Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bigi_bigi

Pilne do... 4kpln - ale mocny i wytrzymaly

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry wszystkim, nie przywitalem sie nigdzie indziej ale witam tutaj :-) 

 

Potrzebuje zegarek w ciagu 3 dni, zeby nie zatruawac:

- im taniej tym lepiej, jednak cena okolo 2kpln +/- cos tam

- metalowa bransoleta, najlepiej czarna i nie rysujaca sie

- WR minimum 200m, prosze bez krytyki pod tym punktem - swoje wiem i ma byc 20atm.

- dobrze by bylo "shock resist"

- odpadaja G-shocki

 

Chcialbym to:

- http://allegro.pl/zegarek-expedition-2013-6s21-5954199b-i5998036857.html, ale nie ma odbioru osobistego pomimo ze mieszkam obok. Widzial ktos taki zegarek? Nie wiem jak to wyglada... 

 

Obecnie uzywam Timex expedition, wersja z metalowa bransoleta i shock resist (przywiozlem z usa ponad 10 lat temu, niedostepny w PL na ile wiem). Nie chcce nic slabszego a ten jest super, nic nie odpada ale juz stary...

Potrzebuje zegarka klasycznego ale aby mial mozliwosc uzywania kilofu w zime i nie wypadania czesci zegarka w trakcie pracy co dosc czesto doswiadczylem z innymi...

 

Inne propozycje niz vostok? Jak dla mnie najfajniejszy. Tylko problem ze expedition z bransoletas w calej Polsce niedostepny poza Trzcianka....

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy kilofem w zimie nie polecam mechaników.

Popatrz może na Citizeny wykonane z ich Titanium. Podobno jest bardzo trwały. W budżecie będziesz miał już eco drive z radiowa kontrolą czasu, czyli zegarek całkowicie bezobsługowy przez najbliższe 10 lat.

np. https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-titanium-at8130-56e

Wiem WR100, ale opinie o wodoszczelności Citizena są o niebo lepsze niż Timexa. Sam mam od ponad pół roku Citizena WR 100 i częste prysznice nie robią na nim żadnego wrażenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie citki dla comandosów , tytan wr 300, shock resist, tyle że to limitki więc trzeba szukać w sieci.

BN0140-56F lub BN0147-57E lub BN0148-54E

 

post-22292-0-77267500-1505980008_thumb.jpg

post-22292-0-48498000-1505980015_thumb.jpg

post-22292-0-46823800-1505980694.jpg


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Do fizycznej pracy kup sobie znowu elektronicznego Timex Expedition Shock za 2-3 stówki, np. taki https://www.zegarek.net/imageslib/T49983_4m.jpg bo każdego innego zegarka po prostu szkoda.

A za resztę pieniędzy kup zegarek, którego będziesz używał np. na dojazdy do i z pracy oraz weekendy i co tam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorinox powinien spełnić oczekiwania. Najlepiej w stali, bo powłoki trwałe nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa victorinoxy na oku, ale nie jestem doo konca przekonany. Musze jeszcze pomyslec.

 

Na chwile obecna chyba jednak zrobie jak MC Gyver radzi - kupie cos w granicach 500zl do roboty (timex czy gshock) i na spokojnie bede szukal czegos lepszego i elegantszego zeby teraz nie wariowac.  Moj obecny zegarek mial 5 lat temu wymienona kompletna obudowe ze szklem i tarcza i znowu trzeba to zrobic a mi sie po prostu to nie oplaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zegarek Seiko SRX013P1. Na e-zegarki.pl kosztuje on powyżej 2,5 tys, także myślę, że wpasowuje  się w Twoje wymagania. No i jest bardzo wytrzymały, ja jestem z niego zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wszystko przelknalem ale...

 

Czy ten Vostok da rade przy waleniu mlotkiem, szlifierka z iskrami i spawarka? Rysy mi nie przeszkadzaja, chodzi o to by wskazowki i cyfry nie odpadly...

 

 

post-100054-0-64819100-1506293775_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 15 minutach będzie wyglądał na kilkuletni :D  ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej szukać czegoś nie powlekanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Potrzebuje zegarka klasycznego ale aby mial mozliwosc uzywania kilofu w zime i nie wypadania czesci zegarka w trakcie pracy co dosc czesto doswiadczylem z innymi...

