Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Perkoz1959

Dwie ciekawe kieszonki za niewielkie pieniądze.

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z kolejną prośbą dotyczącą nabytych przeze mnie ( tanio - tak mi się wydaje) w dniu dzisiejszym dwóch pięknych kieszonek. I tak:

 

1. Minerva - to ta z ozdobną tarczą nakręcana koronką. Niewiele w internecie jest na temat tej firmy ale cokolwiek można znaleźć. Wiem, że mechanizm to Calibre 18/1 Cylindre. Pozostałe punce i grawerki widać na załączonych fotach. Kieszoneczka na pięknym chodzie.

 

2. Zegarek którego nie mogę rozszyfrować - znakowany jest na tarczy i mechaniźmie koroną z wpisanymi literami LS. Jest ma pięknym chodzie. Nakręcana kluczykiem widocznym na zdjęciach.

 

Jakby Szanowne Grono Specjalsów od vintage coś mi rzekło na temat tych dwóch ślicznotek  to tak się ucieszę, że zamerdam ogonkiem  :)  :wub:  :D

P O M Ó Ż C I E w niewiedzy i OCEŃCIE czy warto było wydać 4 stówki !!!

 

post-99061-0-53954000-1506870721_thumb.jpg

 

 


 


 

post-99061-0-46822900-1506870916_thumb.jpg


 

post-99061-0-16800500-1506870840_thumb.jpg

post-99061-0-95843400-1506870987_thumb.jpg

post-99061-0-13983900-1506871033_thumb.jpg

post-99061-0-27395700-1506871139_thumb.jpg

post-99061-0-37184500-1506871246_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było... :(


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było... :(

 

A może było :)

 

jak ktoś lubi kieszonki, za samą naprawę cylindra zapłacisz 100 - 150 PLN

a te Kolegi są jak pisze na dobrym chodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może było :)

 

jak ktoś lubi kieszonki, za samą naprawę cylindra zapłacisz 100 - 150 PLN

a te Kolegi są jak pisze na dobrym chodzie.

Zależy co się rozumie pod słowem warto. Kolekcjonujesz to pewne warto, handlujesz nie warto, no chyba, że znajdziesz podobnego "amatora" cylindrów. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.................... no chyba, że znajdziesz podobnego "amatora" cylindrów. :)

 

Piotrze wiem że mamy odmienne podejście do cylindrów.  Ty uważasz je za "gorszy sort" zegarków ale ja będę stał przy swoim że jest to historyczny etap ewolucji rozwoju mechanizmów - który należy uszanować a można też kolekcjonować. Mam nadzieję że znajdą się pasjonaci którzy docenią wartość ponad 100 letnich, chodzących mechanizmów. Zgadzam się że wartość użytkowa jest znikoma (kto poz mną jeszcze nosi codziennie kieszonki) ale wartość użytkowa znaczków pocztowych też jest mała a ludzie je kolekcjonują.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze wiem że mamy odmienne podejście do cylindrów.  Ty uważasz je za "gorszy sort" zegarków ale ja będę stał przy swoim że jest to historyczny etap ewolucji rozwoju mechanizmów - który należy uszanować a można też kolekcjonować. Mam nadzieję że znajdą się pasjonaci którzy docenią wartość ponad 100 letnich, chodzących mechanizmów. Zgadzam się że wartość użytkowa jest znikoma (kto poz mną jeszcze nosi codziennie kieszonki) ale wartość użytkowa znaczków pocztowych też jest mała a ludzie je kolekcjonują.

 

Pozdrawiam

Roman

Etap oczywiście i wychwyt cylindrowy ma miejsce poczesne w historii zegarmistrzostwa, a ja zegarków cylindrowych nie uważam za gorszy sort, jest parę takich co bym chętnie przyjął. Ale... no właśnie jest takie ale, powyższe zegarki, jak i wiele im podobnych przedstawianych tu na forum to był "gorszy sort" zegarków już wtedy gdy je produkowano i nic pod tym względem się nie zmieniło do dzisiaj, o czym świadczy brak zainteresowania większości kolekcjonerów. Zegarki z wychwytem kotwicznym tez są rożne, poszukiwane i takie, których kolekcjonerzy nie szukają.  I to by było na tyle. Znaczki również nie są wszystkie jednakowe, jedni zbierają znaczki "jak leci", a inni tylko te "właściwe".  :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...........", a inni tylko te "właściwe".  :D

 

Piotrze dysponuję filmem na którym prezes firmy Pateck Geneve (która wyprodukowała dwa najdrożej wylicytowane na świecie zegarki) wypowiada się że nie wie dlaczego one poszły tak drogo - bo nie były tyle warte :D

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze dysponuję filmem na którym prezes firmy Pateck Geneve (która wyprodukowała dwa najdrożej wylicytowane na świecie zegarki) wypowiada się że nie wie dlaczego one poszły tak drogo - bo nie były tyle warte :D

 

Pozdrawiam

Roman

Nie są to cylindry jednak i to na dodatek te z serii "dla ludu", chociaż firma Patek również i takie "popełniła". ;)

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie widzę dojść czy się opłacało czy nie to wam powiem bo się znam  :D

 

