Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mike_the lawyer

Co kupić Mudmaster vs Nowy Gulfmaster vs "stary" GravityMaster :) Jak działa Waveceptor ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów.

Chciałbym zakupić jeden z modeli umieszczonych  w temacie (GWG 1000 vs GWNQ-1000 vs GPW-1000). Przeczytałem już praktycznie wszystkie tematy tutaj i recenzje (może coś przegapiłem)...Zegarek potrzebny jest mi do wyjścia na grzyby :) trochę do zabaw ASG, chciałbym zabierać go w podróże zagraniczne itd. Jestem globetrotterem  lubię też nurkować...Napiszę tak:

1. za Mudmasterem przemawia jego bojowy wygląd, niezniszczalność, czytelność. Podoba mi się najbardziej wizualnie. Ma kompas i termometr co mi się podoba. Szkoda że brak GPS i głębokościomierza...:/

2. Nowy Gulfmaster wizualnie podoba mi się niestety najmniej - wygląda zbyt elegancko i delikatnie i chyba troszkę szkoda by mi było zabrać go na wypady survivalowe, strzelanki ASG, zamoczyć w błocie, itd. itd. Przemawia za nim za to mega czytelność, głębokościomierz (nawet uruchamia się automatycznie) i fajnie działający kompas (wg. recenzji Mateja w bezpośrednim porównaniu lepiej jak w Mudmasterze).

3. W Gravitymasterze model GPW-1000) podoba mi się za to fakt, iż posiada GPS. Minusem jest brak kompasu, termometru. Jest to też chyba najstarszy z wymienionych przeze mnie modeli. Nowy Gravitymaster (2000) nie podoba mi się absolutnie i wizualnie i w obsłudze technicznej  więc nie biorę go absolutnie pod uwagę.

 

I teraz clue sprawy. W następnym roku mam zamiar wybrać się w podróż koleją transsyberyjską do Władywostoku. Myślę tez powoli o wypadzie w rejony podbiegunowe. Fajnie byłoby mieć na takie wypady zegarek mocno automatyczny w sensie zmiany stref czasowych. Rozumiem że Waveceptor nie obejmie niektórych rejonów świata  (podbiegunowe oraz przykładowo środkowa Rosja). Tu sprawę załatwiałby model z GPS (według mojego wyobrażenia włączyłbym synchronizację i sygnał "wszędzie" zostałby odczytany z satelity?)  Czy tak faktycznie by było? Jak dokładnie działa Waveceptor? Przykładowo jestem w Portugalii mam ustawiony jakiś tam czas lokalny, przemieszczam się np. do Wilna (gdzie jest już inna strefa czasowa jak w Warszawie i jeszcze inna jak w Portugalii) i przy założeniu że Waveceptor odbiera nadal sygnał z nadajnika z Anglii czy będąc w Wilnie czas przestawi mi się na czas wileński czy zegarek będzie myślał nadal korzystając z nadajnika w Anglii że jestem nadal w Portugalii i jedynie skoryguje o jakieś tam części sekundy wskazania czasowe? Pytanie to dotyczy Mudmastera i Gulfmastera - tj. zegarków bez GPS, a z samym Waveceptorem. Rozumiem, że w Gravitymasterze który ma GPS po ręcznej kalibracji czasowej zegarek przestawiłby się na czas w miejscu w którym jestem na podstawie ustaleń GPS...Czy możecie koledzy spróbować wyjaśnić mi problem...? Z góry dziękuję :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaję że nie do końca wiesz jak działa synchronizacja czasu przez GPS, jest ona podobna jak w WC tyle że korzysta z innego nadajnika. Strefę czasową ustawiasz sam - zegarek posiada odbiornik, dzięki któremu może dokonać korekty synchronizacji czasu względem Twoich ustawień a nie Twojego położenia.

 

Miałem GPW-1000 i powiem Ci że ten zegarek "wygląda" i to jest jego największa zaleta - korzystanie z innych funkcji, tak prostych jak stoper, czy timer, wymaga sokolego wzroku i cierpliwości, bo sub-tarcze nie są zbyt duże, jest świetny do odczytania aktualnego czasu i jest czytelny jeśli chodzi o ta kwestię.