 

Mam ten model kilka ładnych lat:

http://us.citizenwatch.com/us/en/mens-promaster-diver/BN0085-01E.html?cgid=mens#srule=low-high&sz=12&start=108

 

Z tym zegarkiem na ręku odbył się destukcyjny remont domu, rozwalanie ścian, kucie, rąbanie drzewa, woda/piasek/plaża, uderzanie w skały... Parę razy myślałem, że szkło do wymiany i ze strachem patrzałem na zegarek... nic. Nie wiem co tu za grubość szkła jest...ale cholerstwo naprawdę trudno uszkodzić.

P.S.

Proszę bardzo, nawet zdjęcie zegarka na mojej łapie jest na stronie :) spytali sie na Instagramie o możliwość publikacji, a jak się okazuje wykorzystują tutaj

 

 

 

 

Takie citki dla comandosów , tytan wr 300, shock resist, tyle że to limitki więc trzeba szukać w sieci.

BN0140-56F lub BN0147-57E lub BN0148-54E

Ciekawa propozycja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Rysy mi nie przeszkadzaja, chodzi o to by wskazowki i cyfry nie odpadly...

 

INOX w karbonie lub stali to strzał w 10:

 

 

za producentem:

 

"Zaprojektowany, aby przetrwać w najtrudniejszych warunkach, I.N.O.X. przeszedł aż 130 bezwzględnych testów wytrzymałościowych. Część z nich stanowi innowację w przemyśle zegarmistrzowskim. Oprócz standardowych testów, eksperci Victorinox Swiss Army przeprowadzili serię testów dodatkowych opracowanych specjalnie pod kątem tego modelu. Niektóre z nich były naprawdę ekstremalne. Udowodniły, że mechanizm I.N.O.X.-a przetrwa m.in.:

  • Kontakt z rozpuszczalnikami i kwasami, w tym siarkowym i azotowym
  • Upadek z wysokości 10 metrów (3-piętrowy budynek) na twardą powierzchnię
  • Trwający ponad minutę bliski kontakt z ogniem, co odpowiada temperaturze +1200°C
  • Przejazd (i to kilkukrotny) 64-tonowym czołgiem oraz 15-tonowym wozem strażackim
  • Dwugodzinny cykl prania na pełnych obrotach w temperaturze 90°C
  • Zamrożenie przez tydzień w bryle lodu
  • Burzę piaskową
  • Przeciążenie o sile 12G

Żaden z powyższych testów nie spowodował zatrzymania mechanizmu – zegarek wciąż wskazywał aktualny czas i datę.

Tarcza wykonana jest w całości z jednego kawałka metalu, natomiast indeksy nie są aplikowane, lecz wytłaczane. Wskazówki są osadzone na osi w unikalny sposób, dzięki czemu newralgiczny punkt zegarka jest bardzo wytrzymały. Dzięki wyprofilowaniu koperty zakręcana koronka jest zabezpieczona przed uszkodzeniem, co podnosi komfort użytkowania. Lekko podwyższony pierścień otacza i zabezpiecza szkło. Solidność wykonania przekłada się na funkcjonalność zegarka – wysoka klasa wodoszczelności, 200 metrów, zabezpiecza wnętrze koperty przed wodą, piaskiem i pyłem."

 

 

Swój w karbonie przeczołgałem na trasie krakowskiego Runmageddonu - wyszedł bez szwanku a łatwo mu nie było. 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliscie mnie zeby nie brac nic w oksydzie, a szkoda bo Vostoki mi sie najbardziej podobaja i juz dzisiaj mialem zamowic.

 

Na dniach wyjezdzam na dluzszy czas wiec cos musze kupic, jak nie dostane w sklepie stacjonarnym nic z Waszych propozycji to biore g-shocka/timexa czasowo a zamowie sobie victorinoxa badz citizena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliscie mnie zeby nie brac nic w oksydzie, a szkoda bo Vostoki mi sie najbardziej podobaja i juz dzisiaj mialem zamowic.

 

Na dniach wyjezdzam na dluzszy czas wiec cos musze kupic, jak nie dostane w sklepie stacjonarnym nic z Waszych propozycji to biore g-shocka/timexa czasowo a zamowie sobie victorinoxa badz citizena.

 

Chyba to będzie najlepsze wyjście. Nie ma co się nakręcać na jakiś model jeśli przy Twoim użytkowaniu nie zdałby egzaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc i odpowiedz.

 

Wygral Inox, udalo sie zciagnac do Kruka na szybkiego - promocja 15% od ceny.

 

Pozdrawiam wszystkich :-)

post-100054-0-11213100-1506706720_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zeszłego tygodnia  chciałem go kupić :) Wrzuć   fotę  wiosną  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zeszłego tygodnia  chciałem go kupić :) Wrzuć   fotę  wiosną  :)

Do wiosny to moj moze sie juz tak nie blyszczec :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.