Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zbysiu Bida

AP RO Diver VS Rolex Two tone Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Z tych dwóch zdecydowanie Diver AP ze względu na finezję zegarmistrzostwa oraz dłuższą (o około 12 godzin w stosunku do Roleksa) rezerwę chodu. Uważam, że przeszklony dekiel, a w  konsekwencji możliwość podziwiania pracy mechanizmu, również przemawia na korzyść AP. Natomiast na korzyść Roleksa przemawia precyzja pomiaru czasu choć znam bardziej efektywne metody uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Za przykład można podać chociażby zegarek Seiko na kwarcowym werku 9F82. Jeżeli precyzja pomiaru czasu jest priorytetem, to koncentrowanie się na zegarkach mechanicznych uważam za dość karkołomny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to sa 2 rozne zegarki - kazdy w inny stylu i na inna okazje (do innego stroju), wiec moze napisz jakie juz masz i czego potrzebujesz bo tak, to bedzie ciezko cos doradzic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gdybym ja stał przed talim dylematem, to niezależnie od wszelkich kwestii, wybrałbym AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AP taki mono jakiś , a Rolek to piękne , sygnałowe kolory .

W tym zestawieniu zdecydowanie Rolek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP jest sporo większy i wyraźnie sportowy, będzie idiotycznie wyglądał z eleganckim strojem ( niezależnie od tego czy jakiś celebryta się tak nosi ). Rolex pod tym względem bardziej uniwersalny, może nawet robić za jedyny zegarek.

Technicznie i markowo też bym się chyba skłaniał do AP ale jak już to jako konkurencję dla tego Suba widziałbym raczej klasycznego Royal Oak z niebieską tarczą  https://www.audemarspiguet.com/en/watch-collection/royal-oak/15400ST.OO.1220ST.03/

 

I wymiarowo, i wizualnie bliższy.

 

Ja też mam niebieski - perfekcyjnie wykonany, bardzo zaawansowany technologicznie, bardzo dokładny, tylko marka pospolita ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to sa 2 rozne zegarki - kazdy w inny stylu i na inna okazje (do innego stroju), wiec moze napisz jakie juz masz i czego potrzebujesz bo tak, to bedzie ciezko cos doradzic :(

powoli bede redukowal swoja kolekcje, I to ma byc zegarek do wszystkiego, myslalem jeszcze nad AP RO ale widocznie nie doroslem do tego dizajnu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

powoli bede redukowal swoja kolekcje, I to ma byc zegarek do wszystkiego, myslalem jeszcze nad AP RO ale widocznie nie doroslem do tego dizajnu.

 

