Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cube

regulacja Miyota 8200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu nabyłem Citizena NH 7520 wyposażonego w popularną Miyotę 8200. Mechanizm ma tendencję do sporego przyspieszania rzędu 20 sek. na 12 godz. podczas noszenia zegarka na nadgarstku (czyli podczas zwiększonego naciągnięcia sprężyny). Przez następne 12 godz., kiedy zegarek jest odłożony pracuje poprawnie przyspieszając o kilka sekund. Zegarmistrz ustawiał go na "sprawdzarce" jednakże nie jest ona wyposażona w regulację obrotów zegarkiem w ciągu doby - jest to stała wartość. Czy wśród użytkowników Forum jest znawca specyfiki ww. mechanizmu i mógłby podpowiedzieć co może być przyczyną tak dużych odchyłek podczas noszenia zegarka (miałem już inny model na tej Miyocie i nie było tego typu problemów) i co mógłbym podpowiedzieć/zasugerować swojemu zegarmistrzowi aby go usunął?

 

Dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Prawdopodobnie sprężyna w bębnie ma sucho, do wyczyszczenia i nasmarowania. Większość zegarków z naciągiem automatycznym w tym przypadku będzie reagować podobnie

Dobry zegarmistrz nie powinien czekać na podpowiedź  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem nowy na forum - Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie!

 

Mam mały problem z Citizenem 8380. Czytając instrukcję obsługi dla Miyota 8200 napotkałem punkt, w którym napisano o szybkiej zmianie daty:

"Ustawianie dnia
1. Ustaw dzień poprzez reciprocating ruch koronki miedzy godziną 21:00 a 4:30,
koronka powinna być w pozycji 1.
Ustawianie daty
1. Data zmienia się automatycznie po odciągnięciu koronki z pozycji 1 na pozycje 2.
Ustaw żądaną datę poprzez odciąganie koronki na pozycje 2 i dociskanie do pozycji 1."

 

Ta funkcja u mnie nie działa. Proszę o informację, jak sprawa wygląda w Waszych zegarkach z tym mechanizmem.

Dodam, że zegarek już raz reklamowałem i dostałem nowy egzemplarz, w którym również jest podobny problem.

Serwis stwierdził, że nie ma takiej funkcji a problem może być w tłumaczeniu instrukcji.

Sprawdziłem również instrukcję EN, w której jest ten sam zapis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry.

Mam Citizena na Myiota 8200 i u mnie też ta funkcja nie działa. Ja swój automat ustawiam o godzinie 12, tak żeby nie zepsuć mechanizmu. Później zmieniam godzinę w zależności od potrzeby- zawsze do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry.

Mam Citizena na Myiota 8200 i u mnie też ta funkcja nie działa. Ja swój automat ustawiam o godzinie 12, tak żeby nie zepsuć mechanizmu. Później zmieniam godzinę w zależności od potrzeby- zawsze do przodu.

Witam

 

Dziwne, bo instrukcja mechanizmu mówi jasno co się powinno dziać.

W takim razie zastanawiam się czy jest to podstawa do reklamowania zegarka.

Dla mnie jest to irytujące i nie mogę w pełni cieszyć się zegarkiem. Skoro zapis w instrukcji jest to według mnie wszystko powinno być z nią zgodne.

W instrukcji jest również jasno napisane, że mechanizmu w tych godzinach się nie uszkodzi a jedynie data może nie być zgodna ze stanem faktycznym.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zadbania o zegarek. Kilkukrotnie nie mając podstawowej wiedzy zmieniłem dzień tygodnia właśnie w przedziale od 21 do 4 rano i mechanizm zmiany daty nadawał się do przeglądu.

Teraz dla świętego spokoju zmieniam datę w godzinach spoza tego przedziału.

 

Skoro to zegarek automatyczny, to najlepiej nosić regularnie ;) albo rotomat. Ewentualnie możesz nosić co drugi dzień. Rezerwa chodu jak pewnie wiesz wynosi w tym mechanizmie około 40 godzin.

 

Też spojrzałem na tą instrukcję.

Pewnie chodzi o zapis: Ustawianie dnia

1. Ustaw dzień poprzez reciprocating ruch koronki miedzy godziną 21:00 a 4:30,

koronka powinna być w pozycji 1.

I dalej:

Ustawianie daty

1. Data zmienia się automatycznie po odciągnięciu koronki z pozycji 1 na pozycje 2.

Ustaw żądaną datę poprzez odciąganie koronki na pozycje 2 i dociskanie do pozycji 1.

 

Jak dla mnie to jest jakieś błędne tłumaczenie...

