbierajac pieniadze na Holly Grail zdecydowalem sie sprzedac jednego z moich DB.

      Model: De Bethune DB25WS1
      Ilosc wyprodukowanych sztuk: 30
      Data produkcji: 2007
      Data sprzedazy: 2009
      Set: Pelny, potrojne pudelko (wewnetrzne w rzadkim jasnoniebieskim kolorze), podbite papiery
      Koperta: biale zloto 18K, nigdy nie polerowana, posiada mikroryski, bez uszkodzen - 8/10
      Wiielkosc: 44mm, ale ze wzgledu na bardzo krotkie uszy pasuje nawet na male nadgarstki (w odczuciu jest mniejszy niz np. Speedmaster), wysokosc 12,5mm
      Tarcza: z pieknym guillouche i rezerwa mocy na 12 - 10/10
      Mechanizm: DB2024, mechanizm z 4 patentami, 6-dniowa rezerwa mocy, 289 czesci, recznie wykonany, po serwisie w manufakturze
      Ogolny stan zegarka wg regulaminu - 8/10
      Cena: 48k CHF 39900 CHF
       
      Zegarek byl jeszcze wykonany i zlozony przez tworce - Denisa Flageollet'a, w tym momencie manufaktura zatrudnia wielu zegarmistrzow, a Denis robi co chce 😉
      Zegarek fizycznie jest w Szwajcarii, sposob dostawy do uzgodnienia. Na wszystkie pytania, takze te inwestycyjne, odpowiem na priv.

       





       

       

    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez Jan M. Krawczyk
      Koledzy
        Ruszają zapisy na nową edycję Kalendarza Klubowego   Jak poprzednio, planujemy produkcję kalendarza biurkowego oraz ściennego. Kalendarze będą jeszcze lepszej jakości.   Cena kalendarza biurkowego to 39 zł/szt. oraz dodatkowo 12 zł przy wysyłce poza granice kraju.
       
      Cena kalendarza ściennego to 50 zł/szt. oraz dodatkowo 12 zł przy wysyłce poza granice kraju.
        Jak zamówić kalendarz? To trzy proste kroki:   1. Poinformować nas o tym w tym wątku
        2. Wykonać przelew Dane do przelewu: Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków  00-427 Warszawa ul. Dmochowskiego 4/2   Santander Bank Polska S.A. Nr rachunku: 61 1090 1870 0000 0001 1236 5368   W rubryce tytułem przelewu wpisujecie: Kalendarz, login klubowy, ilość sztuk Przykład: Kalendarz - Jan M. Krawczyk - 1 biurkowy i 2 ścienne   3. Wysłać e-mail z danymi adresowymi Dane do wysyłki proszę przesłać na [email protected] (Uwaga, nowy adres)   W temacie wiadomości, jak powyżej, zastosujcie taki schemat: Kalendarz, login klubowy   Pozdrawiam   Janek
    • Przez PanKriss
      Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem.
      Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji poniższego zegara. Zegar jest moją własnością, sprawny, jednak nie znam jego historii
      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
      Pozdrawiam
       
       

      Pozdrawiam!






    • Przez Kacperek_77u
      Cześć, 
      Razem z kolegą @Paulus57 wpadliśmy na pomysł zamówienia chronografów sugess 419 ale z 24h subtarczą i ewentualną limitacją na deklu który fabrycznie ma 12h subtarcze przez co ma on bezsensowną zdublowaną wskazówką godzinową (czyli zamiast st1902-12h byłby w środku st1903-24h 🙃)
      I do tego pomysłu będzie potrzebne minimum 50 ludzi-jeśli ktoś jest chętny to proszę się zapisywać pod tym tematem 😀 (też bardzo chętnie wysłuchamy waszych pomysłów jeśli je macie)
       
      Dostępne wersje kolorystyczne, pasków i ogólna cena (która przy hurtowym zamówieniu może ulec obniżeniu 😄 )
      https://a.aliexpress.com/_mO1TAgs
      I przykładowe zdjęcia wraz z parametrami najpopularniejszych wersji 
       






×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.