Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zbysiu Bida

AP RO Diver VS Rolex Two tone Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Zbychu - pamietam jak kiedys mialem kilka zegarkow i kupujac badz wymieniajac jeden z kolekcji na inny kierowalem sie roznymi cechami. Wazne bylo, aby byl ciekawy, fajny, mial to cos na ten moment i specjalnie nie zwracalem uwagi na takie szczegoly jak wodoszczelnosc, data czy chocby sekundnik, bo... - bo jak potrzebowalem np. poplywac, to wybieralem ten, co to mial i tyle.

 

Natomiast przy jednym, zwraca sie uwage na wszystko i szybko widac, co w codziennym uzytkowaniu moze okazac sie spora wada.

 

I tak wracajac do Twoich dylematow - AP diver, to bardzo fajny zegarek ale jako jedyny??? Oj chyba raczej nie. Po pierwsze jest byczy/duzy i dosc wysoki a do tego "kanciasty", wiec pod mankiet juz niekoniecznie ;) Poza tym zegarek na gumie do wszystkiego??? A juz calkiem osobiscie, to miales go w reku? Te gumowate koronki sa delikatnie mowiac tandetne - ale to juz moja i kilku znanych mi Kolegow z forum ;)

 

Natomiast Sub 2toneB jest na zywo przepiekny. Praktycznie do wszystkiego, jednak zloto sie swieci i wali po oczach a u nas mocno kojarzony z "cyganerią" i odpustem, ale jak to Tobie nie przeszkadza i bedziesz mogl go swobodnie nosic w swoim towarzystwie i nie tylko, to jest to bardziej rozsadny wybor praktycznie z kazdego powodu oprocz zakrytego mechanizmu i "nizszej polki" ;)

tak mialem AP w reku a co do Suba to mam Hulka 3 lata wiec, wiem ze jest mega wygodny. Dlatego pytam na forum, zawsze ktos moze doradzic I pomoc w wybraniu, ktoregos z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego z nich nie widziałem na żywo, ale ani jednym, ani drugim bym nie pogardził ;)

Natomiast jeśli to ma być jeden zegarek do wszystkiego, to o ile tego Suba mogę sobie jakoś wyobrazić, o tyle AP Divera w życiu- duży, sportowy zegarek na gumie uniwersalnym zegarkiem- dobry żart. Chyba, że ktoś chodzi tak jak ja wyłącznie w t-shirtach, dżinsach, bluzach, dresie itp ;) Ale wtedy nie musi szukać uniwersalnych zegarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

I tak wracajac do Twoich dylematow - AP diver, to bardzo fajny zegarek ale jako jedyny??? Oj chyba raczej nie. Po pierwsze jest byczy/duzy i dosc wysoki a do tego "kanciasty", wiec pod mankiet juz niekoniecznie ;) Poza tym zegarek na gumie do wszystkiego??? A juz calkiem osobiscie, to miales go w reku? Te gumowate koronki sa delikatnie mowiac tandetne - ale to juz moja i kilku znanych mi Kolegow z forum ;)

Widziałem Divera AP na żywo i nie odniosłem wrażenia, że osłony są tandetne. Znany starszym klubowiczom Otho nosił się z zamiarem zakupu Patka, ale wybrał właśnie Divera AP. Nigdy nie wyrażał się o tym zegarku negatywnie. Niższej półki w cudzysłowie i emotikony nie da się zrozumieć więc pozostawiam bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znalazlem cos takiego, I nawet mi sie podoba ale nie widzialem go na zywo, wiec jak ktos mial to moze cos powie na temat tego zegarka.

post-70030-0-03184600-1506804725_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jeszcze znalazlem cos takiego, I nawet mi sie podoba ale nie widzialem go na zywo, wiec jak ktos mial to moze cos powie na temat tego zegarka.

 

To nowy Overseas na kalibrze 5200. Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic, to zegarek można zobaczyć w Aparcie w Galerii Mokotów. Cena w polskiej dystrybucji - prawie 144000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nowy Overseas na kalibrze 5200. Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic, to zegarek można zobaczyć w Aparcie w Galerii Mokotów. Cena w polskiej dystrybucji - prawie 144000 zł.

a znasz moze cene tego modelu. Jaki tam jest kaliber 5200 czy inny?

post-70030-0-38685600-1506808235_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

a znasz moze cene tego modelu. Jaki tam jest kaliber 5200 czy inny?

