Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Capri

Jakiego G-shocka masz dzisiaj na ręku

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na forum pojawia się sporo pytań i zdjęć konkretnych modeli G i informacji o wielkości nadgarstka. W sumie to bardzo pomocne przy szukaniu modeli dla siebie. Swojego czasu szukałem takich informacji, może przydałby się taki wątek na forum? Jakby ktoś kiedyś szukał jak wygląda GW/DW 6900 na łapie 18,5 cm.

 

IMG_20210329_114854.jpg


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek może nie, ale były już takie prośby, żeby podpisywać model i grubość nadgarstka, typu płaskie 18,5cm itp. Zgadzam się, że byłoby to przydatne. Druga sprawa, że sporo osób, w tym ja często, przyznaję, z lenistwa (aparat leży w torbie), robi zdjęcia z dość bliska zazwyczaj telefonem, i praktycznie zawsze jest to szeroki kąt, co też sprawia mylne wrażenie co do wielkości zegarka i nadgarstka i tego jak na nim leży. Dlatego najlepiej powinno się wstawiać dwa zdjęcia, jedno z bliska, drugie oddalone, jeśli telefonem robione, a jeśli aparatem to ogniskowa 50mm (na FF). Wtedy będzie to najbardziej rzeczywisty obraz i zegarka i jak leży na danym nadgarstku.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, p.r.p. napisał(-a):

Wątek może nie, ale były już takie prośby, żeby podpisywać model i grubość nadgarstka, typu płaskie 18,5cm itp. Zgadzam się, że byłoby to przydatne. Druga sprawa, że sporo osób, w tym ja często, przyznaję, z lenistwa (lub braku innych możliwości), robi zdjęcia z dość bliska zazwyczaj telefonem, i praktycznie zawsze jest to szeroki kąt, co też sprawia mylne wrażenie co do wielkości zegarka i nadgarstka i tego jak na nim leży. Dlatego najlepiej powinno się wstawiać dwa zdjęcia, jedno z bliska, drugie oddalone, jeśli telefonem robione, a jeśli aparatem to ogniskowa 50mm (na FF). Wtedy będzie to najbardziej rzeczywisty obraz i zegarka i jak leży na danym nadgarstku.
 

Bardzo dobre rady. To prawda, kluczowe było by tutaj odpowiednie zrobienie zdjęcia aby jak najmniej przekłamywło rzeczywiste rozmiary. Inaczej wątek mógłby przynieść więcej szkody i rozczarowań po zakupie. 


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tu jeszcze jakieś GST, czy już tylko mastery i kostki się ostały? :P

 

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobre rady. To prawda, kluczowe było by tutaj odpowiednie zrobienie zdjęcia aby jak najmniej przekłamywło rzeczywiste rozmiary. Inaczej wątek mógłby przynieść więcej szkody i rozczarowań po zakupie. 

Przykład:
Zegarek syna, znany, "bombowy" model.
Na moich 19 cm z bliska (ujęcie telefonem, standardowy pseudoszeroki kąt, jakieś 26-28mm w przeliczeniu na aparatową matrycę full frame).
3871d85b7859a8432932546c618a1655.jpg&key=bde852aa8ee183ecf1b19efd3984d518b83e8ffda47e2edfb292c2ab2a6551a7 wygląda na taki akurat, nie za mały.

I ten sam zegar, ta sama łapa (spuchnięte 19cm, a nie płaskie jak zwykle 18,5cm - zdjąłem na moment ortezę..). Ujęcie również telefonem (ciężko mi jedną ręką operować aparatem teraz..), ale z "syfrowym" zoomem i z oddali. Żeby wyglądało to właśnie na standardowy kąt obiektywu (50~85mm FF).
23099834c46f9872f42dac1626d19920.jpg&key=5b2be92bc0b7085a591805fa37644a347208002e58aa636e4363e80e4581e57e
Jest różnica? Jest. Widać, że zegar jest malutki, i tak właśnie wygląda na moim nadgarstku, który też jest tu w rzeczywistych rozmiarach, a nie tak jak na pierwszym zdjęciu, gdzie wygląda na dużo chudszy, a zegar na dużo większy. I nie chodzi mi o to, że jedno jest tylko bliżej a drugie dalej od aparatu.
Bo po przycięciu kadru do takiego samego, zbliżonego rozmiaru z pierwszym zdjęciem, dalej widać różnicę;
a7aff4a8e9ada8f0298d8ed420309195.jpg&key=c1e37996a1a17d49171862f43eddb87e0ab3e47ac61ec505745ca85d55b03d18
cd084776dee3788a4d797d2607f41e03.jpg




Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zawsze pojawia się element preferencji. Ja np uważam, że na moim 17 cm Roman leży super fajnie. Nie jest to najwygodniejszy zegarek jaki mam ale to jest ROMAN. No tak, ale zawsze znajdzie się ktoś kto będzie twierdził, że jest za duży dla mnie. Ale taki użytkowy temat z suchymi faktami jak najbardziej mi się podoba. Tak jak Patryk mówi - ważne jest zdjęcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jestem_w_shocku napisał(-a):

Ostatnio na forum pojawia się sporo pytań i zdjęć konkretnych modeli G i informacji o wielkości nadgarstka. W sumie to bardzo pomocne przy szukaniu modeli dla siebie. Swojego czasu szukałem takich informacji, może przydałby się taki wątek na forum? Jakby ktoś kiedyś szukał jak wygląda GW/DW 6900 na łapie 18,5 cm.

 

IMG_20210329_114854.jpg

 

81665198_Zrzutekranu2021-03-29134819.jpg.8ac1752cdf0ad4572f77c3ab8add0d2d.jpg

 

nie powinni wyłazić poza obrys nadgarstka :) 

 

1625450504_Zrzutekranu2021-03-29135027.thumb.jpg.432e9626225a4f8cf08c35cbbb0efead.jpg

 

i tyle teorii - a życie jak to życie :) 

795018544_Zrzutekranu2021-03-29135710.jpg.1b199fc9535a7ed98f02fbd66c8a4840.jpg1911141070_Zrzutekranu2021-03-29140052.jpg.7979ba63dabc4b511277a08c2121e0bb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramat te powyższe dwa zdjęcia.. Ale cóż, zapewne "modne" w pewnych kręgach.
Wg tej skali koperta 48mm na 18cm jest ok. Sorry, ale nie wyobrażam sobie takiej kobyły na moich 18,5cm.. Jeszcze G-shock to jakoś wygląda przy takich parametrach, bo jest mocno obudowany (patrz np. Roman), ale już klasycznego analoga 48 mm, z cienką lunetą nie założyłbym.. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria teorią a w rzeczywistości różnie bywa. Mam klasyczny zegarek 42 mm i uważam, że jest w sam raz, max pewnie jakieś 44 mm jeszcze bym założył. Ale to kwestia indywidualnych upodobań.

" Jeden lubi róże, a drugi piwo duże".

Nie chciałbym wskazywać jaki zegarek powinno się nosić na określony nadgarstek, tym bardziej tworzyć ram "od-do". Jestem tylko ciekaw jak wyglądają inne modele na określonym rozmiarze łapy. 

Edytowane przez jestem_w_shocku

Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przydatne będzie wstawiane dwóch zdjęć, z bliska, dla ukazania walorów tarczy zegarka itp. i z ciut dalszej odległości, żeby pokazać faktyczne jego wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20210329_181010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Pan dzisiaj na rękudbfe50fb1a33920d08d93e7cce51537b.jpg

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to by było na tyle jeśli chodzi o podpisywanie i dodawanie najlepiej dwóch różnych zdjęć, podawanie rozmiarów nadgarstka... 🤣 🤣 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że co ? W tym temacie ? To się mija z celem bo za każdym razem powielać to z tym samym zegarkiem (na tym samym nadgarstku) nie ma sensu , sens tego widzę w jakimś temacie stricte stworzonym pod tym kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, za kilkanaście postów nikt już nie doczyta o tym pomyśle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20210329_190828.thumb.jpg.d4bbee48543ff80a0067647466e0f5ba.jpg


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Waldzior napisał(-a):
Dokładnie, za kilkanaście postów nikt już nie doczyta o tym pomyśle. 