GWN - chciałem nabyć drogą kupna, do momentu aż zobaczyłem ten zegar na żywo - oczywiście niczego mu nie brakuje, ale w/g mnie jest to funkcjonalny zegarek do sportowej marynarki, może nie aż tak jak MTG, ale jednak do innych spraw, moim zdaniem się nie nadaje. Jest "za grzeczny" i "za elegancki".

Mam GWG-1000 i szczerze polecam ten zegar, to moim zdaniem najbardziej udany, czytelny i funkcjonalny g-shock ze wskazówkami, wszelkie funkcje są łatwo dostępne, i przejrzyste, dzięki wyświetlaczowi - kompas działa O.K. i też jest funkcjonalny, moim zdaniem sekundnik mógłby mieć mocniejszą lumę na całej długości - to by ułatwiło korzystanie z kompasu nocą.

 

Reasumując - z trzech wymienionych wybrałem GWG i absolutnie nie żałuję, dlatego też polecam.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci rownież polecam GWG... bedziesz Pan zadowolony. A zmiane strefy czasowej robisz koronką w kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzysz fakt, ze gps w tym zegarku nie jest używany do nawigowania? Ani nie poda Ci pozycji, w której się znajdujesz?

Lepiej naucz się korzystać z kompasu, który ma mudmaster

 

Mam gwn (akurat podoba mi się dużo bardziej niż gwg) i na gpw bym w życiu nie zamienił, bo to dla mnie "golas"


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Co do wypowiedzi Daito i zer0 to wyobrażałem to sobie trochę inaczej...że GPS jest m.in. po to że budzę się w pociągu kolei transsyberyjskiej w środku nocy, przykładowo po kilkunastu godzinach snu, nie wiem dokładnie gdzie jestem ale wykorzystuję GPS właśnie po to żeby odczytał moją pozycję i na jej podstawie ustawił strefę czasową w której jestem... :). Pamiętam też recenzję na YT Mateja który podczas testu nowego GravityMastera pokazywał dokładnie, że zegarek odczytuje długość i szerokość geograficzną i dosłownie pokazuje je....

tu link i proszę zwrócić uwagę na 34 minutę : https://www.youtube.com/watch?v=fq6iPn1qmwc

 

Rozumiem, że długość i szerokość geograficzna nie jest wskazywana realnie tylko na podstawie miasta strefy czasowej, którą się ustawiło w zegarku - typu gotowe wzorce: Berlin określona długości i szerokość zapisana już w zegarku, Barcelona też gotowy wzorzec i inne miasta też... Jeśli tak to troszkę lipa. Myslałem, że jak kupuje się już najwyższą półkę z serii G i to jeszcze z GPS to potrafi ona odczytać nasze REALNE położenie i na jej podstawie ustalić strefę czasową i czas, a nie tylko dokonywać jej korekt do strefy czasowej ustawionej przez nas...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

GWN-Q może wygląda na bardziej delikatny, ale to tylko pozory. Jeżeli chodzi o technikalia to ma o wiele lepsze podświetlenie niż GWG, lepszy kompas horyzontalny, wschody i zachody słońca, oraz to że możesz używać przycisków pod wodą. Mocowanie paska najpewniejsze w całej rodzinie G-shock. Ja przesiadałem się ze starego GWN-1000, a miałem do wyboru też GWG, jednak nie żałuję swojej decyzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, lecz dla takich potrzeb wybrałbym GWG - wygląda na to, że zegarka nie będziesz oszczędzał, zatem jeżeli zależy Ci później na łatwej wymianie bezela, żeby zegarek wyglądał jak nowy, bierz gwg. Jeżeli uszkodzenie zegarka bierzesz na klatę, tzn. Nie będzie Ci szkoda porytego oringu, to raczej Gwn-q1000. Wygląd w takich wyprawach ma chyba drugorzędne znaczenie, a wschody i zachody mogą się przydać ;)

Zapomniałem-GPW to w takich okolicznościach najgorszy wybór.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Tak tylko że wymiana bezela w GWG do łatwych nie należy  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że wymiana bezela w GWG do łatwych nie należy <_<

Próbowałeś ? ja czekam na bezel i będę wymieniał na wizji ;)Chyba w Gwn-q1000 trudniej będzie wymienić jednak oring poza tym, wydaje mi się, że bezel GWG zniesie więcej niż oring w Q - zakładając, że zegar będzie tyrany