 

Oczywiście, że znam :). Vacheron Constantin to jedna z moich najbardziej ulubionych firm zegarkowych. Zegarek, o który pytasz, to Overseas wycofany już z produkcji. Numer Ref. 49150/B01A-9745, ostatnia cena katalogowa 21500 $. W tym zegarku pracował kaliber 1137 bazujący na konstrukcji F. Piguet 1185. Nie był to własny werk Vacherona dlatego producent nie zastosował przeszklonego dekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście, że znam :). Vacheron Constantin to jedna z moich najbardziej ulubionych firm zegarkowych. Zegarek, o który pytasz, to Overseas wycofany już z produkcji. Numer Ref. 49150/B01A-9745, ostatnia cena katalogowa 21500 $. W tym zegarku pracował kaliber 1137 bazujący na konstrukcji F. Piguet 1185. Nie był to własny werk Vacherona dlatego producent nie zastosował przeszklonego dekla.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbysiu Bida, napisz albo zadzwoń do Apartu w Starym Browarze w Poznaniu.

Mieli kiedyś ten ostatni model w bardzo dobrej cenie. Może jeszcze jest.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex będzie zdecydowanie bardziej uniwersalny. AP jest fajny, gumowe koronki dobrze grają z gumą. Bransolety nie ma co brać pod uwagę bo ten zegar w połączeniu z nią waży 2kg :) Mój egzemplarz był wyjątkowo niedokładny, precyzji chodu Rolexa bym nie oczekiwał.Wolałbym wersję z pełnym deklem, ten mały( ale piękny) werk śmiesznie wygląda ws taka ilość stali wokół niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZyli z tego co czytam, najlepiej brac Rolexa. Bede mial to na uwadze podczas wyboru. Zobacze jeszcze tylko VC na zywo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZyli ...najlepiej brac Rolexa. .

Kolega LMed to przewidział.Szacun. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko cos kupie to napewno poinformuje, ale na 90% wezme Rolexa, jeszcze tylko zobacze tego VC bo nie mialem okzaji I wtedy podejme decyzje. AP odpad z tego pojedynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jak tylko cos kupie to napewno poinformuje, ale na 90% wezme Rolexa, jeszcze tylko zobacze tego VC bo nie mialem okzaji I wtedy podejme decyzje. AP odpad z tego pojedynku.

 

Zrobisz jak uważasz choć może warto byłoby poczekać do momentu, aż kaliber 3235 / 3255 na stałe zagości w Submarinerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zrobisz jak uważasz choć może warto byłoby poczekać do momentu, aż kaliber 3235 / 3255 na stałe zagości w Submarinerach.

tylko kiedy to nastapi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

tylko kiedy to nastapi?

 

Może już w 2018? Na razie Sea-Dweller dostał nowy mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze dopiero w kolejnej odslonie Suba czyli nie predko :-)

Z SD byl swietny moment(okragla rocznica) zeby to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze tylko zobacze tego VC bo nie mialem okzaji I wtedy podejme decyzje. AP odpad z tego pojedynku.

Ten AP nie nadaje sie na jednozegarkowca i tyle, choc poza tym to fajny diver.

Wiesz - ja caly czas mysle o AP RO 15400, ale jak zaczynam skladac "wady" w stosunku do chocby SeaDwellera ktorego mam, to oprocz designu, pieknego mechanizmu (chcoc faktycznie taki troche przymaly jak na tak duza koperte i wyglada troche jak w pasowce) i historii marki (prestiz), to nie ma za wiele do zaoferowania dla jednozegarkowca. Poza tym dodawac ponad 20k pln za brak regulacji bransolety, delikatny/wrazliwy i sredniodokladny mechanizm, kompletny brak lumy i zerowy poziom wodoszczelnosci (bo prysznica nie biore pod uwage) jest... - wielka miloscia do tego zegarka :D - ale caly czas mysle :P;)

 

Odnosnie zas tego VC chrono, to kiedys pisalem - w Poznaniu jakies 2-3 miesiace temu go przymierzalem i... zrobil niesamowite wrazenie. Swietny zegar i moglby ustapic miejsca AP RO 15400 a do tego z przeceniony na okolo 60k pln. W poznaniu byl czarny a w Galmoku przymierzalem bialy, jednak to jest jak pisal wczesniej McIntosh "stary" juz nieprodukowany model z pelnym deklem i mala rezerwa chodu, ale jak juz pisalem - lezy i wyglada cudnie B)

Niższej półki w cudzysłowie i emotikony nie da się zrozumieć więc pozostawiam bez komentarza.

