Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Kdb1

Budzetowy twardziel - Casio MRW-200-H

Recommended Posts

Postanowiłem napisać ten wątek ze względu na przebyte z przedmiotowym zegarkiem chwile. Tak, te były dość trudne. Ale od początku.

Ze względu na charakter wykonywanej pracy, a że jestem górnikiem, postanowiłem poszukać zegarka raz, aby był tani, żeby mi nie było szkoda. Dwa, miał być wytrzymały i dzielnie znosić trudy górniczej pracy przy drążeniu chodników.

O ho ho, wolnego- ktoś sobie pomyśli. Ze względu na to, że szkoda mi zniszczyć, bądź zgubić mudman'a przykładowo, poszedłem w skrajność. Kupię jak najtaniej. Zacząłem więc poszukiwania zegarka z pewną wodoszczelnoscią rzędu 100M. Budżet? 150 PLN max.

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach trafiłem. Wybór padł na Casio MRW-200-H. Ktoś mi powie: paaaanie, w tych pieniądzach, to dej se Pan spokój.

A ja przekornie go kupiłem. Po co w ogóle piszę o takim "dziadzie"?

Piszę o nim, ponieważ komuś może się to przydać. ;) Dlaczego po 1,5 roku? Dlatego, że najpierw należało go przetestować dlugodystansowo.

 

Trochę suchych informacji.

 

Koperta: tworzywo sztuczne (chyba ABS)

Pasek: podobnie

Wodoszczelność: 10ATM/100M

Obrotowy bezel (serio?!)

Wymiary: 47.9×44.6×11.6mm

waga: 39g

 

Artykuł ten nie ma na celu szczegółowego opisu zegarka, ponieważ ochów i achów nad jego budową i niuansami nie ma. Wspomnieć należy jedynie, ze wielkość tarczy pozwala na wygodne odczytywanie wskazań. Luma- słaba i krótko swieci (na głowie przy hełmie w razie czego jest lampa ;> ) W tej cenie, No tak.

Liczy się za to coś innego. Ponadprzeciętna trwałość zegarka i dzielne znoszenie trudów codziennej, warto wspomnieć, ciężkiej, górniczej eksploatacji.

Czynności, które możecie bez problemu w nim wykonywać, to:

-zanurzanie w wodzie zabrudzonej węglem, mułem węglowym lub pyłami dymnicowymi

-prace wykonywane w przodku kopalnianym (zabudowa odrzwi obudowy, wykladka, opylanie pyłem krzemionkowym)

-obijanie, gdzie się da

-załadunek jednostek transportowych

-stawianie stojaków

-wykonywanie kasztów drewnianych

-prace przy zszywaniu taśmy przenosnikowej

 

i wiele, wiele innych.

 

Krótko mówiąc i biorąc pod uwagę cenę zegarka, można by rzec, iż stosunek jakość/cena, daleko wybiega poza wszelką przyzwoitość.

Reasumując, jeżeli ktoś potrzebuje zegarka niezmiernie trwałego, odpornego na przeciwności losu, przy tym w śmiesznych pieniądzach, bez wątpienia i drżenia w głosie odpowiem CASIO z serii MRW-200-H!

 

Pyrsk!

 

Poniżej zdjęcie w naturalnym środowisku.

Ręce czyste, bo zdjęcie zrobione niedługo po zjeździe na dół.

post-84716-0-69526600-1504434509_thumb.jpg

Edited by Kdb1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziekuję za recenzję, przekonała mnie do zakupu.

Ps. ciekaw jestem dalszego losu zegarka, minęło kilka lat, jak się sprawuje teraz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooo... bardzo mi miło, że w końcu komuś się ten artykuł przydał, także pozdrawiam. ;) w tych pieniądzach trudno o coś lepszego do CIĘŻKIEGO tyrania.

Co do dalszych losów zegarka. Po wymianie baterii w tym roku ma się całkiem dobrze. Ma swoje miejsce na półce z zegarkami. Nie jest jakoś mocno urokliwy przez swoje rany i blizny, ale można powiedzieć, że ma honorowe półkowe obywatelstwo. Dodatkowo z charakterystyki użytkowania tyle, że z pracy w chodnikach przeniósł się do ściany wydobywczej, gdzie jest obijany i ciorany niemiłosiernie. ;) poniżej zdjecia: 4ecffb2871955ebd57e8b8ded62d0f97.jpg
f1c5250ba1bdc4b1446963f63c7b1dd4.jpg
Aleee... żeby nieco mu ulżyć, w tym roku dołączył do niego illuminator. Nie przesadzę, jeżeli powiem, że jest równie wytrzymały. Cena mocno zbliżona. Do tego dual time, stoper, alarm z drzemką (;D), podświetlenie i pełny datownik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ooo... bardzo mi miło, że w końcu komuś się ten artykuł przydał, także pozdrawiam. default_wink.png w tych pieniądzach trudno o coś lepszego do CIĘŻKIEGO tyrania.

Co do dalszych losów zegarka. Po wymianie baterii w tym roku ma się całkiem dobrze. Ma swoje miejsce na półce z zegarkami. Nie jest jakoś mocno urokliwy przez swoje rany i blizny, ale można powiedzieć, że ma honorowe półkowe obywatelstwo. Dodatkowo z charakterystyki użytkowania tyle, że z pracy w chodnikach przeniósł się do ściany wydobywczej, gdzie jest obijany i ciorany niemiłosiernie. default_wink.png poniżej zdjecia: 4ecffb2871955ebd57e8b8ded62d0f97.jpg&key=e108cbc8e9d00c79fc1c984e5eb055a76cdd6c87261b945ef9f4c70e20fc932e
f1c5250ba1bdc4b1446963f63c7b1dd4.jpg&key=ecb238f7e4a1c29235e74d5918bb52c9bf0baacef5d8977ebfb732a076a69400
Aleee... żeby nieco mu ulżyć, w tym roku dołączył do niego illuminator. Nie przesadzę, jeżeli powiem, że jest równie wytrzymały. Cena mocno zbliżona. Do tego dual time, stoper, alarm z drzemką (;D), podświetlenie i pełny datownik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

8e0642d2d9492ee0ed8e0fc2029bce6a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. ;) KWK chyba nigdy nie była łatwym środowiskiem pracy, gdzie bez przerwy się obijasz o coś, w ścianie wieczny brak miejsca (dla wtajemniczonych sekcje 08/22 POz ;p), do tego pył kamienny i węglowy, zabrudzona woda. No ogólnie syf i malaria. Ale za to z drugiej strony mamy prawdziwy poligon do testowania zegarków, a właściwie ich wytrzymałości. Jeżeli więc ktoś nie chce wydawać górki na zegarek potwierdzony, jako taki do zadań specjalnych np g- shocki, czy protreki, to można w całkiem fajnych (jak nie bardzo) pieniądzach kupić serio bardzo wytrzymały zegarek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.