Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

leskias

Tarcze porcelanowe, z emalii, grawerowane. ( L/K )

Rekomendowane odpowiedzi

Co do jakości, to się chyba lekko nie zrozumieliśmy :rolleyes:  We wcześniejszej wypowiedzi Piotra tak to zabrzmiało, jakby jakość nie była ważna...przepraszam -_-

 

Wacor ustalmy jedno bo sam się pogubiłem = cytuję Krzysia

 

Leszku, im więcej osób będzie chciało brać udział w projekcie, tym lepiej. Świeże spojrzenie z zewnątrz to złoty strzał, dla tych którzy ślepo patrzą na swoje. Oczywiście zapraszam do współtworzenia...................

Jeśli chcesz to zrób prototyp wg własnego uznania, a nad resztą będziemy pracować. Mam już kilka przemyśleń co do projektu.

Kopertę mam i mogę puścić ją w „rejs” na testy.  

 

 

- sprawa projektowania prototypu jest już zakończona - buduję go według swoich założeń.

 

My skupmy się teraz na dograniu zegarka L/K nr2 dla wszystkich i tutaj jestem otwarty na wszelkie negocjacje łącznie ze szwajcarskim mechanizmem i paskiem z antylopy  :)

 

Odnośnie jakości to pojęcie względne zależne od portfela  -_-

 

Prymitywizm wcale nie oznacza niechlujstwa :

 

By dobrać termicznie ten kolor spędziłem 4-5 godzin na próbach i wcale nie mam pewności  ze wyjdzie drugi raz.

 

23316728_396755394061170_339300871549611

 

23517645_396755330727843_536784009485444

 

23376230_396755344061175_235919601707439

 

nie widzę nic pomniejszającego wartość tej tarczy, wszystkie szczegóły były zamierzone, szczotkowanie zrobione z rozmysłem, barwa specjalna do vintage, grafika i technologia prymitywna ale cena niższa a tarcza niepowtarzalna. 

 

Tak samo jest z nakrętką Piotra - to że nie ma szlifu lub nie błyszczy nie umniejsza innowacyjności rozwiązania co zresztą potwierdzają klienci.

 

To na tyle. Oczekuję luźnych propozycji zegarka L/K nr2 w terminie do 2-3 dni a zamknięcie projektowania 7 dni byśmy mogli dopiąć produkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek - emalie robisz coraz fajniejsze.

Natomiast most, a teraz czacha, to niestety krok w kierunku „mistrza Eneasza”.

 

IMO nie idź tą drogą.


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji Sylwek. Tarcze grawerowane to najwyższa półka.

Te co widzisz to pierwsze egzemplarze i teraz powinno być tylko lepiej.

W emalii już nic nie osiągnę pracuję na 12 kolorach gdzie większość emalierów nie jest wstanie wypalić dobrze 6 kolorów co widać na większości tarcz, robię granulację, giloszowane teraz pora na grawerunek :-)

 

 

Zastanawiam się tylko dlaczego nie chcesz z Nami budować zegarka bo przydała by się Twoja praktyka. :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, poszukam klamerki Wojtak i dam odpowiedź (trudno będzie taką odtworzyć ze względu na technologię!)

Do pasków nie wracam, bo kompletnie nie mam takowej potrzeby, a i te które wyszły spod moich palców uważam za mega słabe/ są lepsi i tu trzeba upatrywać rozwiązania.

Co do prymitywizmu, to abyśmy się rozumieli:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Prymitywizm_(malarstwo)

 

Nie chodzi o to aby coś naskrobać i zaraz nazwać to „trendem w............”.

Takiego terminu użyłem do określenia Twoich tarcz/pantery/ ze względu na „naiwność tematu”, ale również za „mistrzowskie przedstawieni”.

Nie każdy obrazek, tarcza, rysunek można określić mianem dzieł: Celnika Rousseau, Teofila Ociepki czy Nikifora. Leszku na „takowe” trzeba sobie zasłużyć/tarcza z panterą zasłużyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Klamerki zrobię stalowe takie jak robiłem, trawione w kwasie i barwione termicznie.

Nie zrobię z mokume bo mnie ten materiał nie rajcuje.

Link nie działa.