Jeżeli nie dorosłeś do designu Royal Oak (jak twierdzisz), to co w tym zestawieniu robi Offshore Diver?  :)  Jeżeli szukasz zegarka "do wszystkiego", to takim wyborem mógłby być podstawowy Vacheron Constantin Quai de l'Ile, ale ma marną wodoszczelność. Lepiej pod tym względem sprawdzi się Overseas. Zaletą nowego Overseas jest też możliwość łatwej i szybkiej wymiany bransolety na pasek. Wadę w obu przypadkach (referencja mechanizmu: 5100) stanowi brak stop sekundy. Jeżeli ma być taniej to moim zdaniem dobrze w roli zegarka "do wszystkiego" sprawdzi się Rolex Datejust 41, ale na kalibrze 3235. Uważam, że nie warto już wchodzić w poprzednią konstrukcję (3135) o ile zegarek nie jest przez noszącego odbierany powierzchownie. Dla mnie bardzo ciekawym wyborem mógłby być też IWC Mark XVIII nawiązujący do Mark XI. Mógłby, gdyby nie ta cholerna Sellita. Ktoś miał świetny pomysł, żeby przywrócić historyczny model do życia, ale później do głosu doszli chyba księgowi i zamiast cukierka mamy psikus  :). W miarę uniwersalny wydaje się też JLC Geophysic True Second. Polecam nie tylko ze względu na design, ale także ze względu na kaliber 770. Dobrze prezentuje się również Deep Sea Chronograph Cermet. Polecam zerknąć do kolekcji Girard-Perregaux choć w tym przypadku będzie bieda przy ewentualnej odsprzedaży zegarka na rynku wtórnym, co warto mieć na uwadze. Sporo uniwersalnych modeli ma w swojej kolekcji Ulysse Nardin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli nie dorosłeś do designu Royal Oak (jak twierdzisz), to co w tym zestawieniu robi Offshore Diver? :) Jeżeli szukasz zegarka "do wszystkiego", to takim wyborem mógłby być podstawowy Vacheron Constantin Quai de l'Ile, ale ma marną wodoszczelność. Lepiej pod tym względem sprawdzi się Overseas. Zaletą nowego Overseas jest też możliwość łatwej i szybkiem wymiany bransolety na pasek. Wadę w obu przypadkach (referencja mechanizmu: 5100) stanowi brak stop sekundy. Jeżeli ma być taniej to moim zdaniem dobrze w roli zegarka "do wszystkiego" sprawdzi się Rolex Datejust 41, ale na kalibrze 3235. Uważam, że nie warto już wchodzić w poprzednią konstrukcję (3135) o ile zegarek nie jest przez noszącego odbierany powierzchownie. Dla mnie bardzo ciekawym wyborem mógłby być też IWC Mark XVIII nawiązujący do Mark XI. Mógłby, gdyby nie ta cholerna Sellita. Ktoś miał świetny pomysł, żeby przywrócić historyczny model do życia, ale później do głosu doszli chyba księgowi i zamiast cukierka mamy psikus :). W miarę uniwersalny wydaje się też JLC Geophysic True Second. Polecam nie tylko ze względu na design, ale także ze względu na kaliber 770. Dobrze prezentuje się również Deep Sea Chronograph Cermet. Polecam zerknąć do kolekcji Girard-Perregaux choć w tym przypadku będzie bieda przy ewentualnej odsprzedaży zegarka na rynku wtórnym, co warto mieć na uwadze. Sporo uniwersalnych modeli ma w swojej kolekcji Ulysse Nardin.

ten AP to Diver, a divery mi sie podobaja, chodzi o klasyczne AP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

ten AP to Diver, a divery mi sie podobaja, chodzi o klasyczne AP .

 

Ten Diver pochodzi z kolekcji Offshore, a Offshore jest pochodną Royal Oak. Kiedyś szczegółowo opisywałem to na AP Club. Aktualnie przebudowuję stronę, ale jak zakończę zabawę z kodowaniem, to będzie można ponownie o tym przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie znam,nie mam takich dylematów,ale wypowiem się ;)

 

Ten Rolex zajeżdża już mi cepelią... Przepraszam.

Ten AP na bransolecie

https://i.pinimg.com/originals/d3/72/a5/d372a5dd5d1af4e65f75d555c356d29c.jpg

 

 

To jest trochę jak z kobietami. Chyba bardziej mnie pociągają subtelne kobiety o bogatym wnętrzu niż krzykliwe kobiety kojarzące się z prostytucją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwa są niepospolite jako EDC - jeden bo ultra diver a drugi bo two tone - czyli będą się wyróżniać. Kontynuując temat co pasuje do czego - widziałem tego AP do stroju smart casual i wyglądał dobrze two tone też wygląda dobrze nawet do garnituru.

Pojedynek logo i technologii - AP to jednak półka wyżej , mechanicznie dla mnie na remis - choć tylko jeden ma walor wizualny jeśli ktoś musi patrzeć. W odsprzedaży więcej straci two tone.

Podsumowując - gdyby ten AP miał bezkoronkowy zawór brałbym go w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pojedynek logo i technologii - AP to jednak półka wyżej , mechanicznie dla mnie na remis - choć tylko jeden ma walor wizualny jeśli ktoś musi patrzeć.

Ale to ważny walor jeżeli jest na co popatrzeć, a AP spełnia ten warunek. Oczywiście rzecz dotyczy Divera w ostatniej wersji o czym też warto pamiętać. Model z 2010 roku nie miał przeszklonego dekla.

