Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TIK TAK

Legalność/uczciwość zakupów. Cła i podatki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Morwa
Kolego Morwa

Czyli sprzedawanie przez producentów/dystrybutorów dóbr - niech będzie' date=' że luksusowych (choć te z nizszej i średniej półki nie powinny być żadnym luksusem) - w Polsce sporo drożej niz w zamożnych krajach starej unii jest OK?

Kosmetyki, odzież, audio-video, agd, komputery, ZEGARKI

Taka postawa to raczej zgoda. Póki będzie na to zgoda dalej bedziemy krajem o niskich zarobkach i wysokich cenach.

Dlaczego w Zgorzelcu ekspres do kawy firmy x kosztuje 2200, a identyczny w Goerlitz 1600?

To samo cała reszta[/quote']

Niestety to co produkowane jest za granicą - w naturalny sposób jest tam tańsze . Są tez produkty które w Polsce są tańsze niż zagranicą, za Odrą czy za Bugiem. Możesz jechać i kupowac tam gdzie tańsze. Przecież nikt tego nie zabrania. Ale czymś innym jest zakup u cingciarza który tam kupił, przemycił i Tobie sprzedaje trochę taniej niż w sklepie. Ale to są już kwestie kultury osobistej i kultury handlu. Niestety widzę, że na tym forum jest z tym kiepsko- przynajmniej w kilku przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwa
ProMarka: "W 2006 roku celnicy Unii Europejskiej przechwycili ponad 250 mln podrobionych towarów, podczas gdy w ubiegłym roku zaledwie 75 mln. (...)"

Więcej tutaj.

Przemyt jest coraz sprytniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kultury to chyba nienajwłaściwszą osobą jesteś do wypowiedzi na ten temat.

Morwa się popisał:

Niestety to co produkowane jest za granicą - w naturalny sposób jest tam tańsze . Są tez produkty które w Polsce są tańsze niż zagranicą, za Odrą czy za Bugiem. Możesz jechać i kupowac tam gdzie tańsze. Przecież nikt tego nie zabrania. Ale czymś innym jest zakup u cingciarza który tam kupił, przemycił i Tobie sprzedaje trochę taniej niż w sklepie. Ale to są już kwestie kultury osobistej i kultury handlu. Niestety widzę, że na tym forum jest z tym kiepsko- przynajmniej w kilku przypadkach.

 

Tak za granicą w stosunku do Niemiec jak i Polski. Widzę, że nie łapiesz.

Zegarek szwajcarski jest tak samo zagraniczny w Niemczech jak i Polsce czy USA. Włoski ekspres jaet tak samo unijny w Goerlitz jak i Zgorzelcu.

Francuskie perfumy także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11
Obraźliwy? A kogo ja obrażam? Wypowiadanie swobodnych prywatnych opinii nie powinno być dla nikogo obraźliwe...

 

Nie jesteś w stanie nikogo obrazić. Twoje wypowiedzi są bez sęsu, a przykłady bezmyślne (szczególnie te z Mercedesem).

Przeczytaj ten temat od początku i postaraj się zrozumieć.

Jeżeli nie będziesz rozumiał, czytaj do oporu, albo poproś kogoś żeby Ci wytłumaczył. Bez spełnienia tego warunku, jakąkolwiek dyskusję z Tobą uważam za bezcelową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

przykład kolega pojechał tuż za odre zeby kupic laptopa-kupił go za 3100 pln w przeliczeniu bo u nas identyczny model kosztował 4399....Tu nie chodzi o przemyt tylko o razace dysproporcje cenowe.Dzisiaj nabyłem od kolegi z klubu citizena (zadowolony jestem jak diabli) i zdaje sobie sprawe ze zakupił go w sepecyficzny sposób.....no tak ale dzieki temu mam go o jakies 250 taniej niz u nas.W zwiazku z tym mam płakac ze naszemu rodzimemu dystrybutorowi nie dałem zarobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwa
Nie jesteś w stanie nikogo obrazić. Twoje wypowiedzi są bez sęsu, a przykłady bezmyślne (szczególnie te z Mercedesem).

Przeczytaj ten temat od początku i postaraj się zrozumieć.

Jeżeli nie będziesz rozumiał, czytaj do oporu, albo poproś kogoś żeby Ci wytłumaczył. Bez spełnienia tego warunku, jakąkolwiek dyskusję z Tobą uważam za bezcelową.

Oj kolego, musisz jeszcze duzo czytać, żeby zrozumiec ten temat- z pozoru może wydaje Ci się prosty, ale niestety w Twoim przypadku brakuje troszkę ogłady, kultury, a przede wszystkim inteligencji, żeby zrozumieć. Propozycja: siedź cicho, albo spróbuj coś poczytać - do mnie więcej nie pisz, albo najpierw popraw orty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś w stanie nikogo obrazić. Twoje wypowiedzi są bez sęsu, a przykłady bezmyślne (szczególnie te z Mercedesem).