 

2) Pumy nie są mojego autorstwa i proszę przestać je chwalić -_-  - natomiast na pewno zrobiłem je lepiej niż firma która je sprzedaje. Mogłem zrobić tak jak oni z częścią giloszowaną tylko że turkusowa emalia na giloszu zostawia bubels i oni to tak sprzedają co jest w emalierstwie błedem laika. Przy lekkim kreskowaniu nie powstają bubles

By na giloszu nie było bubli musi być inna emalia.= której nie miałem pod ręką

 

13177117_985487401565489_871771997215101

 

to samo jest z giloszem jak się go robi wiertłem  -  nie skrzy tylko jest wzorkiem typu gilosz.

 

 

Nie znam się na sztuce. Ale ja nie skrobię tylko robię według swoich możliwości  :unsure:

 

Kiedy projekt ????? godziny płyną   :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko dlaczego nie chcesz z Nami budować zegarka bo przydała by się Twoja praktyka. :-) 

 

Ja bardzo chętnie pomogę, na tyle, na ile umiem.

Szczególnie chętnie z zegarkiem z tarczą z emalii. 

 

Ja jestem tradycjonalistą i zwolennikiem małych kroków. 

Widziałbym to tak, żeby na początek jednak kupić gotowe koperty - jest obecnie dostępnych kilka fajnych wzorów za rozsądne pieniądze (50-100$). No i oparłbym taki projekt jednak o mechanizm unitas 6498 lub azjatycki odpowiednik (wiem, mało prestiżu, ale jakość bardzo przyzwoita i jeszcze bardziej przyzwoita cena). 

 

Reszta do zrobienia, tzn. wskazówki, tarcza, pasek. 

 

W kwestii wskazówek - mogę zadeklarować wykonanie odpowiednich do unitasa/anitasa - stalowe polerowane z kwasówki lub stalowe, barwione termicznie na niebiesko (to już od kolorów tarczy zależy - trzeba by coś przypasować). 

 

Do tarczy - jeśli będzie taka decyzja - można zrobić stalowy pierścień/ring z indeksami. 

Indeksy mogą być wycinane laserowo, coś jak w moim Chronos Art:

infVMU0.jpg

 

 

 

W kwestii grawerowania tarcz z kolei, to może masz rację - ja po prostu tego nie czuję. 

Tutaj mam tarczę grawerowaną w tzw. nowym srebrze - ale to było robione grawerką/frezarką cnc.

szsdlsb.jpg


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super - wszelkie sugestie mile widziane i do ustalenia z resztą kolegów. Tylko Santino  nie wiadomo jeszcze jaki będzie rodzaj tarczy bo to ustalimy wspólnie. Na razie Krzyś, Wacor i Piotr luźno piszą i mam nadzieję że przejdą do konkretów i ustaleń :-) bo musimy szukać wykonawcy lub sprzedawcy podzespołów.

Zegarki i jeden i drugi super. Dla mnie nie ma większego znaczenia czy to jest cnc czy ręczny grawerunek. Gdybym miał grawerkę to na pewno tło do emalii było by grawerowane na cnc. 

 

Jak dla mnie to ja to widzę tak.

 

- koperta własna nawet z wadami amatorszczyzny i to ta na którą jest już projekt.

- mechanizm jaki chcecie tylko jak ma być ładna tarcza z emalii to 1 mm muszę mieć

- tarcza jak chcecie do koperty typu vintage widzę grawerowane do innej może być dowolna

- reszta wiadomo hanmade i to najlepiej by wszystko zrobić bez zleceń bo będzie taniej.

- nazwa do ustalenia

 

dla mnie najważniejszy jest termin

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Wasza koperta ma super kształt - to Krzyśka projekt?

Tylko IMO do niej nijak nie pasuje tarcza z emalii. 

 

Czyli na moje, to dwa projekty - niezależne. 

 

I. Koperta handmade - styl vintage - jak najwięcej handmade się da.

 

II. Tarcza emalia - tutaj to tak jak pisałem powyżej - koperta raczej z gotowych, jakaś w miarę elegancka. 

Na przykład taka, jak używasz do prezentacji - z "pilnikiem". 


