Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Phate

Zegarek na bransolecie. Casio Edifice [max 500 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Napisałem najpierw posta w podpiętym temacie o zegarkach do 400 zł ale tam nie wielu z forumowiczów chyba zagląda więc postanowiłem poradzić się was w całkiem osobnym temacie.

 

Otóż chciałbym rozbudować swoją skromną kolekcję o zegarek na bransolecie ze stali szlachetnej (srebrny kolor).

Mam dotychczas:

Tissot Visodate (do garnituru i srebrnych spinek)

Orient ETON-C1-A CA S9 (wielkością bardzo mi pasuje na rękę)

G-Shock G-7-900 (do pracy)

 

Chciałbym teraz zakupić niezbyt drogi (max 500,00 zł) zegarek na bransolecie. Myślę, że dobrze aby był kwarcowy bo nie jestem w stanie nosić wszystkich często w celu naładowania (notorycznie Tissot i Orient mi się rozładowują). Nie potrzebuje w nim funkcji chronografu ani dodatkowych bajerów poza godziną i datą. Zegarek miałby spełniać funkcję zegarka codziennego (z wyłączeniem ciężkich warunków w pracy).

 

Wstępnie wybrałem sobie takie dwa modele:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-casio-edifice-ef-129d-1avef

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-casio-edifice-efr-553d-1bvuef

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-casio-edifice-efr-104d-1avuef

 

Nie upieram się akurat przy Casio ale mam z tej firmy G-Shock'a i jestem strasznie zadowolony.

 

Dodam dodatkowo, że szukając sobie ostatnio zegarka miałem nie lada problem z powodu chudego nadgarstka. G-Shock którego kupiłem dopiero dzięki swoim "skrzydełkom" pod spodem jest ładnie dopasowany do skóry i nie ma pustej przestrzeni między nadgarstkiem a paskiem.

 

Podpowiecie na co wogóle zwrócić uwagę wybierając zegarek na bransolecie ?

 

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do codziennego ciorania Edifice z pierwszego linku (z tym że z jasną tarczą). Na co dzień jest ok, bardzo czytelny, gliszowanie tarczy oraz nakładane indeksy powodują że nie jest nudny. Jak dobrze poszukasz to jesteś w stanie go kupić grubo poniżej 300 zł. Bransoleta jest ze stali szlachetnej, nie srebra, jakby wskazywał Twój wpis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze idziesz w kierunku Edifice. To bardzo dobrze wykonane zegarki ze świetnym stosunkiem jakości do ceny. Jak się podoba to śmiało kupuj.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze idziesz w kierunku Edifice. To bardzo dobrze wykonane zegarki ze świetnym stosunkiem jakości do ceny. Jak się podoba to śmiało kupuj.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Popieram,wykonanie,bardzo dobra jakosc,no i nie ma co sie oszukiwać Casio zegarki kwarcowe ma bardzo dobre.Sam mam Edifica i jestem bardzo zadowolony.Dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis był błędny oczywiście (chodziło mi o srebrny kolor a materiał - stal szlachetną).

Właśnie tak słyszałem, że to dobre zegarki i dla tego szukam czegoś z tej serii.

 

Chciałbym zegarek kupić z dobrego źródła - gdzie wy kupujecie Casio ?

 

Polecicie jeszcze jakieś fajne modele z tej rodziny ? 

Oglądałem dziś "przez szybę" kilka droższych edifice ale wydały mi się strasznie duże i przekombinowane. Zdecydowanie szukam czegoś stonowanego jak ten model z pierwszego Linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz np oferte Crazy Time,Time Group.Jakiś czas temu szukałem właśnie czegoś z serii Edifice.I tez mój poczatkowy budżet zakładałem na 500-600pln.No i jak to w zyciu bywa plan sie zmienił w momencie szukania,przegladania ofert w internecie.Doszedłem do wniosku ze dość duza czesc bajerów poprostu nie bedzie mi potrzebna,ale postawiłem na touch solar i multiband.I tak zakupiłem EQW T620.I nie załuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za liczne odpowiedzi.

 

Zmierzyłem sobie nadgarstek bo nie pamiętałem jaki mam obwód - 16 cm

Te Edifice wydają mi się strasznie duże ale przymierzyłem u szwagra model EFR-106D-1A2VUEF. On ma 45 mm kopertę i myślę, że fajnie leżał i nie był za wielki. Zresztą mój ulubiony G-7900 ma szerokość około 49 mm i też mi się podoba.

 

Czy wiecie coś o jakiś nie udanych modelach Edifice ? Mam jakieś obchodzić szerokim łukiem czy raczej wybrać po prostu taki który mi się na ręce spodoba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieudanych jako tako nie ma. Tylko łatwo naciąć się na podróbki, więc allegro i olx omijaj szerokim łukiem. W Time Trend można negocjować, wystarczy że podeślesz im link do stron z lepszą ceną, np. http://www.zegarki24h.pl/2981,casio-ef-129d-1avef.html

Mi się udało, Tobie życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej kupie w sprawdzonym sklepie lub właśnie bezpośrednio w Time Trend.

 

Dzięki za radę spróbuje ponegocjować. Robiłeś to osobiście w punkcie czy jakoś mailowo przez stronę ?

 

Orientujecie się może który Time Trend w Poznaniu jest największy i ma najwięcej modeli na stanie do przymiarki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem ostatecznie model.

Efr-522d-1vuef z czarną tarczą.

 

Byłem w salonie Time trend i mają go za 500 zł, na stronie jest cena 450 zł a w Crazy Time 314 zł.

 

Czy ten sklep tj. CRAZY TIME nie jest jakiś podejrzany ? Czemu tak tanio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.