Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Perkoz1959

Junghans kieszonka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zagwozdka dla mnie i dla Was.Ale mam nadzieję, że kto jak kto ale wy dacie radę odpowiedzieć na moje pytania. I tak:
-poniżej na fotach trofeum z dzisiejszej Giełdy Staroci w Lublinie. Trofeum za 250 zł. I nie ważne czy przepłaciłem czy mam farta, ważne, że jestem zakręcony na firmę Junghans ( kilka zegarów na ścianie ) i jak tylko tą kieszonkę zobaczyłem to coś mnie "pizdło w serdcu" niemiłosiernie i od razu łapałem za portfel 1f60d.png????. Taki instynkt i miłość od pierwszego spojrzenia.

Teraz bardzo, ale to bardzo proszę o odpowiedź na 2 pytania:
1. Jaki jest orientacyjny rok produkcji tej kieszonki? Ścienne Junghansy potrafię zidentyfikować ale z kieszonkami nie miałem jeszcze do czynienia. Nr ser. to 146799, werk 47b/1. Szerokośc koperty 50 mm, grubość 14 mm.
2. Czy Waszym zdaniem dać do renowacji tarczę i wskazówki czy zostawić jako piękny vintage z wiekową patynką?. Osobiście Opatrzność podpowiada mi, że ZOSTAWIĆ.
Wiem, że zaraz usłyszę, że stan nienajlepszy i ktoś nieumiejętnie ingerował w otwieranie dekli ( rysy na mechaniźmie ) ale gwarantuję, że ta kieszonka jest na wspaniałym i punktualnym chodzie.

post-99061-0-19234800-1506266198_thumb.jpg


 

Fot. nr 2.

post-99061-0-05952800-1506266597_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 47b/1 wprowadzono w 1930 roku.

 

Też to znalazłem:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Junghans_J47b_1

 

Ale czy jest po numerze seryjnym możliwość odszyfrowania roku produkcji? Mechanizm - mechanizmem. Też jakieś różnice były w miarę upływu lat produkcji co widać na załączonym linku ( np. na moim koło regulatora balansu litery są wygrawerowane czcionką moim zdaniem bardziej staroświecką niż te na załączonym linku). Po drugie, z tego linku wynika, że mosiężne mechanizmy montowano od 1930  do 1939 roku. Potem były stalowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to znalazłem:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Junghans_J47b_1

 

[...]. Po drugie, z tego linku wynika, że mosiężne mechanizmy montowano od 1930  do 1939 roku. Potem były stalowe. 

Nic takiego nie wynika. Po pierwsze te "białe" mechanizmy nie są stalowe, tylko mosiężne pokryte rodem (zazwyczaj), a jakiego koloru są mechanizmy nie zależy od czasu produkcji, a od zastosowana, np. do kopert jasnych stosowano zazwyczaj mechanizmy również jasne, do kolorowych żółte. Dokładny rok produkcji w zegarkach produkowanych seryjnie można odcyfrować jedyne w przypadku udostępnienia przez producenta tabeli zależności numeru seryjnego od czasu produkcji, w przypadku Junghansa o ile m wiadomo takie tabele nie są dostępne.

 

 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie wynika.........

Panie Piotrze.

Dziękuję za rozjaśnienie tej zagmatwanej starej ...patyny. W przeciwieństwie do mnie, czyli do tego który dotychczas miał do czynienia tylko i wyłącznie ze starymi zegarami ściennymi, ma Pan wiedzę co do innych starych zegarków i marek. A jako, że jestem w życiu dociekliwy, nurtuje mnie też jeszcze jedno pytanie dotyczące w jakim kolorze w rzeczywistości była tarcza w tym Junghansie? Co się kryło lub kryje pod tą patyną? Na tarczy są 2 maleńkie zadrapania i spod nich wyziera piękny żółty kolor. Indeksy na bank są metalowe, trójwymiarowe i w czystym i połyskliwym złotym kolorze absolutnie nie pokrytym jakąkolwiek patyną ( i tu pytanie w pytaniu - dlaczego nie zaszły tą patyną tak jak sama tarcza?). To samo wskazówki. Nie wierzę w bezguście starych konstruktorów i projektantów Junghansa i dlatego wydaje mi się, że tarcza raczej nie była też w złocie gdyż po kij w takim razie było by dawać złote indeksy i wskazówki? Mam tylko dwa pomysły co mogło by tak spatynować - czysty zmatowiony mosiądz lub mosiądz srebrzony (rodowany ? - czy rodowanie też patynuje?). Czy Pan ma jakiegoś czuja co do tego dylematu? Zastrzegam od razu, że absolutnie nie mam zamiaru ingerować w tą urokliwą patynową urodę tej tarczy bo nie jestem barbarzyńcą.

Pozdrawiam.

PS. Zdjęcia oddają w 100% naturalne barwy tego zegarka.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tarcza ma kolor jasno brązowy, ale pewności nie mam.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego samego Junghansa w pudełku ,tarcza jest jasnobrązowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego samego Junghansa w pudełku ,tarcza jest jasnobrązowa :)

Wielka moja prośba !

Gdyby ci to nie sprawiało kłopotu proszę o 2-3 fotki tego Junghansa, w tym mechanizmu. Zawsze do każdej swojej rzeczy staram się zakładać katalog i dlatego zależy mi na takich fotach brata bliźniaka. Najlepiej na priv w dobrej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie " nasze nowe nabytki vintage"są zdjęcia z15lutego 2013r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.