Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Andrzej1

Breitling - czy to jest ok?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów,


 


Nie do końca wiedziałem, gdzie zadać poniższe pytanie a więc pozwoliłem sobie temat wrzucić tutaj. Zapytałem wcześniej na "forum miłośników Breitlinga" i dziękuję koledze Krisu2 za ciekawe spostrzeżenia, lecz moje wątpliwości nie zostały rozwiane :) a więc poniżej jeszcze raz pytanie no  z góry dziękuję za odpowiedzi:


 


 


"Ze względu na sporą ilość fachowców odwiedzających forum pozwolę sobie zadać pytanie z prośbą o pomoc.


Znajomy kupił zegarek ze zdjęć od osoby, która zakupiła go w Anglii w oficjalnym sklepie ( pełna dokumentacja, z paragonem itp.). Zegarek jeszcze sprawdzony w Kruku czy Aparcie w K-cach ( nie pamiętam dokładnie ale bez otwierania) - ale potwierdzona oryginalność.


 


Co wzbudza moje obawy? Data w okienku jest lekko przesunięta w lewo. Może nie do końca to widać na zdjęciach ale jak się przyjrzeć dokładnie, to w okienku cyfra trochę przesunięta jest w lewo - kolejna nawet lekko wysuwa się z prawej.


 


Czy tak może być, czy to normalne, czy to "urok" tego egzemplarza ( zegarek nie był wcześniej otwierany) ?"


 


Proszę o wsparcie,


 


 


dziękuję i pozdrawiam


post-99839-0-89103000-1507453775_thumb.jpg

post-99839-0-03927000-1507453791_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia są bardzo słabe ( nieostre ) i trudno cokolwiek potwierdzić 

Co do "potwierdzania" oryginalnosci w Kruku czy Aparcie to niby kto by tam miał to zrobić ? Sprzedawca ?!!! Wolne żarty, większość nie ma na tyle kompetencji aby cokolwiek stwierdzic ,sam w jednym z warszawskich sklepów sprzedająych od lat zegarki znanych marek, byłem świadkiem jak przyszedł klient i miał na reku podróbkę IWC Portuguese 7 days. ( zobaczylem od razu po charakterystycznym przycisku do ustawiania daty - pin, na kopercie, w oryginale jest ustawiana koronką ) i ..sprzedawcy się sprzeczali ze mną ( Klient również ) ,że zegarek jest oryginalny .. Dopiero po długim oglądaniu znalezionych w necie zdjęć doszli do wniosku ,że jednak nie 

 

Dlatego 

a) nie wiem czy zegarek jest oryginalny i po tych zdjęciach tego nie stwierdzę

B) faktycznie wygląda na to,że data się nie centruje, co może być wynikiem tego ,że jest do korekty, lub tego że zegarek jest nieoryginalny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś podpowie, gdzie w okolicach Częstochowy, Kłobucka, Praszki odwiedzić fachowca, który pomoże, sprawdzi, otworzy i da jednoznaczną odpowiedź co do oryginalności?

Znacie kogoś ?

 

dziękuję i pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Forum odwiedzam często ponieważ jestem też od jakiegoś czasu pasjonatem zegarków. Myślę że tutaj otrzymam pomoc jaka jest mi w tej chwili potrzebna.

Dotyczy jednego z moich zegarków . Wydaje mi się że powstało to na skutek upadku ale nie koniecznie gdyż było to jakieś 50cm i na deskę.

Rzecz dotyczy że datownik nie trafia równo w okienko. Próbowałem zmieniać datę i ustawić równo w okienku jednak po nocy znów ustawia się krzywo. Czy zegarmistrz załatwi sprawę czy werk do wymiany ?

