Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
azina

Hora A.G. Wien

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Szukam i nie mogę nigdzie znaleźć informacji o zegarach Hora A.G. Wien. Czy ktoś może podzielić się wiedzą o tych zegarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o zdjęcia, jeśli to możliwe...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem gdzieś materiały na temat tego zegarmistrza, bardzo ciekawej postaci. Było to przy okazji wystawianego na ebayu zegara precyzyjnego z poczatku 20 wieku. Wszystko gdzieś miałem o tej spółce. Tylko gdzie? Na razie zdjęcia. Zegar dość ciekawy. Ma klasyczny grahamowski wychwyt, aczkolwiek z podwójną kotwicą i kamyczkowymi paletami chyba, dość prosty werk, ale już boczne prowadzenie wagi, pręt wahadła z kwarcu (?).

post-6402-0-34427100-1507665719_thumb.jpg

post-6402-0-05577200-1507665720_thumb.jpg

post-6402-0-77601200-1507665720_thumb.jpg

post-6402-0-59827100-1507665721_thumb.jpg

post-6402-0-28465400-1507665722_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieg okoliczności :ph34r:, ale na zatoce pojawił się zegar tej marki . Chyba troszkę ubogi kuzyn ale cechy charakterystyczne są zbliżone ...

http://www.ebay.de/itm/Wiener-regulator-1-gewicht/152733775547?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D46153%26meid%3D342ef32be8254a76ae005df6cac0066d%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D263258290021&_trksid=p2047675.c100005.m1851

 

Mam nadzieję że moderatorzy nie będą mieli za złe wklejenia linku ... :wacko:

 

post-92919-0-84832100-1507751941_thumb.jpeg

post-6402-0-74248100-1507753774_thumb.jpg

post-6402-0-40511800-1507753775_thumb.jpg

post-6402-0-12669100-1507753776_thumb.jpg

post-6402-0-84676700-1507753776_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma powstała w 1912 roku. Kotwica jest chyba identyczna. Reszta - jak widać. Nie ma MPZ. Ze "starego Wiednia" pozostał ładny układ łożysk w linii.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nabyłem wczoraj. Przepraszam za zdjęcia w poziomie. Nie potrafię odwrócić. Pozdrawiam.

 

Edytowane przez azina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem licytacje. Bardzo ładny zegar, jeden z ostatnich "wiedeńczyków" i bardzo dobra cena...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupiłem na "naszej" licytacji. Wymagał tylko delikatnej kosmetyki. Chodzi bez zarzutu. Sygnowany pieczęcią, ale nie znalazłem żadnych informacji o osobie. Jeśli Was nie zanudzam, dokładam jeszcze zdjęcia:

 

 

Edytowane przez azina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super no i cena też była super


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny i naprawdę w świetnym stanie !!!

Zdjęcia , nigdy nie zanudzają . Często są bardzo pomocne dla innej osoby . która ma zegar w fatalnym stanie i z brakami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyplomowanym zegarmistrzem :) Był uczniem szkoły (Fachliche Forbindungschule) Stowarzyszenia Zegarmistrzów w Wiedniu, do klasy Ia zaczął uczęszczać w roku 1893. Jak widać, uczył się pilnie, otrzymał książkę ;)

post-6402-0-51238100-1543161009_thumb.jpg


PS. Ciekawe są dane odnośnie narodowości i wyznania uczniów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się zdarzył linkowiec tej firmy, więc dzielę się chętnie kilkoma fotkami - bo sam nic nie wiem o tym producencie. Nawet "Lexikon der Deutschen Uhrenindustrie" Hansa - Heinricha Schmida kwituje ten zegar jako nieznanego pochodzenia... Dołączam wycinek,dziękuję za informacje i pozdrawiam, Krzych.

IMG_2777.JPG

IMG_2775.JPG

IMG_2774.JPG

IMG_2773.JPG

IMG_2771.JPG

IMG_2767.JPG

IMG_2768.JPG

IMG_2769.JPG

IMG_2818.JPG

Tylko dodam, że po wyglądzie kotwicy szacowałbym ten zegar na późniejsze lata niż w tym wykazie, ale nie jestem ekspertem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w tym temacie o Hora A.G. jest całkiem sporo. Hans Heinrich już wpisów o Karlu Satori (jest tylko wymieniony w ostatnim wydaniu Lexikon) i jego firmach nie uzupełni...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tarant napisał(-a):

...Hans Heinrich już wpisów o Karlu Satori (jest tylko wymieniony w ostatnim wydaniu Lexikon) i jego firmach nie uzupełni...

A powinien, powinien... Na przykład korzystając z klubowego forum, Jest raptem 3 lata starszy ode mnie, więc jeszcze dużo przed nim... Tak przynajmniej optymistycznie zakładam 🙂 Chyba będę musiał Go poinformować, gdzie znajdzie niezbędne informacje. Jeszcze raz dziękuję. BTW, mam 3. wydanie tego leksykonu i uwałałem go za zegarową Biblię... Pomyłki to ludzka rzecz.

Jeszcze jeden drobiazg, ta kotwica: Raczej przypomina produkty 20-tych lat i późniejszych, nie obejmuje, jak 19-wieczne Wiedeńczyki niemal 180 stopni na kole wychwytowym - czy to źle widzę? Z góry dziękuję za korektę i pozdrawiam! Krzych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on wbrew Twoim założeniom zmarł 11.11.2018 r.

 

Zegar jest ewidentnie z lat 20 XX wieku, co nie jest sprzeczne z tym, co już tutaj napisaliśmy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooops... To chyba nie jest bardzo optymistyczna wiadomość, miał dokładnie tyle lat, co ja w tej chwili, a ja jeszcze mam trochę planów i zamiarów.... Szkoda.

Tak, absolutnie odpowiada też mojemu szacunkowi, akurat w tym przypadku Heinrich wyraźnie nie miał dokładnych danych ani takiego zegara pod ręką, szacując na 1890. Dzięki i pozdrawiam, Krzych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.