Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Capri

Jakiego G-shocka masz dzisiaj na ręku

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mam....

IMG_20220709_204921_227.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2022 o 15:06, TomG80 napisał(-a):

0ae14258ea76aabb5d61aec6aabd4220.jpg

Widzę że małpi gaj 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę że małpi gaj
Zgadza się - Biała Podlaska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i dopasują się kolorem do zegarka. :D

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wczoraj, ale późno wróciłem i padłem ;)

 

IMG_6826.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Jogi napisał(-a):

c1_Photo_1657610507240_     181f1496caa_4.jpg

Zadowolony napisz gdzie brałeś?? 

U mnie dzisiaj GWG-1000 

 

1xg6V62.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

Zadowolony napisz gdzie brałeś?? 

 

Mimo kilku cech, które dla mnie są wadami, ma też sporo zalet. Generalnie jestem z niego zadowolony i myślę, że wytrzyma u mnie przynajmniej do czasu, aż ogarnę jakiegoś MRG.

 

Część cech (pozytywnych i negatywnych) opisałem wcześniej. Teraz do tamtego opisu dodam jeszcze poniższe:

 

Wady:

-  Wskazówka trybów działa trochę za wolno. Myślałem, że może to takie wrażenie, że w B1000 działała szybciej, ale widzę, że Tomek w swoim filmie też to zauważył. 

- Brak jakiegoś fajnego systemu mikroregulacji w zapięciu, jest tylko zwyczajne - wymagające zmiany położenia teleskopu.

- Nowa aplikacja - nowe modele wyposażone w BT obsługiwane są przez nową aplikację (Casio Watches). Jest co prawda bardzo intuicyjna w obsłudze, ale to w zasadzie jednyna jej zaleta (dla mnie). Są tam wyświetlane jakieś posty, jakby z Instagrama, a samo podłączenie do niej zegarka wymaga założenia konta (lub zalogowania się kontem Google / Facebook / i jakimś tam jeszcze) - dla mnie to duży minus. Poza tym wygląd starej aplikacji zwyczajnie bardziej mi się podobał.

 

Zalety:

- Z tarczy zniknęły oznaczenia stref czasowych. Osobiście preferuję takie rozwiązanie, jak w mechanicznych zegarkach z funkcją GMT, czyli wybór przesunięcia czasowego, a nie miasta reprezentującego daną strefę. 

- Z tarczy zniknęła ikona BT. Tarcza została uporządkowana i to mi się bardzo podoba. Przypomina mi teraz trochę modele z serii Giez.

- Na zapieciu są takie dwa plastikowe zderzaczki, które mają zapobiegać rysowaniu się zapięcia od kontaktu np. z blatem stołu, czy biurka.

- Dodanie "brakującego" górnego przycisku. Chociaż mogli do niego podpiąć jeszcze jakąś funkcjonalność przy dłuższym przytrzymaniu - np. wyłączenie dźwięku przycisków.

- Nie pamiętam, czy B1000 to miał, bo nigdy tam z tego nie korzystałem, ale tutaj można sobie spozycjonować wskazanie dnia miesiąca w ramce z dokładnością do ułamków mm, przesuwając tarczę datownika w jedną lub w drugą stronę.

 

Fukncyjnie B1000 i B3000 są prawie identyczne. Największe różnice są w konstrukcji koperty i materiałach. Ostatecznie dorzuciłbym do niego smaczki z B1000, opcje zmiany dźwięku przycisków i podświetlenia z poziomu zegarka i byłby to, moim zdaniem, najlepszy wspólczesny MTG. A tak, jest to bardzo fajny zegarek, który pozostawia pewien niedosyt.

Edytowane przez Jogi
Literówki

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jogi napisał(-a):

Mimo kilku cech, które dla mnie są wadami, ma też sporo zalet. Generalnie jestem z niego zadowolony i myślę, że wytrzyma u mnie przynajmniej do czasu, aż ogarnę jakiegoś MRG.

 

Cześć cech (pozytywnych i negatywnych) opisałem wcześniej. Teraz do tamtego opisu dodam jeszcze poniższe:

 

Wady:

-  Wskazówka trybów działa trochę za wolno. Myślałem, że może to takie wrażenie, że w B1000 działała szybciej, ale widzę, że Tomek w swoim filmie też to zauważył. 

- Brak jakiegoś fajnego systemu mikroregulacji w zapięciu, jest tylko zwyczajne - wymagające zmiany położenia teleskopu.

- Nowa aplikacja - nowe modele wyposażone w BT obsługiwane są przez nową aplikację (Casio Watches). Jest co prawda bardzo intuicyjna w obsłudze, ale to w zasadzie jednyna jej zaleta (dla mnie). Są tam wyświetlane jakieś posty, jakby z Instagrama, a samo podłączenie do niej zegarka wymaga założenia konta (lub zalogowania się kontem Google / Facebook / i jakimś tam jeszcze) - dla mnie to duży minus. Poza tym wygląd starej aplikacji zwyczajnie bardziej mi się podobał.

 

Zalety:

- Z tarczy zniknęły oznaczenia stref czasowych. Osobiście preferuję takie rozwiązanie, jak w mechanicznych zegarkach z funkcją GMT, czyli wybór przesunięcia czasowego, a nie miasta reprezentującego daną strefę. 

- Na zapieciu są takie dwa plastikowe zderzaczki, które mają zapobiegać rysowaniu się zapięcia od kontaktu np. z blatem stołu, czy biurka.

- Dodanie "brakującego" górnego przycisku. Chociaż mogli do niego podpiąć jeszcze jakąś funkcjonalność przy dłuższym przytrzymaniu - np. wyłączenie dźwięku przycisków.

- Nie pamiętam, czy B1000 to miał, bo nigdy tam z tego nie korzystałem, ale tutaj można sobie spozycjonować wskazanie dnia miesiąca w ramce z dokładnością do ułamków mm, przesuwając tarczę datownika w jedną lub w drugą stronę.

 

Fukncyjnie jest prawie identyczny z B1000. Największe różnice są w konstrukcji koperty i materiałach. Ostatecznie dorzuciłbym do niego smaczki z B1000, opcje zmiany dźwięku przycisków i podświetlenia z poziomu zegarka i byłby to, moim zdaniem, najlepszy wspólczesny MTG. A tak, jest to bardzo fajny zegarek, który pozostawia pewien niedosyt.

Dzięki 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Chefren napisał(-a):

@TomG80 thx for pimp my watch! 

 

 

Tomku, ale daj jakieś fotki tego zegara w ładniejszym świetle, bo tutaj on bardzo dużo traci, a na żywo ma naprawdę fajny, żywy kolorek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TomG80 napisał(-a):

 

Tomku, ale daj jakieś fotki tego zegara w ładniejszym świetle, bo tutaj on bardzo dużo traci, a na żywo ma naprawdę fajny, żywy kolorek. :)

 

Późno już było i jak tylko odpakowalem paczkę od Ciebie, to od razu hop na rękę, a telefon jakoś sam w rękę skoczył, to jak tu fotki było nie cyknąc? 😁 Inna inszość, że fotograf ze mnie żaden... Ale postaram się mu zrobić ładniejsze zdjęcie w świetle dziennym 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220713-183745.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki powrócił na nadgarstek.

IMG_20220713_193751.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.