Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JoJoMa

Elegancki zegarek na urodziny - do 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Forum już czytam dość długo, ale pierwszy raz przydałoby się wsparcie :)

 

Poszukuję zegarka na okrągłe urodziny dla taty. Musi być na pasku (ewentualnie bransoleta i dokupić pasek?), tarcza klasyczna, dość czytelna. Rozmiar ciężko powiedzieć, niby tato zawsze nosił dość małe zegarki, ale nadgarstek raczej duży, więc pewnie standardowe 40 mm i okolice będzie w sam raz. Tato ogólnie lubi brąz, stąd wpadły w oko zegarki Seiko Presage (piękne te tarcze :) ):

 

sary0825001.jpgsary0785002.jpg

 

Chociaż wersje biała lub niebieska wyglądają równie elegancko (do niebieskiej trzeba by dokupić pasek):

 

Seiko-Presage-Cocktail-Time-SRPB43-SRPB4

 

I teraz dylematy. Tato często wkręca się w majsterkowanie i zegarek może ze 2-3 dni poleżeć, czy dokręcanie załatwi sprawę? Gdzieś jakieś plotki na necie były, że może to mieć jakiś negatywny wpływ na mechanizm, prawda to?

 

Druga sprawa - myślałem, że w tej cenie będzie już szkiełko szafirowe z antyrefleksem, a tu tylko mineralne. Znalazłyby się jakieś podobne zegarki ale z tym szkiełkiem? Ewentualnie jakieś inne okazy warte uwagi tak do 3000 zł?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W przypadku Seiko Presage na pewno zmieścisz się w budżecie, tylko faktycznie, nie będzie w tej cenie szafiru. Sam mam jeden z tej serii - ssa347j1 i póki co jestem mega zadowolony. Polecam dodatkowo Tissot Le Locle, także w wersji Powermatic 80. Bardzo ciekawym wyborem będą także zegarki Orient Star. Odkładanie zegarka na 2-3 dnie nie powinno być żadnym problemem. Wystarczy trochę nim poruszać, żeby zaczął chodzić. Nie potrzeba nawet go dokręcać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko Presage to fajne zegarki, ale nie za te pieniądze.

za 3000zł masz ciekawsze Seiko z szafirem:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/151796-seiko/?hl=seiko

 

lub sporo taniej Seiko z serii SARB, oraz Orient Star jak pisał kolega powyżej.

 

ewentualnie w tej cenie można już patrzeć za Alpiną, czasem fajną Eterną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kolega powyżej słusznie radzi, Seiko to również będzie świetny wybór! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się nad Tissotem LeLocle (wspomnianym już wyżej) oraz Certiną DS-1.

No i osobiście bardzo podoba mi się ten Frederique Constant . Z tych 3 byłby jednak najdroższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bardzo mi się podobają te "koktajlowe" modele. No i ich zaletą jest stosunkowo niska cena - do znalezienia poniżej 2.000,00 zł.

 

Kwestią dokręcania bym się nie przejmował - zegarek powinien ruszać po kilku ruchach ręką. Mam Seiko z serii 5 (ten sam producent, ale półka niżej). Zakładam go 1-2 razy w tygodniu i problem "rozruchu" i ustawienia godziny jest dla mnie pomijalny.

 

Drodzy forumowicze!

Czy przychodzą Wam do głowy jeszcze jakieś zegarki w podobnym stylu? Mam na myśli głównie specyficzną tarczę. Mam już jednego Seiko i chętnie nabyłbym coś w stylu Coctail Time, ale tym razem ze Szwajcarii. 

Proszę, pomóżcie coś znaleźć. Zegarek ma być 'smart casual'/garniturowy do 2.500,00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli to ma być coś "swiss made" to w tej cenie popatrz na Tissota, model Le Locle w wersji Powermatic 80, ewentualnie Tissota Visodate 1957 - do dostania z polskiej dystrybucji poniżej 2000 zł. Ten ostatni model miałem i doskonale sprawdza się jako zegarek garniturowy/casual. Jest szafirowe szkło /choć bez AR/ sprawdzony mechanizm i porządne wykonanie. Alternatywą może być np. Certina ds1. W ostatecznie podanej kwocie - 2500 zł, raczej odpada wcześniej sugerowana Alpina czy Eterna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie,

 

widziałem już wcześniej te modele. Są interesujące, zwłaszcza Visodate!

Żaden z nich nie posiada jednak tarczy z promieniście rozchodzącymi się refleksami (jak we wspomnianych Cocktail Time). Czy znacie modele posiadające tego typu tarcze? A może Seiko wymyśliło w tym aspekcie coś unikatowego (nie chce mi się wierzyć...) i nie ma tego nikt ze szwajcarskiej konkurencji w tym przedziale cenowym?...

No i średnica minimum 41mm - Certina DS 1 odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To może zobacz Epos 3401 z tarcza w pasy genewskie . Naprawdę świetnie to wygląda, szczególnie w srebrnej wersji

https://www.google.pl/amp/s/zegarkiipiora.com/2015/05/24/epos-3401-recenzja-model-w-kolorze-czarnym-i-srebrnym/amp/

Jedyny problem będzie z budżetem ....