 

ap_offshorediver2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki beda z tego roku, wiec przeszklony dekiel bedzie. Desmo sadzisz ze w odsprzedazy wiecej strace na two tone, Ja sadzilem na odwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Chyba żaden nie będzie najłatwiejszym zegarkiem jako EDC.
Musząc wybierać z tych dwóch to TT, tylko dlatego, że Diver jest na gumie. AP kojarzy mi się z finezją, a połączenie stali z taką szeroką wielgachną gumą zabija to wszystko, tworząc bardzo ordynarny zegarek. Nie dałbym za niego 5 zł niezależnie kto go zrobił.

 

Inna dyskusja byłaby gdybyś zestawił Rolexa z Diverem:

- w stali na stalowej bransolecie,

- lub ceramicznym na czarnej gumie (tu akurat pasuje).

 

ap_image.4245208.jpg

Audemars-Piguet-Royal-Oak-Offshore-Diver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Musząc wybierać z tych dwóch to TT, tylko dlatego, że Diver jest na gumie. AP kojarzy mi się z finezją, a połączenie stali z taką szeroką wielgachną gumą zabija to wszystko, tworząc bardzo ordynarny zegarek. Nie dałbym za niego 5 zł niezależnie kto go zrobił.

Nie wierzę, że nie wziąłbyś oryginalnego i niekradzionego Divera AP w cenie dwulitrowej butelki Coca-Coli  :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie wierzę, że nie wziąłbyś oryginalnego i niekradzionego Divera AP w cenie dwulitrowej butelki Coca-Coli  :lol:.

No ja bym się nie zastanawiał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Lubie colę, więc decyzja nie byłaby łatwa :D, ale dobra - wziąłbym AP na gumie, sprzedał i kupił jakiś ładny zegarek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bikolor, z tych dwóch jest to zdecydowanie bardziej uniwersalny zegarek.

Sam używam tego zegarka, tylko z czarną tarcza, praktycznie do wszystkiego.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bikolor, z tych dwóch jest to zdecydowanie bardziej uniwersalny zegarek.

Sam używam tego zegarka, tylko z czarną tarcza, praktycznie do wszystkiego.

czarny mi sie wydaje, ze jest bardziej uniwersalny od niebieskiego. Ale JeZeli wybiore Rolexa to nie jest moj jedyny zegarek wiec damy rade .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to żeby polecać Tobie czarna wersję, bardziej o to że te bikolory zdecydowanie bardziej pasują do większej ilości różnych sytuacji niż ten AP diver.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu - pamietam jak kiedys mialem kilka zegarkow i kupujac badz wymieniajac jeden z kolekcji na inny kierowalem sie roznymi cechami. Wazne bylo, aby byl ciekawy, fajny, mial to cos na ten moment i specjalnie nie zwracalem uwagi na takie szczegoly jak wodoszczelnosc, data czy chocby sekundnik, bo... - bo jak potrzebowalem np. poplywac, to wybieralem ten, co to mial i tyle.

 

Natomiast przy jednym, zwraca sie uwage na wszystko i szybko widac, co w codziennym uzytkowaniu moze okazac sie spora wada.

 

I tak wracajac do Twoich dylematow - AP diver, to bardzo fajny zegarek ale jako jedyny??? Oj chyba raczej nie. Po pierwsze jest byczy/duzy i dosc wysoki a do tego "kanciasty", wiec pod mankiet juz niekoniecznie ;) Poza tym zegarek na gumie do wszystkiego??? A juz calkiem osobiscie, to miales go w reku? Te gumowate koronki sa delikatnie mowiac tandetne - ale to juz moja i kilku znanych mi Kolegow z forum ;)

 

Natomiast Sub 2toneB jest na zywo przepiekny. Praktycznie do wszystkiego, jednak zloto sie swieci i wali po oczach a u nas mocno kojarzony z "cyganerią" i odpustem, ale jak to Tobie nie przeszkadza i bedziesz mogl go swobodnie nosic w swoim towarzystwie i nie tylko, to jest to bardziej rozsadny wybor praktycznie z kazdego powodu oprocz zakrytego mechanizmu i "nizszej polki" ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.