Może któryś z bardziej doświadczonych użytkowników dodałby coś od siebie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z Kolegów nie ma nic do powiedzenia na ten temat?

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat.

Zauważyłem w moim zegarku citizen nh 8380, że przy energicznym ruchu ręki sekunda zatrzymuje sie na około sekundę.

Trochę to denerwujące i chciałbym wiedzieć co jest przyczyną.

 

Może któryś z Kolegów ma podobny problem?

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo mam  w swoim nh 8389, założyłem niedawno nowy temat z tym problemem bo nie zauważyłem, że już został on poruszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo mam w swoim nh 8389, założyłem niedawno nowy temat z tym problemem bo nie zauważyłem, że już został on poruszony

Tutaj jak widzisz cisza w temacie. Zegarek wylądował na serwisie z innej przyczyny. Być może coś się poprawi po powrocie. Dam znać.

 

Wracając do tematu. U mnie ruch ręki powodujący zatrzymanie jest taki hmmm standardowy - zwykłe użytkowanie bez ekstremalnych przeciążeń.

Trochę mnie to irytuje.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, ale jedt tez inny problem z pracą zajrzyj do mojego tematu który niedawno założyłem.

 

Ps. Mam nagrany film telefonem z pracy sekundnika ktoś wie jak go załączyć do postu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z Citizenem 8380. Czytając instrukcję obsługi dla Miyota 8200 napotkałem punkt, w którym napisano o szybkiej zmianie daty:

"Ustawianie dnia

1. Ustaw dzień poprzez reciprocating ruch koronki miedzy godziną 21:00 a 4:30,

koronka powinna być w pozycji 1.

Ustawianie daty

1. Data zmienia się automatycznie po odciągnięciu koronki z pozycji 1 na pozycje 2.

Ustaw żądaną datę poprzez odciąganie koronki na pozycje 2 i dociskanie do pozycji 1."

 

Ta funkcja u mnie nie działa. Proszę o informację, jak sprawa wygląda w Waszych zegarkach z tym mechanizmem.

Dodam, że zegarek już raz reklamowałem i dostałem nowy egzemplarz, w którym również jest podobny problem.

Serwis stwierdził, że nie ma takiej funkcji a problem może być w tłumaczeniu instrukcji.

Sprawdziłem również instrukcję EN, w której jest ten sam zapis.

 

Nie wiem z jakiego Słoikowa jest osobnik, który tłumaczył im tę instrukcję. Niestety to nie rzadkość w dzisiejszych czasach. Ostatni raz dobry manual widziałem, gdy jako dziecko dostałem Kinder niespodziankę i była tam zabawka do złożenia.

 

Data i dzień tygodnia w tym modelu powinny Ci się zmieniać, gdy odciągniesz koronkę do 1 pozycji i będziesz nią kręcił w daną stronę (chyba w dół), a dzień się zmieni, gdy zakręcisz w przeciwną.

 

Z tym "reciprocating", to chodzi o ruch posuwisty. W jednym starym Seiko miałem w ten sposób zmieniany dzień tygodnia. Większość instrukcji jest pisana jak najbardziej uniwersalnie. Jeżeli dany producent ma w ofercie kilka podobnych do siebie mechanizmów, to tworzy jedną instrukcję zamiast np. 5. NIestety jak widać nie zawsze jest to z korzyścią dla użytkownika.

 

http://www.citizenwatch-global.com/support/pdf/8203/e.pdf


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiego Słoikowa jest osobnik, który tłumaczył im tę instrukcję. Niestety to nie rzadkość w dzisiejszych czasach. Ostatni raz dobry manual widziałem, gdy jako dziecko dostałem Kinder niespodziankę i była tam zabawka do złożenia.

 

Data i dzień tygodnia w tym modelu powinny Ci się zmieniać, gdy odciągniesz koronkę do 1 pozycji i będziesz nią kręcił w daną stronę (chyba w dół), a dzień się zmieni, gdy zakręcisz w przeciwną.

 

Z tym "reciprocating", to chodzi o ruch posuwisty. W jednym starym Seiko miałem w ten sposób zmieniany dzień tygodnia. Większość instrukcji jest pisana jak najbardziej uniwersalnie. Jeżeli dany producent ma w ofercie kilka podobnych do siebie mechanizmów, to tworzy jedną instrukcję zamiast np. 5. NIestety jak widać nie zawsze jest to z korzyścią dla użytkownika.

 

http://www.citizenwatch-global.com/support/pdf/8203/e.pdf

Zastanawiało mnie to, w enicarze którego posiadam w taki właśnie sposób zmienia się datę, oczywiście po za standardowym obrotem co 24h.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.