Faktycznie, zegarek SUPER. Tylko ta kasa... No chyba, że kolega odłoży zakup w czasie i przy okazji coś dozbiera ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoW!

Dziękuję, nie widziałem wcześniej tych modeli... Jeśli chodzi o Atlantica, to dokładnie o takie refleksy chodziło. I mieści się w założonym budżecie.

Ale ten Epos... No cóż, teraz tylko zbierać kasę.

 

Serdecznie dziękuję, pomogliście!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czyli zbierasz na Eposa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment chyba nadal najbardziej podoba mi się Seiko i jest zdecydowanie najtańszy. 

Epos i tarcza w pionowe pasy to dla mnie coś bardzo interesującego, czego w ogóle wcześniej nie rozważałem - jednak daleko ponad budżet...

Atlantic w pierwszej chwili bardzo mi się spodobał, ale... 

Wspomniałem wcześniej, że mam starą Doxę - proponowany Atlantic mocno mi ją przypomina.

 

Muszę obejrzeć na żywo ten zegarek, aby przypadkiem z sentymentu nie kupić czegoś zbyt podobnego do już posiadanego zegarka.

 

Poglądowo wklejam fotkę bardzo podobnego egzemplarza, renowacja prawie identyczna (nie mogę wrzucić fotki mojego zegarka, bo jest na regulacji). Zwróć uwagę, że w mojej Doxie i w tym Atlanticu bardzo podobnie rozwiązano kwestię indeksów. Koperta też podobna. Mała różnica w średnicy... 

Jak zobaczę "na żywo", to ocenię, czy ten Atlantic różni się dostatecznie od tego co już mam na stanie.

 

Ale i tak dobrze wiedzieć, że jest alternatywa dla Seiko. 

Co do zbierania kasy - nie planuję kupować zegarka "teraz", ale łatwiej i przyjemniej mi się oszczędza na "konkret", a nie "jakiś" zegarek ;-)

 

Pozdrawiam 

post-30923-0-54878400-1506714583_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To powodzenia życzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie :)

Nad Seiko SDGM też się zastanawiałem, tylko szkoda trochę takiej eleganckiej bransolety, jak zegarek będzie na pasku.

 

Tissot LeLocle jest dość sympatyczny w poniższej wersji, spróbuję go w okolicy obejrzeć.

T006.407.36.053.00.jpg

 

Z Orient Star-ów jakoś żaden egzemplarz na twarz się nie rzucił, tym bardziej, że to chyba tylko z zagranicy da się dostać, więc ciężko wyszukać konkretny model.

 

Hamilton Spirit of liberty też ładny. Dobrze, że jest z czego wybierać :)

 

Przy okazji jeszcze pytanie - jak zegarki są w wersji złoto/różowe złoto, to jest PVD, czyli może się kolor ordynarnie zetrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze taka davosa? :) Mam nowy w naprawdę dobrej cenie bo 2100zł a w sklepie 3300 :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancka Davosa Classic była nie tak dawno na bazarku, trochę żałuję, że nie kupiłem. A nurka tej klasy szukam dla siebie, ale zielony odpada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując dla ojca trzeba też brać pod uwagę czytelność, ja w wieku pięćdziesięciu kilku lat zacząłem zakładać okulary do czytania, teraz (67lat) mam trudności odczytaniem mniejszych tarcz o cienkich niekontrastujących wskazówkach. :(   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Seiko SNK809 z sercem 7S26C. Ten mały pilot przeleżał u mnie dobre kilka lat, dosłownie o nim zapomniałem. Jest to delikatny MOD - szczotkowana koperta z polerowanymi elementami lunety zdecydowanie ma więcej smaczków niż standardowa wersja matowa. Szkiełko jest haselitowe, co pozwala na przyjemną grę światła na polerowanej tarczy i utrzymuje klimat vinatge. Zegarek sprzedaję na pasku tropic, myślę, że pasuje idealnie
       
      Stan wizualny oceniam (dla bezpieczeństwa) na 8/10 - żadnych rysek na kopercie, oba szkiełka czyste bez skaz. Mechanizm natomiast wymaga uwagi - nie reaguje na pierwszą pozycję koronki przez co nie można szybko zmienić daty. Kręcąc koronką w drugiej pozycji jest to możliwe, oczywiście mechanizm sam zmienia datę o północy. Poza tym wszystko OK  
       
