Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Nameless0211

Poljot Aviator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
 
proszę uprzejmie o pomoc, od niedawna jestem posiadaczem zegarka Poljot Aviator i zastanawiam się czy to autentyczny rosyjski zegarek tej marki.
 
Zmartwiło mnie parę rzeczy :
 
- brak logo "A" na koronce 
- brak datownika 
- zegarek zapakowany był raczej w pudełko po papierosach aniżeli po zegarku, tragiczna jakość wykonania, pochodna papieru
- brak jakiejkolwiek książeczki/instrukcji
- pasek nie wygląda na naturalną skórę ( wbrew opisowi)
- wykonanie nie jest super precyzyjne, włoski i okruszki na tarczy
 
Dane zegarka :
 
- fabrycznie nowy, (miał folię z przodu jak i z tyłu, bez śladów użytkowania)
- wg sprzedawcy mechanizm 2614,2H
- wykonany ze stali nierdzewnej
- pasek z naturalnej skóry 
- rozmiar koperty 47,6 z koronką

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam

 

yWib0Iz.jpg

9T72yJJ.jpg

TzfPF9t.jpg

i0pILST.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Ukraińska pasówka - nowa koperta, tarcza, wskazówki a stary używany mechanizm Poljota - robią je na Ukrainie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się modnie nazywa refubrished  :-D

Mam podobnego. tylko ze szklanym denkiem. Poliot aviator. Brak napisu Poliot na tarczy (nie wiem czy oryginały mają ten napis bo to była nazwa modelu  Avtopodzawodu zanim stała się marką zegarka). Koronka niesygnowana (Ale Vostoki classik tez mają niesygnowana koronkę, a te z sygnowana mogą być  tez Litewskie na etach w środku).

Mechanizm był Poliota 2614.2H oznaczony, raczej oryginalny. Na tarczy nie ma "sdiełano w Rosji" a koperta tylko do 3atm (na rosyjskich nie widziałem oznaczenia poniżej 5 atm. i to mnie zastanowiło). Pasek skórzany jak na zdjęciach - pasek i zapięcie niesygnowane.

Na marginesie wykonanie sygnatury na zapięciu, na pasku czy koronce to wydatek od kilkunastu złotych za grawer laserowy - więcej może kosztować przygotowanie oprogramowania do plotera. Przypuszczam że sygnowane części di tych zegarków są dostępne tak samo jak wszystkie części do rosyjskich Vostoków oraz zamienniki do ich customiozacji.

 

Pudełko byle jakie jakby za ciasne, ale była książeczka "paszport" jak określił to sprzedawca, ale podawała inne parametry, a sensowność podanych na niej parametrow mocno wątpliwa. Książeczka to osiem kartek papieru kredowego formatu 5x6cm zszytych metalową zszywką, zadrukowanych zdjęciami modeli zegarków Poliot Aviator - druk wyglądał jak nowy ale się kleił - taki druk zrobi każda drukarnia na zlecenie za kilkanaście złotych. Na okładce napisy cyrylica 1-j Moskowskij czasowoj zawod. Pod spodem znak - logo które nie występuje na zegarku

i tytuł Rukowodztwo po eksploatacjii. Mieżdzynarodnaja Garantija (międzynarodowa gwarancja w Rosji oznacza zazwyczaj ze jest to gwarancja producenta na teren WNP).

Wewnątrz podane opisy dwóch modeli na 2612 18 kamieni 3atm i 2614 17 kamieni 5atm - zyli zaden nie jest taki jak zegarek bo on ma 2614 17 kamieni i 3atm

 

Nie odsyłałem bo podejrzewałem ze to ukraiński składak. Cena cztery razy niższa niż dostępne z tarczami Sdiełano w Rosji - cena takiego modelu to od 1700 zł. w górę - (1900zł. za chronograf) kiedyś widziałem je na stronie sklepu sprzedającego Wostok Europe. ale od pewnego czasu w ogóle trudno znaleźć tę markę u jakiegoś pewnego dystrybutora.

Natomiast identyczne koperty jak Poliotów widziałem na stronach Alibaba - czyli import a Chin.

 

Dla przypomnienia Vostok Europe też nie jest rosyjski to raczej marka modowa która czasem wykorzystuje elementy rosyjskich Vostoków. A "produkcja" jest na Litwie. Wostok ma chyba także fabrykę w Kazachstanie i jest bardzo prawdopodobne ze korzysta z części chińskich bo Chińczycy maja w tym kraju spore inwestycje. Ta marka jest łatwiej dostępna można kupić od polskich "zegarmistrzów" rosyjskie Vostoki http://rosyjskiezegarki.pl/ albo zamówić na https://meranom.com/  z Kazachstanu.

 

Nie wiem dlaczego Polioty są tak słabo dostępne ? Jest w Polsce możliwość zakupu oryginałów Poliota ?

Edytowane przez sawer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.