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh klamka zapadła ...Byłem dziś w CH Arkadia przymierzyłem i Mudmastera i nowego Gulfmastera. Wybór padł na tego drugiego. Jak dla mnie jest bardziej czytelny, przejrzysty i zaawansowany technologicznie. W tarczę Mudmastera trzeba się jednak wpatrywać -  wskazówka -przełączania trybów WT Baro Comp jest jednak zdecydowanie mniejsza i mniej czytelna niż w Gulfmasterze. W Gulfmasterze jednak czuć, że jest to zegarek nowszy i bardziej zaawansowany technologicznie niż GWG. Pomijam już kwestię czytelności ale przykładowo wskazania kompasu w Gulfmasterze czy w pionie czy w poziomie są takie same. W GWG zegarek należy trzymać poziomo by pomiar był właściwy. Gulfmaster w rzeczywistości jest jednak duży i solidny...postawiłem na niego. Pytanie teraz gdzie kupić: eglobal rozumiem, że jest w miarę pewny. Strona wygląda dziwnie - brak chociażby kontaktu w formie telefonicznej. Ale koledzy chyba już tu sprawdzili i z tego co widzę strona "nadaje się" :)

 

P.S. To o czym mówiłem, tj. odczyt położenia i ustawienie strefy czasowej w odniesieniu do niej funkcjonuje w zegarkach Seiko - tak poinformowała mnie miła Pani z salonu TimeTrend w Arkadii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jednak u "miłej Pani z Time Trend w Arkadii" ?


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jednak u "miłej Pani z Time Trend w Arkadii" ?

 

Gdyby "miła Pani" "zrobiła" cenę jak na eglobal to z miłą chęcią :).... W Time Trend jest 4500 czy 4600 za ten model...Zastanawiam się gdybym dostał rabat -20% (a taki mi zaproponowano) to mimo ze nadal będzie to ponad 3500 to czy nie skusić się jednak na zakup w Arkadii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Próbowałeś ? ja czekam na bezel i będę wymieniał na wizji ;)Chyba w Gwn-q1000 trudniej będzie wymienić jednak oring poza tym, wydaje mi się, że bezel GWG zniesie więcej niż oring w Q - zakładając, że zegar będzie tyrany

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Szkoda że nie mieszkamy bliżej, bo bym Ci pokazał swojego gulfmastera. Noszę go bardzo często i w różnych warunkach. Są ryski, ale na tym zewnętrznym bezelu stalowym, niebieski ring świetnie się trzyma. A co do GWG to były czasy że serwis zibi nie chciał się podejmować wymiany bezela.

Trzymam kciuki za bezproblemową wymianę na kanale

Gdyby "miła Pani" "zrobiła" cenę jak na eglobal to z miłą chęcią :).... W Time Trend jest 4500 czy 4600 za ten model...Zastanawiam się gdybym dostał rabat -20% (a taki mi zaproponowano) to mimo ze nadal będzie to ponad 3500 to czy nie skusić się jednak na zakup w Arkadii

Ponegocjuj przez internet, moim zdaniem można wytargować za 3100

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Gdyby "miła Pani" "zrobiła" cenę jak na eglobal to z miłą chęcią  :).... W Time Trend jest 4500 czy 4600 za ten model...Zastanawiam się gdybym dostał rabat -20% (a taki mi zaproponowano) to mimo ze nadal będzie to ponad 3500 to czy nie skusić się jednak na zakup w Arkadii

Negocjuj w TT. 

Ja jako argument podawałem cenę z Watchshopu (już po ogólnodostępnym rabacie 10%) i napisałem, że jest to również oficjalny dystrybutor i nie zależy mi na dłuższej o 4 gwarancji za taką różnicę cenową ;) TT zszedł do 2930zł :)

Jeszcze wczoraj miałem go na bazarku ;)


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Gulf w bardzo dobrym stanie za 1900zł był na forum.knives.pl


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oczywiście rozumiem kupowanie gdzie taniej i nawet popieram, ale to przyzwoitość nakazuje się zdecydować gdzie kupuje i byc konsekwentnym , a nie tu mierzyć a tam kupić


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.