Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kochamzegarki421

Aztorin - kicz czy dobry wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak..

Natknąłem się na wątek sprzed 8 lat szukając informacji o tej firmie.

Zegarki Aztorina wyglądają dla mnie ładnie i przyciągają moją uwage ale post sprzed 8 lat stanowczo mówi NIE.

I teraz tak, co teraz macie do powiedzenia o Aztorinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienie?

Posiadają japońskie, średniej klasy mechanizmy, oraz słabej , szwajcarskie, od a do z składane i produkowane w Chinach.

Do tego Polska gwarancja, czego chcieć więcej by tego nie kupić?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i sobie swego czasu chwaliłem. Poza tym że są całkiem drogie jakość stoi na dobrym poziomie a same zegarki mogą przyciągać wzrok. Puryści powiedzą że w tej cenie możesz mieć japoński automat ale tak naprawdę jeśli rozpoczynasz przygodę zegarkową warto rozważyć brand apartu. Ja swojego kwarcyka miałem chyba ze 6 lat.

 

Zwróć uwagę na mocowanie paska bo niektóre sportowe modele mają specjalne mocowanie paska przez co będziesz zmuszony wymieniać paski tylko w aparcie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W pieniądzach, które trzeba zapłacić za Aztoriny, można znaleźć dużo naprawdę fajnych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu do powyższych opinii - jest to marka wylansowana przez Apart na nasz rodzimy rynek poza reklama w tej cenie nic nie dostajesz bez reklamy zegarki bylyby pewnie 3 razy tańsze albo nawet uznane za tzw "no name"

Żeby było jasne nie widzę absolutnie nic złego w tym że ktoś nosi taki zegarek i że jest z niego zadowolony, to jest tylko moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad czymś innym. Jestem pewny, że w podobnej cenie znajdziesz zegarek, którego wygląd będzie podobno, a mechanizm o wiele lepszy i pewniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekonaliście mnie na tissota xD

I dobrze, nie ma co ulegać marketingowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zastanów się nad czymś innym. Jestem pewny, że w podobnej cenie znajdziesz zegarek, którego wygląd będzie podobno, a mechanizm o wiele lepszy i pewniejszy.

Zdecydowanie lepszy wybór niż Aztorin :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam - interesuje mnie taki zegarek: https://www.apart.pl/zegarki/aztorin/aztorin-sport/5129
Chciałbym, aby był to model na pomarańczowym pasku silikonowym/gumowym, z szafirowym szkłem. Ten Aztorin wygląda dla mnie idealnie - niezbyt nachalna stylistyka koperty (jak na chronograf) w połączeniu z kolorem paska. Widząc jednak na tym forum generalną krytykę tej marki i zapewnienia o dostępności ciekawszych modeli w podobnej cenie zapytam, czy macie jakieś typy? Dodam, że przejrzałem już kilkaset ofert i ciężko coś znaleźć w powyższej, dość osobliwej konfiguracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

To ja zapytam - interesuje mnie taki zegarek Widząc jednak na tym forum generalną krytykę tej marki i zapewnienia o dostępności ciekawszych modeli w podobnej cenie zapytam, czy macie jakieś typy? Dodam, że przejrzałem już kilkaset ofert i ciężko coś znaleźć w powyższej, dość osobliwej konfiguracji ;)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/153091-sprzedam-omega-seamaster-planet-ocean-8500-42mm-pomarańczowa-nowa/?hl=omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie proponujesz mi jako alternatywę dla Aztorina za 900 zł Omegę za 15 tys.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Poważnie proponujesz mi jako alternatywę dla Aztorina za 900 zł Omegę za 15 tys.?

Ale kolorystyka się zgadza. :rolleyes:

I może się spodoba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, doprecyzujmy - max 2000 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast astorina prędzej bym szykał coś w Timexach, Casio, Citizen.

 

A może coś z mechanicznego chrono

xicorr http://xicorr.com/pl/kolekcja/f125p-akropolis/11

gerlach http://sklep.gerlach.org.pl/index.php?route=product/category&path=89_100

 

I jeszcze rada, gdybyś się jednak zdecydował na tego astorina. Ponieważ pasek jest pewnie dedykowany pod ten model, spytaj się czy są w sprzedaży zapasowe i w jakiej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Miałem to chrono od Xicorra i dziś trochę żałuję, że stosunkowo szybko podjąłem decyzję o tym, żeby poszedł do ludzi. Podoba mi się surowość tego projektu i porządne wykonanie, biorąc pod uwagę cenę. Fajnie, w nawiązaniu do deski rozdzielczej F125 rozwiązane zostało wskazanie rezerwy chodu. W moim przypadku problem był jeden - wielkość tego zegarka. To kawał żelaza, o średnicy 45 mm  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do F125 trzeba mieć solidną rękę, ja sobie na etapie prototypu odpuściłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja się o tym przekonałem już po zakupie  :) Gdyby miała max 42 mm średnicy, to bym go zostawił, bo bardzo mi się spodobał, a tak... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oddam głos na tego Aztorina.

Jeżeli nie jesteś miłośnikiem zegarków tylko raczej użytkownikiem, to bez sensu wydawać więcej kasy, bo różnicy pewnie nie zauważysz.

Nie jest to wybitna marka, ale 900 zeta można na to wydać, jeżeli faktycznie wszystko ci się w nim podoba.

Najlepiej jedź do jakiegoś salonu i najpierw pooglądaj i przymierz. Jak będzie w porządku to bierz.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest w moim mieście, chyba się przejadę B)
Jest jeszcze taki zegarek, co prawda czerwony, ale też wizualnie super: https://www.apart.pl/zegarki/Bergstern/bergstern-active/5649

Tylko tej marki również nie mogę nigdzie znaleźć oprócz Apartu, macie jakieś opinie na jej temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadają japońskie, średniej klasy mechanizmy, oraz słabej , szwajcarskie, od a do z składane i produkowane w Chinach.

Do tego Polska gwarancja, czego chcieć więcej by tego nie kupić?

Moim zdaniem szkoda pieniędzy, ile to tandety dookola nas?

Jak juz coś kupic to porządnego, bo gdzie czlowiek nie spojrzy to " fajans " ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Aztorina, czy Bergsterna, o którym pisałem w ostatnim poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.