      Cena: REALIZACJA
       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Z_bych
      1. SEIKO 5 SPORTS STREET AUTOMATIC BLACK SRPD79K1
      Cena 1250 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Cały czarny a jednak zadziwiająco czytelny i w dzień i w nocy. W nocy to oczywiste, w końcu to Seiko i świeci jak na Seiko przystało, ale w dzień także nie ma żadnych problemów, bo stalowe, polerowane ramki indeksów i wskazówek łapią każdy promień światła. 120-klikowy bezel działa super, jest na dodatek wzorcowo spasowany – ZERO luzów a jednak działa Czarna, matowa koperta wygląda super i nie sprawia wrażenia plastikowości, co, niestety, nie jest standardem. Jednym słowem – zadziwiająco udany pod każdym względem, czarny zegarek. 
      A! Super leży na małym nadgarstku a na dużym (niestety ) tylko lepiej. Szczególnie na dedykowanym, pasowanym do koperty pasku z kauczuku od Wujka Seiko (nie silikon, kauczuk, który na dodatek po dniu noszenia nie wymaga odkurzania. Poważnie, ten pasek nie łapie kurzu... (Może by go nie sprzedawać? )
      No dobra, konkrety.
      1. zegarek w stanie nowym
      2. komplet z pudełkami, oryginalnym NATO, instrukcjami itd.
      3. mechanicznie bez zarzutu
      4. wizualnie bez zarzutu
      SPECYFIKACJA
      Marka: Seiko SRPD79K1 Wymiary: średnica: 42 mm, wysokość 13 mm, uszy 22 mm Mechanizm: automatyczny Seiko 4R36 (min. 41 h rezerwy chodu, częstotliwość 21600bph, 24 kamienie, dzień tygodnia, dzień miesiąca Koperta: stalowa Bezel: jednokierunkowy Dekiel: przeszklony, zakręcany Szkło: mineralne (Herdlex) Pokrycie indeksów i wskazówek: LumiBrite Wodoszczelność: 10 Atm (100 m) Pasek: oryginalny, nylonowy z logowaną klamrą i kauczukowy od Uncle Seiko   
      2. SEIKO SPB257J1 – CZARNY ŻÓŁW W ROZMIARZE 40 MM
      Cena 4300 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Limitowana do 5550 sztuk na świat wersja klasycznego żółwia Seiko. SPB257 utrzymał proporcje większej, klasycznej wersji 44 dzięki czemu nie tracąc nic z super wyglądu większego brata oraz z jego funkcjonalności. Wskazówki napędza doskonały mechanizm 6R35 stosowany w najlepszych modelach Seiko.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, nie dopatrzyłem się śladów noszenia. Mechanicznie zegarek bez zastrzeżeń.
      Paski są nowe, nie były używane.  
      Sprzedawany jest pełny, sklepowy komplet. Zegarek kupiony w polskim salonie w czerwcu 2022 r. wypełniona karta gwarancyjna.
      Specyfikacja:
      Mechanizm: automatyczny, cal. 6R35, możliwość ręcznego dokręcenia mechanizmu, stopsekunda, 24 kamieniowy, rezerwa chodu 70 h Koperta: stalowa Szkło: szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Rodzaj paska: wymiennie: nylonowy (nato) i silikonowy Obrotowy bezel jednokierunkowy, antyrewersyjny Datownik: pojedynczy, dzień miesiąca Pokrycie warstwą fosforyzującą LumiBrite Dodatkowe uszczelnienie Zakręcana koronka i dekiel Wodoszczelność: WR200 / 20ATM / 200M Wymiary koperty: szerokość: 40,5 mm, grubość: 13 mm Szerokość paska: 20 mm Obwód paska: minimalny: 15,5 cm, maksymalny: 26 cm Produkcja: Japonia  




















    • Przez Feymozim
      Niestety zegarek trafił do mnie z innego zakładu po rzekomym serwisie, plusem jest to że nic nie ruszył to nie miał okazji niczego uszkodzić  
      Naprawa Seiko na mechanizmie 4R35B

    • Przez Funky_Koval
      Cena: 2299 zł  (wysyłka kurierem wliczona)
       
                                    Seiko SPB077J1, model obecnie już nie produkowany. Stan zegarka: asekuracyjnie 8,5/10. Dbałem o niego, nosiłem na zmianę z innymi modelami tylko do pracy w biurze.  Szkło czyste, jakieś mikro ryski na bezelu czy uszach od zmiany pasków. Żadnych wgniotek. Zegarek w 100% sprawny, chodzi zgodnie ze specyfikacją.
      Nie zamieniam się, cena jest ostateczna. Raczej go sobię zostawię jeżeli się nie sprzeda. Jestem jego pierwszym właścicielem, sprzedaję:
       
      - zegarek
      - oryginalne pudełko
      - papiery, rachunek,  instrukcję wszystko jest
      - zdjęte ogniwa obu bransolet
      - w komplecie z oryginalną oraz dodatkową bransoletą od Strapcode, dedykowaną pod ten model:
      https://www.strapcode.com/collections/for-seiko-mm200/products/metal-ss-bcl20-b109
       
      Zapraszam, jestem osobą sprawdzoną na forum sprzedałem tutaj już kilka zegarków. 

      Dodatkowe informacje:

      Model:    SPB077J1
      Marka:    Seiko
      Rodzaj:    Certyfikowany diver
      Wodoszczelność    200 metrów
      Mechanizm:    Automatyczny, Seiko 6R15, japoński
      Rodzaj koperty:    Stal szlachetna
      Szerokość koperty: ~43.00 mm
      Grubość koperty: 13.00 mm
      Kolor tarczy: Czarny
      Szkiełko: Szafirowe z bezbarwnym anyrefleksem
      Szerokość Paska: standardowe 20.00 mm
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Feymozim
      Serwis Seiko 4R35-01R0





×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.