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś - cały projekt jest narysowany przez Krzysia i ten projekt zostaje pod nazwą L/K Vintage i projektowanie zakończone. Całość tego projektu robię sam i sam biorę za niego odpowiedzialność i jak wypali sprzedam każdemu kto będzie chciał ( Krzyś za darmo )

 

Ale ponieważ większość chce coś innego to ja się w to wpisuję i swoje założenia już napisałem . Ale decyzję ustalimy na końcu bo to jest wspólny zegarek i każdy ma taki sam głos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Krzyśka trzeba namówić, żeby projekt tarczy z emalii zrobił. 

 

Jakąś abstrakcję może?


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś sam oddał wszystkim wolę ustalenia projektu ( ja byłem przeciw).

 

 

 

Leszku, im więcej osób będzie chciało brać udział w projekcie, tym lepiej. Świeże spojrzenie z zewnątrz to złoty strzał, dla tych którzy ślepo patrzą na swoje. Oczywiście zapraszam do współtworzenia..........

 

Więc nie ma wyjścia  :)

 

Opieranie zegarka o tarcze z emalli jest wielce ryzykowne bo np. Wacor ma inne zapatrywanie na ten temat.

Wolał bym zrobić coś w rodzaju Chronoswiss co powtórzył Paweł w zegarkach . Mam gdzieś namiary na jubilera z Łodzi który te tarcze robił - (sprzedałem mu piec do emalii).- więc zawsze można takie coś zrobić.

Ogólnie dogadamy się by projekt był ok i na każdą kieszeń :-)

Czekam na projekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o Chronos Art i Pawle Jankowskim, to nikt mu tarcz nie robił - znaczy robił sam.


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne informacje od człowieka który tarcze tytanowe mi pokazywał ( widocznie kłamał ) ale akurat ten temat mi wisi i nie drążmy go wiecej . Ważne że mam namiar na gościa który podobne robi na cnc - identyczne jak Chronoswiss i barwi je na tytanie.


Wspominki z Pasjonatów

 

tutaj widać zdobienia wzorem srebra - odsłonięte przy okazji remontu Konika

 

d786f6c23e3d29b4e57c3fa2da6aa8ce.jpg

 

głębia jest  :)

 

Konik po remoncie

 

 

e979ea2670333f11b90d153af79a3fb4.jpg

 

pierwszy pegaz  :D  :D  :D  :D  zapomniałem że takie robiłem :-))))))))

 

 

 

6c1c4d620ba75be95db6706cc400430f.jpg

 

 

i znowu konik rolexa- hurrra

 

 

1af16d2952d6e9ae93f20e9f12677e55.jpg

 

 

tego kota pamiętam bo zapomniałem nałożyć podkładu i po wypaleniu druty odpadły  :lol:

 

ce796cf2efa5e5aed325b8fc600fa2ee.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest ale ja białych i na miedzi nie robię mogę wypalić porcelanę i nadruk u kolegi ale farbą nie ceramiczny/

 

30_shop2_781839.jpg


Krzyś masz tą grubość klamry bo jutro wolne to kumpel mi wypali, jak masz projekt koperty to też prześlij i podaj grubość na jaką jest już obrobiony prototyp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne informacje od człowieka który tarcze tytanowe mi pokazywał ( widocznie kłamał ) ale akurat ten temat mi wisi i nie drążmy go wiecej . Ważne że mam namiar na gościa który podobne robi na cnc - identyczne jak Chronoswiss i barwi je na tytanie.

 

Paweł miał milion pomysłów na sekundę.

Np. tarcza w moim ChA pokazanym powyżej, to jest właśnie tytan barwiony termicznie.

I to faktycznie chyba nie było robione przez Pawła.

 

Ewentualnie piszesz o Koledze naszym forumowym, który był operatorem cnc w ChA?

Podoba mi się pomysł Sylwka a propos tarczy/ z CW, post 11

http://www.czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=28860&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

…...przełożenie malarstwa na emalię :wub:

Nooo,

Najlepiej coś Twojego właśnie jakby przenieść na tarczę.... w emalii...?

 

Może jakbyś coś specjalnie pod takie zastosowanie namalował/stworzył?

 

 

 

Leszku - to co pokazałeś, to ma być baza mojego zegarka.

