Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
azina

Hora A.G. Wien

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam... tyle jest... :) + uchwyt, ale ten jest też okrągły. Jeszcze mech 18 mam na zdjęciach. I tylko tyle wszystkiego niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jestem lepiej obsłużony: Mam ten zegar. Werk i gong biegają jak nowe, w przyszłym tygodniu trzeba się będzie zabrać za fornir. Stolarstwo nie należy do moich ulubionych zawodów 😜 Pozdrawiam, Krzych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę... ja mam tylko zdjęcia. Archiwizuję sobie takie rzeczy... Fizycznie zegar nie był i nie jest w moim posiadaniu. 
Gratuluję 'własnej HORY' :)

Edytowane przez Yahagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest  Hora  AG   jest  tez  i  HORA   Uhrengrosshandels    Gmbh  Leipzig    niemiecka  zdaje  sie  z  roku  1921-1926(Julius  Fritschi  do  1921  pozniej do  1926 ,Manfred  Benzing )-nie  wiem czy  mieli  wlasny  znak  towarowy.Oczywiscie  nie  neguje tutaj  pochodzenia  waszych  zegarow....

 

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek. I sugerujesz, że te zegary produkowano w NRD?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze  nie  ale  ciekawa  zbieznosc  nazw😀


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mors certa, hora incerta.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyła mi się następna HORA, może nawet ładnioejsza od taj poprzedniej... Kwestia gustu. Tym razem skontaktowałem się z operatorem mikrolisk.de, w tórego wykazie ten producent nie występuje. Podziękował i przysłał mi interesujący link z pytaniem, czy może o tego producenta chodzi: http://www.scheida.at/scheida/Radiodays_HORA-Dem-unbekannten-Radiohersteller-auf-der-Spur.htm

Potwierdziłem, że to niemal pewne, producent odbiorników radiowych który ubocznie robił zegary, a może odwrotnie? Zaraz dołączę kilka fotek mojej "drugiej", są na innym PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Auslander_Krzych napisał(-a):

Zdarzyła mi się następna HORA, może nawet ładnioejsza od taj poprzedniej... Kwestia gustu. Tym razem skontaktowałem się z operatorem mikrolisk.de, w tórego wykazie ten producent nie występuje. Podziękował i przysłał mi interesujący link z pytaniem, czy może o tego producenta chodzi: http://www.scheida.at/scheida/Radiodays_HORA-Dem-unbekannten-Radiohersteller-auf-der-Spur.htm

Potwierdziłem, że to niemal pewne, producent odbiorników radiowych który ubocznie robił zegary, a może odwrotnie? Zaraz dołączę kilka fotek mojej "drugiej", są na innym PC

 

No pięknie, ale to już wiedzieliśmy od dawna ... Satori, zegary, Dla przypomnienia - powiększona reklama zamieszczona tu 11.10.2017 r.:
post-6402-0-93547900-1507733473.jpg.c959b51abf42ee3b8b4d5f0b82d753df.jpg

 

Myślę, że z zegarów i przyrządów pomiarowych przeszli do zegarów.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, niemniej orzymany przeze mnie link zawiera węcej informacji na temat tej firmy, dlatego uznałem za sensowne zamieścić go na forum. Wynika z niego, że Hora AG była glównie producentem radioodbiorników, działała od 1912 do 1927 roku itd, itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ten link jest bardzo ciekawy. Chodziło mi o to, że mikrolisk tego nie wiedział. No i podtrzymuję zdanie, że zaczynali od zegarów, przyrządów elektrycznych i radu (nie radia) do wskazówek. Być może zmienili profil podczas I Wojny.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nobody is perfect, mikrolisk zdaje się być bardziej skoncentrowany na mniejsze zegarki, a niewielka wiedeńska firma, która ubocznie wyprodukowała 1000 "regulatorów" (wszystkie jakie widziałem mają 3-cyfrowe numery) być może nigdy nie była znana w Niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.