Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To co mnie irytuje to że dali tańszy mechanizm a MSRP poszła w górę ... wizualnie jak to Włosi - pierwsza klasa, do tego genialny pasek.

Czekam chyba z ciekawością na ten szumnie zapowiadany chronograf, zobaczymy co i jak wyjdzie, niech się ogarną z cenami tylko.

No i coś z przedziału 36-38 mm nie byłoby złe.

13 minut temu, cordi7 napisał:

To co mnie irytuje to że dali tańszy mechanizm a MSRP poszła w górę ... wizualnie jak to Włosi - pierwsza klasa, do tego genialny pasek.

Czekam chyba z ciekawością na ten szumnie zapowiadany chronograf, zobaczymy co i jak wyjdzie, niech się ogarną z cenami tylko.

No i coś z przedziału 36-38 mm nie byłoby złe.

ale za to dostaliśmy fajny insert, dobrze zrobiony pełny dekiel i łatwo serwisowany NH. Jakoś nie mam zaufania do STS, mimo dobrych opinii. Te zmiany mnie własnie przekonały do zakupu. A ceny? chyba nie są złe po 1500 zł od producenta 

a wyszły jakieś rendery a może już zdjęcia tego chrono? bo nic o nim nie słyszałem 

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

MSRP na stronie producenta za nowe Nereide to 500 EUR bodajże i to moim zdaniem ciut za dużo.

Jak lubię NH35 tak jest to 21.600 bph i w detalu kosztuje poniżej 40 USD plus jest grubszy niż np. Miyota 9015.

Pelny dekiel lubię ale jest tańszy w wykonaniu niż szkło a STP 1-11 mamy z żoną w 2 zegarkach - bez uwag.

Na grupie FB od jakiegoś czasu pojawiają się pytania od braci Morelli o to, jaki mechanizm chcielibyśmy widzieć w Chrono od MV.

12 minut temu, cordi7 napisał:

niech się ogarną z cenami tylko.

Ceny są niższe niż były w przypadku modeli Swiss Made. 

Myślę również, że rozsądni, polscy klienci nie mają jednak specjalnych powodów do narzekania. ;)

Obraz może zawierać: na zewnątrz

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Posted (edited)
16 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

Ceny są niższe niż były w przypadku modeli Swiss Made. 

Myślę również, że rozsądni, polscy klienci nie mają jednak specjalnych powodów do narzekania. ;)

Toż piszę, że niech się Włosi ogarną :P

Pisalem z Alessandro, podobno nowa wersja Redentore 36 tez jest w planach.

Edited by cordi7

Posted (edited)
17 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

Ciekawe jakby biały z białym bezelem wyglądał

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Rozmylby sie - jak dla mnie musi byc pewien kontrast, dlatego biala tarcza z ciemnym bezelem badz ciemna tarcza z bialym bezelem wygladaja fajnie ale juz bialy z bialym - niekoniecznie. Z tego powodu nowy Zelos SF 40 w bieli mi sie zupelnie nie podoba...

7 godzin temu, cordi7 napisał:

Toż piszę, że niech się Włosi ogarną :P

Pisale, z Aleksandro, podobno nowa wersja Redentore 36 tez jest w planach.

Robią też od czasu do czasu różne akcje promocyjne, więc nie jest tak źle. Powiedziałbym nawet, że na tle wielu innych mikrobrandów, całkiem dobrze. Poza tym, powiem pół żartem, pół serio - okolice 400-450 euro za tak wyglądający i, przede wszystkim, tak fotogeniczny zegarek, jak Nereide, to nie tak wiele. Piszę o fotogeniczności, bo przecież niewielu z nas ma w swoim otoczeniu takich zboczeńców, jak my sami, więc element "chwalenia się fotami" odgrywa tu ważną rolę. :lol:

Ten kryształowy bezel robi robotę, wizualnie obłęd. Werk już nie Sellita z tego co się doczytałem?

Na Święta ma wyjść nowe Redentore 36 mm, chyba będę śledził sytuację :)

W dniu 12.09.2020 o 18:11, cordi7 napisał:

Ten kryształowy bezel robi robotę, wizualnie obłęd. Werk już nie Sellita z tego co się doczytałem?