Tarcza będzie inspirowana kompozycją Piet Mondrian’a.

 

46bzFq1.jpg


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwuś zegarki Pawła są tak piękne że same się obronią a podwykonawcy występują w każdej firmie nie umniejszając zaszczytu autorowi. 

Wspomniałem tylko - bez żadnego podtekstu -  że fajnie było by taką tarczę zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że już nie ma Pawła zegarków :/

 

Namawiajmy Krzyśka na projekt tarczy - to Artysta - na pewno coś zaje... wymyśli.

 

Ja dołożę projekt i wykonanie wskazówek - kilka już mi się udało fajnych (moim skromnym zdaniem ;)) zrobić.

 

A ta koperta z pilnikiem też jest całkiem fajna jako baza.

 

 

Byłby mega zegarek.


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, klamra ma grubość 1mm/ jest wygięta po łuku/język również ma grubość 1mm.

Grubość koperty/ tej którą mam i tej projektowanej wynosi 6mm. Projektu poszukam, bo zmieniłem komputer i pewnie gdzieś zapisałem na płytce.

 

Sylwek, mogę przygotować coś pod emalię na bazie prac/ nawiasem nie mianuję się Artysta, tylko zwykłym poszukiwaczem pięknej formy:) Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś 1 mm to ja nożyczkami wytnę  :o

Tarcza z emalii to zły pomysł bo trudno będzie zrobić kilka sztuk.

 

Ta ma chyba z pół centymetra 

 

862-53d9cb76.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, mogę przygotować coś pod emalię na bazie prac

 

No, i to jest konkret.

 

 

nawiasem nie mianuję się Artysta, tylko zwykłym poszukiwaczem pięknej formy:)

 

Skromność to w sumie cnota ;-)

Ale poszukiwaczem to ja jestem, Ty jednak tworzysz sztukę. Dla mnie Artysta. 


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku - to co pokazałeś, to ma być baza mojego zegarka.

Tarcza będzie inspirowana kompozycją Piet Mondrian’a.

 

 

 

 

Taką to nie problem tylko że to to są kryjące emalie.

 

 

Może powrócimy do starych prototypów kopert?  tylko kto to ogarnie ?

 

859a9b27e28be2779474e0ce3ca3c0f3.jpg

 

d82a26c2a21b2798480a419e830b68cc.jpg

I jest moja klamra !!!!!!!!

 

aef1000d917706cb7009f7db1a1588ca.jpg

.

 

 

Jest malutka !!!!!! :wub:  :wub:  :wub:   mokume trawione

 

308a64ef625574c8cce372641aeb8545.jpg

Tu macie Mogilianiego

 

83b8e5ef0bdf38cee5ade77703caadd2.jpg

Pasjonaci Czasu

 

5455370949d02d4702d60ce207da9ace.jpg

 

Pam

 

3f34153652570ea03ebb7c71cd0b362c.jpg

łezka się kręci

 

ae4c034b43077456caa046d12a255e77.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia - tylko bez cyferek - super.


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzina pracy :-) To tester kolorów. Czasami jak coś mnie napadnie to robię takie dziwadła :-)

 

Coś w tym rodzaju

 

13321875_167845223618856_679016665722666

 

13346408_167844923618886_610354121590637

 

13394040_167844930285552_309494513649231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, poszedł projekt koperty do wycięcia + bezel/ również jpg z wymiarami.

Ta smuklejsza koperta o gr. 6mm jest całkiem fajna, nawet przy swoim wymiarze 44mm. Odnalazłem bezel/lunetę z wypełnieniem z czarnej emalii/ wygląda dobrze przy zachowaniu nierównej powierzchni boków. Spostrzeżenia na dziś są takie

  • zewnętrzny rant musi być wyższy od wypełnienia i wewnętrznego rantu/ uchroni to emalię przed przypadkowym rysowaniem,

  • wewnętrzny rant równy z wypełnieniem,

  • zewnętrzna obróbka bezela/ lunety nieregularna/głęboka, dobrze wypolerowana,

  • wewnętrzna na gładko,

  • koperta może być ordynarnie ciachana,

  • stałe teleskopy/ pasek typu NATO

  • tarcza tylko stalowa.

a57614ba1da4.jpg

 

Sylwek, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.