P1070918.JPG

P1070926.JPG

P1070924.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten "Tissot" nie jest podróbka? Krzywe indeksy i krzywy nadruk. Jak dla mnie to zegarek bardziej do śmieci niż do naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem ślepy i się nie znam ale nie widzę w tym egzemplarzu Tissota krzywego nadruku i takich indeksów. Prawda, że np przy 40 nie trafia idealnie po środku między cyfry, To samo tyczy się cyfr 45, 50 i chyba 55 ale nie czarujmy się, to tylko tani Tissot. W droższych zegarkach firm renomowanych z wyższych półek zdarzają się takie rzeczy. Co do samej usterki na pewno jest do ogarnięcia przez zegarmistrza. Kwestia tylko ceny za naprawę.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem najpierw pójdę i zapytam ile to będzie kosztowało a póżniej zadecyduję. Co do autentyczności to sam nie wiem bo nigdy się temu tak szczegółowo nie przyglądałem. Dostałem go kiedyś w prezencie  i jak to się mówi  darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda . Byłem zawsze pewny że to oryginał bo przez szereg lat pracuje z odchyłką najwyżej  +2 ,  -2s/dobę.  Prawda jest taka że wszystkie firmy chcą sprzedawać a nie robić dobre wyroby. Czym prędzej się popsuje tym częściej kupisz nowy bo zegarmistrz  zawoła  20 % wartości nowego za usunięcie drobnej niedoróbki. Zastanawiam się czy jest sens przepłacać za coś co nie jest tego warte.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywo nadrukowane indeksy, krzywe logo. W dobrze zrobionych podróbach wyglada to o niebo lepiej. Koszmar

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto od upadku odkleiło się logo Breitling i zrobił się Tissot. Cuda, cuda...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż dostałem wiele odpowiedzi ale tylko  souls hunter napisał konkretnie i na temat. Nie wiem czy wszystkie dyskusje na forum tak się odbywają ?

Jak już większość okrzyknęła że to nawet nie podróba to może w celach szkoleniowych sam dokonam naprawy. Tylko może ktoś wytłumaczy jak to po kolei zrobić od czego zacząć jak wyjąć koronkę z wałkiem itd.   Może ktoś pomoże

 

Pozdrawiam    Edon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wam tak nie pasuje w oryginalności tego zegarka?

Tak od przodu wygląda jak trzeba - fajnie by zobaczyć tył

Wszystkie krzywizny indeksów itp to gra cienia na tarczy oświetlonej od góry

Model to https://www.google.com/search?q=tissot+automatic+III&tbm=isch&ved=2ahUKEwid_5ibmfjrAhUMOZoKHS3vBHYQ2-cCegQIABAA&oq=tissot+automatic+III&gs_lcp=CgNpbWcQAzIECAAQEzIECAAQEzIICAAQBRAeEBMyCAgAEAgQHhATMggIABAIEB4QEzIICAAQCBAeEBM6BAgjECc6AggAOgQIABAeOgYIABAeEBNQxdQPWJSgEGDYrRBoBXAAeACAAW-IAYoHkgEDOC4ymAEAoAEBqgELZ3dzLXdpei1pbWfAAQE&sclient=img&ei=FIlnX52lA4zy6ASt3pOwBw&bih=739&biw=1440&client=firefox-b-d#imgrc=kxAdzXe6Om_CCM

 

Co do usterki to lepeij podejść do majstra bo tam trzeba wyjąć cały mechanizm,zdjąć wskazówki i tarczę i tam dostać się do mechanizmu kalendarza - sam bym tego nie robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Edon napisał:

No cóż dostałem wiele odpowiedzi ale tylko  souls hunter napisał konkretnie i na temat. Nie wiem czy wszystkie dyskusje na forum tak się odbywają ?

Jak już większość okrzyknęła że to nawet nie podróba to może w celach szkoleniowych sam dokonam naprawy. Tylko może ktoś wytłumaczy jak to po kolei zrobić od czego zacząć jak wyjąć koronkę z wałkiem itd.   Może ktoś pomoże

 

Pozdrawiam    Edon

 

Jak się ktoś nie wiadomo dlaczego podczepia do tematu sprzed trzech lat o zegarku innej marki, to i tak otrzymuje aż za dużo dobrych odpowiedzi.