Na Święta ma wyjść nowe Redentore 36 mm, chyba będę śledził sytuację :)

Jakieś szersze wieści nt nowych 36mm? Coś się zmieni czy ma być 'dodruk' poprzednich wersji?

Stawiam raczej na Seiko niż STP i domyślam się, że podobnie jak przy Nereide będzie to ewolucja poprzedniego modelu. Mają być około grudnia - to jest pewne bo potwierdzone przez Alessandro :)

Witamy w klubie :) Jak wrażenia?

Fajna wersja kolorystyczna. Topazio crema?

@Lincoln Six Echo cóż to za nowe wersje Nereide? Jakaś nowa limitka? Na grafice wyglądają ciekawie, daty brak, więc nic symetrii wzoru na tarczy nie zaburza... Kiedy będą zdjęcia? No i oczywiście Jarku, czy będziesz miał je u siebie i w jak dobrej cenie? 😇

Małżeństwo i zegarki.

8 minut temu, AK&AK napisał:

@Lincoln Six Echo cóż to za nowe wersje Nereide? Jakaś nowa limitka? Na grafice wyglądają ciekawie, daty brak, więc nic symetrii wzoru na tarczy nie zaburza... Kiedy będą zdjęcia? No i oczywiście Jarku, czy będziesz miał je u siebie i w jak dobrej cenie? 😇

Tak, limitka (100 sztuk).  :)

121971529_10218981450829032_1514730669769024606_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=b9115d&_nc_ohc=ZAA9aCUztmEAX-nIwD8&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=6bee99cd796f4aa6b72a640dae441d45&oe=5FB323D3

W dniu 27.09.2020 o 12:01, cordi7 napisał:

Witamy w klubie :) Jak wrażenia?

Fajna wersja kolorystyczna. Topazio crema?

Dopiero teraz odczytałem, bo zobaczyłem powiadomienie o lajku.

Tak, to topazio crema nereide gmt i jak ktoś chętny na niego, zapraszam na priv.

W oku już inny czasomierz się pojawił.

Mam pozytywne wrażenia. Bardzo fotogeniczny, na żywo również jest zjawiskowy :D

Projektant przed wszystkim nie  skopiował projektu od innej firmy. Tarcza bardzo smaczna, mieni się w różnych odcieniach.

Skórzany pasek też robi dobrą robotę.

Zastrzeżenia mam tylko do koronki, która chodzi raz lekko, a raz ciężko. Ale zegarek przecież też może mieć gorszy dzień :)

A widzieli takiego?

https://cdn.shopify.com/s/files/1/2509/2418/files/nereide-golf-jesolo_2000x.png?v=1601993187

W dniu 22.08.2020 o 13:27, cordi7 napisał:

Muszę odszczekać moje marudzenie i narzekanie, świetny projekt i bardzo ładnie wykonany.

W stosunku do mojego inny bezel chyba i faktycznie ciut lepsze wykonanie, kryształ na bezelu obłęd.

W wolnej chwili zrobię porównanie 1:1 i wrzucę

Jak stoisz z czasem? ;) 

2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

Tak, limitka (100 sztuk).  :)

Właśnie w wersji ze zdjęcia wygląda najbardziej interesująco. Szkoda tylko, że dekiel przeszklony i Landeron (bez dekoracji) w środku. Osobiście uważam, że mogli pozostać przy pełnym deklu i NH35 pod nim. I mogli sobie darować grawer z limitacją z boku koperty. Ale ogólnie miodzio.

Kurczę w limitce dla golfistów zostawili NH35 i dekielek z grawerem. 

Miał/ma ktoś z Was doświadczenie z mechanizmem Landeron? Jakieś opinie?

Więcej o limitce Quadrilobato tutaj: https://www.meccanicheveneziane.it/pages/nereide-quadrilobato

Małżeństwo i zegarki.

@AK&AK wrocilem z urlopu i nie wiem w co rece wlozyc ale do piatku jakies mini foto porownanie zrobie :)