Ten z koronką jest niestety w słabym stanie - popękana tarcza czyli to co robi robotę w każdym zegarku - koperta niklowa niestety mocno już spolerowana - koronka wyoblona spolerowana - wskazówki nie są kompletem, godzinowa lub minutowa dobierana inne kolory, sekundnik z innego kompletu inny kolor - kwiatowy motyw na kopercie nieciekawy bardzo popularny - mechanizm zmęczony ze śladami wielu napraw i rozbierania, podrapany, wizualnie nie ciekawy, przycisk do ustawiania godziny wymieniany za długi - kołeczki tarczy powyginane i podrapane od częstego rozbierania - no i najgorsze to grawer wewnątrz koperty to zdecydowanie na minus, żadnego kolekcjonera nie zainteresują życzenia dla Josefa Fritzla na 50 urodziny  -_-

 

 

Drugi kluczykowy - koperta srebrna w bardzo ładnym stanie - mechanizm czysty nie zmęczony bez śladów haratania brzeszczotem wizualnie ładny i ciekawy, kołeczki tarczy bez uszkodzeń i zadrapań co świadczy że nie był często i nie fachowo rozbierany - tarcza czyściutka - brak życzeń dla Fritzla  :D  - piękny misterny motyw na deklu to zdecydowanie na plus 

Ten zegarek zdecydowanie wart zainteresowania 

 

Tego z koronką bym nie kupił - zmęczony, brzydki i z paskudną grawerką 

Kluczykowca jak najbardziej - ładny, ciekawy, piękny grawer  za tego dałbym połowę tego co zapłaciłeś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak . Ten na kluczyk niezły ( mechanizm może cieszyć oko ) , tylko ta chałupka z tyłu taka męcząca dość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak . Ten na kluczyk niezły ( mechanizm może cieszyć oko ) , tylko ta chałupka z tyłu taka męcząca dość .

Kaliber bazowy to Lepine IV kotwiczny, jakby co. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaliber bazowy to Lepine IV kotwiczny, jakby co. :)

Dzięki kolejny raz Panie Piotrze za merytoryczne oceny.

Ale niestety łyżka dziechciu musi być i okazało się, że akurat mam problem z tym kluczykowcem. Otóż sprzedający albo dał mi nie od tego zegarka kluczyk albo to jakiś zamiennik. Nie mogę po prostu go nakręcić, gdyż kwadrat w kluczyku ma głębokość tylko niecałego milimetra i jest jak na mój gust zjechany i przy próbie nakręcania, nawet delikatnego, po prostu oś od mechanizmu nakręcania ( czy jak ją zwał inaczej ) przeskakuje. Nie będę na siłę dociskał bo to przecież nie kowadło. Muszę po prostu poszukać innego kluczyka. Być może jest to też wina tej jakiejś zapadki blokującej sprężynę przy nakręcaniu bo czasami da się kilka obrotów nakręcić ale tak jakby odbija do stanu pierwotnego. Zaniosę go w najbliższym czasie do naszego jedynego lubelskiego Zegarmistrza przez duże Z - Pana Grzegorza Białego to go wyleczy.

I jeszcze jedno - jak na złość z tą drugą kieszonką Minervą nie ma absolutnie żadnego problemu z chodem. Pomimo wad wizualnych chodzi pięknie i punktualnie. Wypada tylko szkiełko i mechanizm w kopercie jest troszkę luźny bo klekocze przy potrząsaniu.Nie wiem czego to przyczyna. Być może jakieś śrubki nie trzymają. Też oddam ją do Białego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze jedno - jak na złość z tą drugą kieszonką Minervą nie ma absolutnie żadnego problemu z chodem. Pomimo wad wizualnych chodzi pięknie i punktualnie. Wypada tylko szkiełko i mechanizm w kopercie jest troszkę luźny bo klekocze przy potrząsaniu.Nie wiem czego to przyczyna. Być może jakieś śrubki nie trzymają. Też oddam ją do Białego.

 

 

Te mechanizmy są ogólnie słabo montowane i czasem troche latają - je w kopercie trzyma jedna taka nazwijmy ją półśruba a z drugiej strony wałek od nakręcania

W Twoim wydaje mi sie że mechanizm za głęboko wpadł co może świadczyć że został wymieniony na jakis inny i dla tego teraz lata bo jest po prostu za mały i za cienki - powinien wyżej wystawać - z tego samego powodu ktoś rozwiercił tarczę pod ośki wskazówek i najprawdopodobniej uciął jedną nóżkę tarczy a druga wygiął aby tarcza wskoczyła itd..... ogólnie zmęczony egzemplarz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i potwierdził się mój werdykt co do kluczykowca. 

Byłem dzisiaj u rzeczonego powyżej Zegarmistrza. Zrobił diagnozę - kluczyk z doopy wyjęty i nie dopasowany a na dodatek z wyrobionym kwadratem. Najprawdopodobniej od używania tego badziewiaka wyrobiło się coś przy mechaniźmie naciągu. Jakaś zapadka. Koszt: 150 zł za naprawę i dorobienie właściwego kluczyka oraz za oczyszczenie mechanizmu i konserwację. 

Pocieszeniem jest to, że stwierdził, że ten cylinderek jest w doskonałym stanie ogólnym a mechanizm to jest w ogóle nie zużyty i dobrej jakości jak za kieszonkę w takiej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.