Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arturskl

Regulacja EPOS 3401

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam zegarek EPOS 3401. Mam go niecałe dwa lata i przez większość czasu chodził bardzo dokładnie tj. +-5 sekund. Gdzieś po 1,5 roku te wahnięcia poszły raczej na minus 5 do 10 sekund aż obecnie odchyłka zwiększyła się jeszcze bardziej do ok. - 15 sekund na dobę i trzyma tak już z kilka tygodni. Zegarek jest na ETA 2824-2 w wersji elabore - teoretycznie deklarowana odchyłka +- 7 sekund. Czy w takiej sytuacji jest sens regulować ten mechanizm czy też zakładając, że to mechanik przyjąć, że i te regularne 15 sek. na minus jest do przyjęcia? 

Warto może kupić demagnetyzer bo być może zegarek się namagnesował ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oddał do zegarmistrza. Niech sprawdzi i ustawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oddał do zegarmistrza. Niech sprawdzi i ustawi.

A ja właśnie mam z tym mały dylemat. Regulować czy czekać do przeglądu. Mam/ miałem czasomierze na 2824-2 i jeden chodził ok +3/4 na dobę. Pozostałe już trochę pędzą od +15 do +23. Z tym, że te odchylki są w miarę stałe. Zaznaczam że zegarki były/są z 2016 i 2017. Teraz czy czekać do przeglądu u zegarmistrza czy już regulować. Na razie ustawiam -60s co 6 dni i jest ok. Mam dobre doświadczenie z regulacją Orientów (Curator/Elite Sport). Chodziły -30 i -15s po ingerencji zegarmistrza oba -2/-3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.