Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kriwas

Orient quartz vintage - szkiełko

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie orienta quartz, troszkę podstarzały. Jedyny jego defekt na ten moment to szkiełko które jest w dosyć opłakanym stanie. Chciałbym doprowadzić go do dawnej świetności, używając pomocy zegarmistrza w Warszawie. Jak sądzicie, czy możliwa jest wymiana szkiełka w tym konkretnym modelu, czy lepiej je polerować? Gdzie mógłbym się z tą sprawą skierować?

KmsQ0WT.jpgU2U8Yof.jpgXvJ6omY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do zegarmistrza, mówisz, że chcesz wymienić szkiełko, zostawiasz zegarek a następnego dnia odbierasz odmieniony czasomierz i płacisz jakieś 40 zł. Cała filozofia. Szlifować się nie opłaca, bo to będzie większy koszt, niż jego wymiana.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przejść się do serwisu Orienta bodajże Igańska 24(Poliot) koło ronda Wiatraczna, naprawdę mili i chętnie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera dałem za ten zegarek 9 dych z tym zapewnieniem że to szkło zmienię praktycznie wszędzie, w Warszawie byłem już chyba u pięciu zegarmistrzów, żaden podjąć się nie chce, dwójka z nich wspomina o szlifowaniu, a cena tegoż chyba przekroczy pieniądz za który ten zegarek kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. A mówią czemu nie chcą wymienić?

Może spróbuj w przejściu podziemnym przy Dw. Centralnym - to mój sprawdzony punkt. Jeszcze się na nich nie zawiodłem. Dorobili mi nawet szkiełko do złotego zegarka z lat 30.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś naprawdę dziwnie do tego podchodzą. Nawet sam mógłbyś za 10zł wstawić sobie tam plexi i by grało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , podepne sie pod temat poszukuje sferyczne szkielko do bambino v2 FAC00009N0 , gdzie moge w Polsce tego szukac ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś naprawdę dziwnie do tego podchodzą. Nawet sam mógłbyś za 10zł wstawić sobie tam plexi i by grało...

Gdybym tylko potrafił - zrobiłbym to bo widzę same marudy praktycznie. Skoczyłem do pana na saskiej który zajmuje się dorabianiem i polerką, skasował mnie 50 i wypoleruje to które jest, zapewnił że będę zadowolony i na to liczę. Nie spodziewałem się że będzie aż tak ciężko ze wszystkim. Z swoim seiko skx013 i jego bezelem tak samo bujam się po specjalistach i nikt nie jest w stanie nic poradzić. Albo nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tylko potrafił - zrobiłbym to bo widzę same marudy praktycznie. Skoczyłem do pana na saskiej który zajmuje się dorabianiem i polerką, skasował mnie 50 i wypoleruje to które jest, zapewnił że będę zadowolony i na to liczę. Nie spodziewałem się że będzie aż tak ciężko ze wszystkim. Z swoim seiko skx013 i jego bezelem tak samo bujam się po specjalistach i nikt nie jest w stanie nic poradzić. Albo nie chce.

 

To torchę Cię skasował... Oddałbyś na smarowanie i czyszczenie za stówę i przy okazji by Ci zrobił szkło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To torchę Cię skasował... Oddałbyś na smarowanie i czyszczenie za stówę i przy okazji by Ci zrobił szkło :)

 

Ano widzisz, ja się na tym nie znam a niewiedza niepopłaca. Niestety trochę miałem dość biegania od drzwi do drzwi i uznałem że to jest cena warta tej usługi. Podrzucę potem fotkę po operacji, mi się bardzo podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz, ja się na tym nie znam a niewiedza niepopłaca. Niestety trochę miałem dość biegania od drzwi do drzwi i uznałem że to jest cena warta tej usługi. Podrzucę potem fotkę po operacji, mi się bardzo podoba.

 

Jeżeli jesteś zadowolony to nie ma co rozpaczać czy 20zł więcej czy mniej wydałeś :) Jasne - wrzucaj fotkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.