Ale kurs zegarmistrzostwa od zera, to już przesada. Może niech Kolega trochę poprzegląda forum. Wygląda, że powyłamywały się plastikowe elementy w tarczy kalendarza. O ile jest to oryginał, to jest to kiepski materiał na pierwszą w życiu rozbiórkę mechanizmu.

Zdjęcie dekla sporo wyjaśni.

 

4 godziny temu, Edon napisał:

 

 

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o model to myślę podobnie jak kolega  Paweł Bury i to chyba ten model.  To żeby go rozbierać to był oczywiście żart. Pewnie bym rozebrał ale coś co nie chodzi albo czego nie można ustawić. Zrobiłem zdjęcia z drugiej strony. Jeśli są  niezbyt czytelne to zrobię jutro przy dziennym świetle. Koledzy może i w niewłaściwym dziale napisałem ale akurat czytałem o tym zegarku w którym właściciel skarżył się na tego typu usterki.  Rozumiem że powinienem napisać w dziale Tissota. Następnym razem tak będzie. Ja zajmuję się naprawą i budową gitar elektrycznych ale może kiedyś rozbiorę i złożę jakiś zegarek. Najlepiej byłoby zacząć od budzika bo jest większy.

P1070932.JPG

P1070937.JPG

P1070959.JPG

P1070963.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tarant napisał:

 

Jak się ktoś nie wiadomo dlaczego podczepia do tematu sprzed trzech lat o zegarku innej marki, to i tak otrzymuje aż za dużo dobrych odpowiedzi.

 

 

Może dlatego, że ktoś jest świażakiem na forum i jeszcze dokładnie nie wie co i jak.

Nie wiem co tu się znowu dzieje ale wycina wpisywane odpowiedzi i strasznie muli. Anyway, ten Tissot którego Paweł Bury wkleił w swoim wpisie również ma przekoszone indeksy na 50 i 55 względem cyfr więc to chyba taka uroda tego modelu.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok - zegarek jest oryginalny i na pewno warto go naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejc2005
W dniu 8.10.2017 o 11:10, Andrzej1 napisał:

Witam Szanownych Kolegów,

 

 

 

 

Nie do końca wiedziałem, gdzie zadać poniższe pytanie a więc pozwoliłem sobie temat wrzucić tutaj. Zapytałem wcześniej na "forum miłośników Breitlinga" i dziękuję koledze Krisu2 za ciekawe spostrzeżenia, lecz moje wątpliwości nie zostały rozwiane :) a więc poniżej jeszcze raz pytanie no  z góry dziękuję za odpowiedzi:

 

 

 

 

 

 

 

 

"Ze względu na sporą ilość fachowców odwiedzających forum pozwolę sobie zadać pytanie z prośbą o pomoc.

 

 

Znajomy kupił zegarek ze zdjęć od osoby, która zakupiła go w Anglii w oficjalnym sklepie ( pełna dokumentacja, z paragonem itp.). Zegarek jeszcze sprawdzony w Kruku czy Aparcie w K-cach ( nie pamiętam dokładnie ale bez otwierania) - ale potwierdzona oryginalność.

 

 

 

 

 

Co wzbudza moje obawy? Data w okienku jest lekko przesunięta w lewo. Może nie do końca to widać na zdjęciach ale jak się przyjrzeć dokładnie, to w okienku cyfra trochę przesunięta jest w lewo - kolejna nawet lekko wysuwa się z prawej.

 

 

 

 

 

Czy tak może być, czy to normalne, czy to "urok" tego egzemplarza ( zegarek nie był wcześniej otwierany) ?"

 

 

 

 

 

Proszę o wsparcie,

 

 

 

 

 

 

 

 

dziękuję i pozdrawiam

 

 

post-99839-0-89103000-1507453775_thumb.jpg

 

post-99839-0-03927000-1507453791_thumb.jpg

 

Koperta w tym Breitlingu jest wykonana z tytanu - osobiście nie kojarzę podrób wykonanych z tego materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mnóstwo podrób wykonanych z tytanu i to perfekcyjnie. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi  myślę że będę na tym forum częstym gościem ale już we właściwym dziale.

Pozdrawiam

Edytowane przez Edon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.