Chodzilo mi o to, ze AP jest wyzej pozycjonowany niz Rolex, jednak dla wiekszosci ludzi (nie mowie o pasjonatach zegarmistrzostwa i tych co sie na zegarkach znaja jak np. handlarze) Rolex i tak postrzegany jest na 2 miejscu za Patkiem  a zaraz za nim Omega itd. Takie zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AP nie nadaje sie na jednozegarkowca i tyle, choc poza tym to fajny diver.

Wiesz - ja caly czas mysle o AP RO 15400, ale jak zaczynam skladac "wady" w stosunku do chocby SeaDwellera ktorego mam, to oprocz designu, pieknego mechanizmu (chcoc faktycznie taki troche przymaly jak na tak duza koperte i wyglada troche jak w pasowce) i historii marki (prestiz), to nie ma za wiele do zaoferowania dla jednozegarkowca. Poza tym dodawac ponad 20k pln za brak regulacji bransolety, delikatny/wrazliwy i sredniodokladny mechanizm, kompletny brak lumy i zerowy poziom wodoszczelnosci (bo prysznica nie biore pod uwage) jest... - wielka miloscia do tego zegarka :D - ale caly czas mysle :P;)

 

Odnosnie zas tego VC chrono, to kiedys pisalem - w Poznaniu jakies 2-3 miesiace temu go przymierzalem i... zrobil niesamowite wrazenie. Swietny zegar i moglby ustapic miejsca AP RO 15400 a do tego z przeceniony na okolo 60k pln. W poznaniu byl czarny a w Galmoku przymierzalem bialy, jednak to jest jak pisal wczesniej McIntosh "stary" juz nieprodukowany model z pelnym deklem i mala rezerwa chodu, ale jak juz pisalem - lezy i wyglada cudnie B)

myslalem nad AP RO takim klasycznym, ale lubie divery dlatego sadzilem ze AP Diver bedZie dobrym wyborem.Chcialem kupic cos z wyzdzej Polik jak Rolex I padlo na AP. NAd Patkiem sie nawet nie zastanawialem bo wyglad nie przemawia do mnie tych zegarkow. A potem wlasnie pomyslalem nad Rolexem Two tone.I jestem zadowolony ze troche sie wstrzymalem z wyborem, bo pewnie AP Diver bylby kupiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz tego VC, bo jesli Ci nie przeszkadza nieprodukowany juz i nie z wlasnej stajni werk, to ten chrono jest przepiekny B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz tego VC, bo jesli Ci nie przeszkadza nieprodukowany juz i nie z wlasnej stajni werk, to ten chrono jest przepiekny B)

sadzielm ze taka Marka jak VC, to do wszystkich swoich zegarkow montuje wlasne mechanizmy, napewno go zobacze ale Sadze ze raczej by mi to przeszkadzalo, pamietam jak na Tudora czekalem pare miesiacu zeby byl in house w srodku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cie i mam podobnie. AP swojego chrono tez nie ma do dzis... - troche rozczarowuje takie podejscie takiej manufaktury, ale coz - pewnie wreszcie sie doczekamy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Rozumiem Cie i mam podobnie. AP swojego chrono tez nie ma do dzis... - troche rozczarowuje takie podejscie takiej manufaktury, ale coz - pewnie wreszcie sie doczekamy :rolleyes:

 

To ciekawe, pierwsze słyszę i nie mam na myśli komplikacji od Dubois-Depraz  :). Audemars Piguet ma własne mechanizmy z chronografem. Na przykład kaliber 2885, 2895, 2897, 2933, 2941. Jestem zaskoczony, że do tej pory nikt tej informacji nie sprostował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A poniżej skrócony pokaz możliwości Audemars Piguet w kontekście własnych chronografów.

 

ap_chrono1.jpg

 

ap_chrono2.jpg

 

ap_chrono3.jpg

 

Reasumując, gdzie Rolex, a gdzie Audemars Piguet? Nie ma czego porównywać choć często pojawia się tu stwierdzenie o "półce wyżej", cokolwiek to znaczy. Na poziomie Haute Horlogerie Rolex właściwie nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta półka wyżej to tak w uznaniu dla historii i możliwości jakie nadal prezentuje zegarmistrzostwo AP. Rolex jest mistrzem w innej lidze - tam gdzie w bardzo dużej skali liczy się powtarzalność i niezawodność. Różnica w cenie jest tylko symbolicznym podkreśleniem innych półek/ lig ...jak zwał. Ale dla mnie mechanicznie - remis. To znaczy że osiągi Rolexa rekompensują mi w zupełności brak misternego wykończenia mechanizmu czy wielkiego nazwiska wśród projektantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.