Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Caman

Mechanizm miesięczny F. Stejskal PRAGA

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróćcie uwagę, że wystawiający zegar Czesi nie wiedzą, że Stejskal działał w Pradze...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy próbie regulacji soczewki wahadła zauważyłem pewną ciekawostkę. Mianowicie, nakrętka pod soczewką wahadła służąca do regulacji jej wysokości jest połączona z tą drugą, stożkową częścią, a z kolei ta wchodzi bezpośrednio w wycięty otwór w soczewce również w kształcie stożka przez co jest z nią połączone. W praktyce wygląda to tak że jak chcemy wyregulować wysokość soczewki wahadła to kręcąc śrubą w jedną lub drugą stronę soczewka automatycznie opuszcza się lub podnosi. 

 

Ohh, rozpisałem się na temat pewnie mało znaczący, ale jednak. Nie wiem czy to jakieś faktycznie rozwiązanie mało spotykane, ale ja osobiście spotykam się z nim pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary pomysł. Tak robili Resch i Franke.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisi u mnie Resch z początku produkcji i akurat w nim nie ma takiego rozwiązania. Będę czujny przy następnych Reschach aby sprawdzić, bo jestem ciekaw  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Resche te z początków produkcji miały konserwatywnie, ale szybko zastosowali takie właśnie rozwiązanie o jakim piszesz i potem to już była ich wizytówka. 

post-39092-0-87504500-1508249728_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie wymuszające opadanie soczewki w dół podczas regulacji stosowano również w PFZ w Świebodzicach. Do soczewki przymocowano blaszkę z wcięciem wchodzącym w przetoczenie śruby regulacyjnej.

post-6402-0-76541800-1508253005_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pierwszy raz widzę takie rozwiązanie. Takie drobne ciekawostki są najfajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.