 

 

 

 

 

 

 

Godzinę temu, GTB napisał(-a):
Ale że co ? W tym temacie ? To się mija z celem bo za każdym razem powielać to z tym samym zegarkiem (na tym samym nadgarstku) nie ma sensu , sens tego widzę w jakimś temacie stricte stworzonym pod tym kątem.

 

 

 


No jak tam chcecie z Waldziorem etc., Ja np. nie pamiętam już jaki jest Twój nadgarstek Tomku, a patrząc na to zdjęcie mundka mogę tylko strzelać, że nie wiem, 16,5cm? A czy będę wertował strony specjalnie założonego pod tym kątem kolejnego wątku, nomen omen też nadgarstkowego, czy zerknę tu, to mi ryba. W nowym wątku jednak też trzeba by rozdzielić to przecież na konkretne modele, żeby ułatwić szybkie odnalezienie takiej informacji. Inaczej taki wątek też nie ma sensu. Bo czym się będzie różnił?

Dla mnie nie było by problemem wstawienie foty i pod spodem dopisanie

650abef4647ec49254762c0e2a06420f.jpg
nadgarstek 18,5cm

 

 

 

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, p.r.p. napisał(-a):

 

 

 

 


No jak tam chcecie z Waldziorem etc., Ja np. nie pamiętam już jaki jest Twój nadgarstek Tomku, a patrząc na to zdjęcie mundka mogę tylko strzelać, że nie wiem, 16,5cm? A czy będę wertował strony specjalnie założonego pod tym kątem kolejnego wątku, nomen omen też nadgarstkowego, czy zerknę tu, to mi ryba. W nowym wątku jednak też trzeba by rozdzielić to przecież na konkretne modele, żeby ułatwić szybkie odnalezienie takiej informacji. Inaczej taki wątek też nie ma sensu. Bo czym się bezie różnił?

 

 

 

 

W opisie niech każdy poda rozmiar nadgarstka i po problemie :) hehh a jak tam twoja ręka ? - już bez drutów chyba jak widziałem czy mi się zdawało :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, unadarek napisał(-a):

W opisie niech każdy poda rozmiar nadgarstka i po problemie :) hehh a jak tam twoja ręka ? - już bez drutów chyba jak widziałem czy mi się zdawało :) 

Zdjąłem na chwilę ortezę - i tak muszę opatrunki zmieniać. Druty sterczą z łapy dalej. 8 tydzień zacząłem. Jeszcze półtora i wolność.. 🤣 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, p.r.p. napisał(-a):

Zdjąłem na chwilę ortezę - i tak muszę opatrunki zmieniać. Druty sterczą z łapy dalej. 8 tydzień zacząłem. Jeszcze półtora i wolność.. 🤣 

a tak mi się zdawało ze coś za krótko jeszcze  :) tak o dwie bułeczki :) 😜🤬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowy wątek, żeby temat nie umknął. Jak się nie przyjmie to pójdzie do kosza :)


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, p.r.p. napisał(-a):

Dla mnie nie było by problemem wstawienie foty i pod spodem dopisanie

Wiem że to nie problem ale czemu nie może być ku temu osobny wątek (z resztą już założony przez @jestem_w_shocku ) , pozatym oprócz rozmiaru nadgarstka porządany byłby również ref bo nie każdy zna wszystkie G na pamięć.

No i szacun za poświęcenie obolałej ręki 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.. pozatym oprócz rozmiaru nadgarstka porządany byłby również ref bo nie każdy zna wszystkie G na pamięć...

Zgadzam się z tym, już wcześniej i dawniej też to pisałem, że 
"były już takie prośby, (i) żeby podpisywać model i grubość nadgarstka, typu płaskie 18,5cm itp. Zgadzam się.." 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.