Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ptakug

Spotify vs Tidal

Rekomendowane odpowiedzi

Korzysta może ktoś z was z tych serwisów muzycznych? Możecie się podzielić waszymi spostrzeżeniami ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś sprawdzić który ma więcej interesujących cię utworów oraz UX (sposób korzystania z aplikacji).

Ja mam Spotify ale na Tidala nie zaglądałem.

Jest jeszcze Pple Music.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Tidal lepsza jakość, Spotify większa baza. Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ pod warunkiem, że zapłacimy 2x więcej (20 vs. 40pln) za wersję hi-fi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać, że jakość Spotify jest dobra, Tidal poprostu ma opcje HiFi audio. Zresztą Spotify też ma wprowadzić coś podobnego o ile dobrze pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Ja korzystam z Tidala hi-fi prawie 3 lata już i zasadniczo jestem zadowolony. Dostępność streamingu w bezstratnej kompresji skłoniła mnie do porzucenia cd. :) 90% tego co szukam jest, może nawet więcej, a baza jest ciągle uzupełniana. Ostatnio dodali opcję "masters" czyli 24/192, lepiej niż oferowane wcześniej flac, ale baza na razie mała. Jeśli jakość nie jest tak ważna do spotify ma lepszą bazę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Spotify i jestem bardzo zadowolony. Dawniej uzywałem Dezeera i też sobie chwaliłem, ale obecnie Spotify jest dla mnie przyjemniejszy pod względem interfejsu - innych różnic nie widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od kilku miesięcy z konta Spotify Premium - wariant rodzinny.

Wszyscy zadowoleni.

Mnie brakuje trochę "staroci " , ale jest okazja poznać i posłuchać coś nowego.

Domowy sprzęt audio obsługuje serwis Spotify , co jak dla mnie jest dosyć ważnym atutem.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Spotify Premium od dłuższego czasu i jestem zadowolony, baza duża, jakość przyzwoita. Robiłem niedawno podejście do Tidala ale zniechęciło mnie to że trudno się zorientować co właściwie jest dostępne ( nie wyszukując artystów tylko w sensie jakiejś listy ) a do tego przy darmowej rejestracji od razu chcieli dane karty kredytowej. No way.

 

Jakość Tidala może i wyższa ale trzeba mieć chyba odpowiedni sprzęt - jakiś dobry streamer do dobrego zestawu audio - bo normalny komp nawet z najlepszymi kompowymi głośnikami to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Spotify premium i odkryłem na nowo przyjemność ze słuchania muzyki. Łatwość i ogromna baza utworów po ręką to niewątpliwie zalety nie do przecenienia. Jakość dźwięku bardziej niż ok. Tidala nie miałem okazji posłuchać. Wersja HiFi droższa ale uboższa. Spotify też ma to wprowadzić. Gdzieś czytałem że baza utworów w wersjach HiFi czy bezstratnych zależy od nabycia praw od wytwórni do plików źródłowych na podstawie których tworzy się bazy do tych programów a to drogi gips i nie zawsze wytwórnie chcą się na to zgodzić. Po stereo i płytach CD które ciągle trzeba zmieniać, choć cały ten proces celebracji wyjmowania płyt z opakowania i uruchamiania jest dla audiofilii fajny , dla mnie błogosławieństwem jest szybki dostęp do ogromnej ilości muzyki , podpowiedzi i sugestie tego czego słuchamy, stylów, zespołów i poznawanie dzięki temu nowych dźwięków jest super. Trzeba słuchać muzyki a nie sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu SONOSy i najlepiej ze Spotify Premium chodzi. Spotify to najlepiej wydane 20 pln w miesiącu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kontekście Spotify - kupowaliście kiedyś roczne karty doładowujące na allegro? Działa to? I czy są to legalne źródła? Cena jest kusząca - 120 vs 240 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Spotify nie ma rocznych subskrypcji. Ktoś pewnie wykupił rodzinne i sprzedaje dodatkowe konta. Nie jest to zgodne z regulaminem ale tak robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.