Przeczytaj ten temat od początku i postaraj się zrozumieć.

Jeżeli nie będziesz rozumiał, czytaj do oporu, albo poproś kogoś żeby Ci wytłumaczył. Bez spełnienia tego warunku, jakąkolwiek dyskusję z Tobą uważam za bezcelową.

Oj kolego, musisz jeszcze duzo czytać, żeby zrozumiec ten temat- z pozoru może wydaje Ci się prosty, ale niestety w Twoim przypadku brakuje troszkę ogłady, kultury, a przede wszystkim inteligencji, żeby zrozumieć. Propozycja: siedź cicho, albo spróbuj coś poczytać - do mnie więcej nie pisz, albo najpierw popraw orty.

 

KULTURA jak się patrzy - osobista rzecz jasna :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwa
przykład kolega pojechał tuż za odre zeby kupic laptopa-kupił go za 3100 pln w przeliczeniu bo u nas identyczny model kosztował 4399....Tu nie chodzi o przemyt tylko o razace dysproporcje cenowe.Dzisiaj nabyłem od kolegi z klubu citizena (zadowolony jestem jak diabli) i zdaje sobie sprawe ze zakupił go w sepecyficzny sposób.....no tak ale dzieki temu mam go o jakies 250 taniej niz u nas.W zwiazku z tym mam płakac ze naszemu rodzimemu dystrybutorowi nie dałem zarobic?

 

Wolność Tomku w swoim domku. Ja tego nie popieram i nie podoba mi się to. Sam tak nie kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eleventh

Poziom spada...

Niestety...

Stwierdzam z niekłamaną przykrością...

 

Może spróbujemy odpuścić i posprzątać?

 

Proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poziom spada...

Niestety...

Stwierdzam z niekłamaną przykrością...

 

Może spróbujemy odpuścić i posprzątać?

 

Proszę...

 

Chyba niezły pomysł...........

 

dalsze dręczenie szarych komórek może być niebezpieczne dla.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwa

Zresztą ja nie mówię o kupowaniu zagranicą tylko o przemycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11
Oj kolego, musisz jeszcze duzo czytać, żeby zrozumiec ten temat- z pozoru może wydaje Ci się prosty, ale niestety w Twoim przypadku brakuje troszkę ogłady, kultury, a przede wszystkim inteligencji, żeby zrozumieć. Propozycja: siedź cicho, albo spróbuj coś poczytać - do mnie więcej nie pisz, albo najpierw popraw orty.

 

Przyganił kocioł garnkowi.

No cóż, czekam zatem na oświecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwa
Poziom spada...

Niestety...

Stwierdzam z niekłamaną przykrością...

 

Może spróbujemy odpuścić i posprzątać?

 

Proszę...

 

Chyba niezły pomysł...........

 

dalsze dręczenie szarych komórek może być niebezpieczne dla.....

Słusznie, ta dyskusja troszkę poszła na boczne tory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo i odwrotnie :twisted:

 

A, dziękuję, przyjacielu...

:wink:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A mnie się marzy żeby w jakimś temacie ściśle zegarkowym klubowicze "naprodukowali" w dwa dni 10 stron postów napisanych na temat i z sensem. Jak myślicie, czy to jest jeszcze możliwe na tym Forum :?:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie się marzy żeby w jakimś temacie ściśle zegarkowym klubowicze "naprodukowali" w dwa dni 10 stron postów napisanych na temat i z sensem. Jak myślicie, czy to jest jeszcze możliwe na tym Forum :?:.

 

W ruskich.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie niezły bazar. Można zwątpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokorny666
Dlatego cło jest symboliczne. W samym przemycie nie chodzi o jałmużnę do Państwa. Jest jeszcze wiele szkodliwych objawów jak nieuczciwa konkurencja, psucie rynku poprzez omijanie prawem ustanowionych czynności celno podatkowych. etc.etc.

Wyobrażam sobie, ze wszyscy mający firmy w tym kraju przechodzą w szarą strefę. Co zostaje? ......

 

Przeczytalem pare Twoich postów, w róznych watkach.

Powiem w jezyku który mniemam znasz/vide avatar/, "idem per idem'.

Wypowiedzi Twoje kreca sie wokół jednego tematu- wszedzie wietrzysz spisek, forumowicze to przemytnicy, spekulanci, polskie cwaniaczki, trzeba ich naprowadzic na dobra droge, wskazac jakie zło czynia temu krajowi co przedsiębiorczy ludzie...

Znamy dwóch takich/ teraz został jeden/co wszedzie widza wroga, sieją nienawiść, podejrzliwość, wrogość, wlewaja trucizne do umysłów...WIDZE RAZACE PODOBIENSTWO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość autentyczny74

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timetotime nigdy nie miał eposów, nie ma i mieć nie będzie.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.