Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

dariusz chlastawa

Walka z podróbkami - współpraca KMZiZ z Kancelarią Prawną P. Grzelka & Wspólnicy

Recommended Posts

Jest mi bardzo miło poinformować, iż uczyniliśmy kolejny krok w naszej kampanii walki z podróbkami i udało się nawiązać współpracę z kancelarią prawną P. Grzelka & Wspólnicy, która reprezentuje wiele firm zegarkowych jak również współpracuje z agencją detektywistyczną w zakresie operacyjnego ścigania wprowadzających podrabiane towary do obrotu.

Wstępnie zakreślilismy  trzy główne obszary naszej współpracy :

 

- pomoc kacelarii/detektywów w sprawie zgłaszania znalezionych poprzez KMZiZ ( naszych Klubowiczów ) sklepów/www/sprzedawców sprzedających podróbki – otrzymamy konto email, na które możemy wysyłać zgłoszenia,

 

- pomoc prawna dla osoby, która nieświadomie zakupiła podróbkę i chciałaby odzyskać pieniądze czy ścigać oszustów ( @ jak wyżej ) 

 

- publikowanie na naszym forum ciekawych akcji walki z podróbkami czy artykuły między innymi na temat finansowania terroryzmu z zysków osiąganych ze sprzedaży podróbek ( pierwszy już otrzymaliśmy )

 

Mam nadzieję, że ta współpraca będzie owocna i pomoże nam przejść z poziomu edukacyjnego na poziom realnych możliwości walki na gruncie prawnym

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobra inicjatywa , popieram i czekam na pierwsze efekty .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

- publikowanie na naszym forum ciekawych akcji walki z podróbkami czy artykuły między innymi na temat finansowania terroryzmu z zysków osiąganych ze sprzedaży podróbek ( pierwszy już otrzymaliśmy )

 

 

Super sprawa, gdzie można znaleźć te materiały?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By keff
   Jak już sporo osób wie, na ebay pojawiły się podróbki Alpinista.
   W tym wątku zrobię krótkie podsumowanie.
    
   Mój znajomy kupił (za moim poleceniem, że "tego zegarka nikt nie podrabia") na ebay.co.uk ten zegarek bez pudełka i dokumentów i opisany był jako oczywiście 100% oryginał.
   Dla osoby, która ma pierwszy raz w ręku Alpinista wszystko będzie OK. Jak ma się oryginał do porównania albo ma się trochę pojęcia o tym modelu to łatwo wyłapać różnice. Najważniejsze różnice (jak się coś pojawi w komentarzach to dorzucę):Tarcza ma sporo ciemniejsze napisy (Alpinist Dialshock 23 Jewels itp) Okienko daty jest zupełnie inne (złota ramka wokół jest minimalna) i jest po prostu brzydkie Koronka nie daje się do końca dokręcić (zostaje mały luz) Koronka ma nieco inny kształt Przy godzinie 10 odstęp między cyframi jest większy Napis SEIKO jest błyszczący (taki jak indeksy), w oryginale jest bardziej matowe Folia na deklu ma czerwony pasek. Grawer na deklu jest nieco mniej wyraźny (moim zdaniem) Może nie działać ring kompasu  inna, dziwnie wyglądająca czcionka numeru seryjnego brak pudełka, metek, instrukcji. Nie wiadomo jaki mechanizm jest w środku. Nie miałem czym otworzyć zegarka. Cała sprawa opisana jest w wątku Zegarkowe okazje z różnych źródełDziękuje wszystkim, którzy w powyższym wątku wypowiedzieli się na temat różnic. Na youtube ktoś wrzucił filmik z tą podróbą : link Na załączonym zdjęciu, po lewej podróba.


  • By msokol19
   Temat zakładam w celu zebrania w jednym miejscu wszystkich aukcji z podrabianymi zegarkami, które wyłapiemy w serwisie Allegro.
   Jest to jak wiemy popularne miejsce sprzedaży tego typu towaru.
   Z handlem podróbkami na szerszą skalę Stowarzyszenie walczy od pewnego czasu w poprzez odpowiednie instytucje, ale warto utrudnić obrót takim towarem nawet osobom sprzedającym pojedyncze sztuki (które dostali, kupili itd.)

   Narzekamy że serwis Allegro nie reaguje, albo trudno się doprosić o usunięcie takiej aukcji i ostrzeżenie dla sprzedawcy. Tymczasem z praktyki wynika coraz częściej że jeśli Allegro otrzyma większą ilość zgłoszeń o tym, że dany towar jest podrabiany to reaguje i to dość szybko.
   Stąd ten temat - wrzucajcie proszę linki - i zachęcam do tego by zgłaszać pojawiające się w temacie Aukcje jako niezgodne z regulaminem. Jak się przyłoży do tego więcej osób to skutek pozytywny na pewno będzie a takich aukcji będzie coraz mniej   http://allegro.pl/vacheron-constantin-geneve-i7194106926.html - usunięte !!!

   http://allegro.pl/rolex-i7201663057.html#thumb/5

   I tutaj pierwsze z brzegu - niewiele do końca pierwszej aukcji. Zobaczymy czy prędzej się skończy akcja, czy ją zablokują Dobry sposób na sprawdzenie szybkości działania serwisu.

   PS. Wprawdzie jest podpięty temat o zgłaszaniu podróbek w tym dziale, ale jest tam trochę zamieszania, dyskusji, komentarzy itd. Tutaj proszę tylko o linki, bez zbędnych uwag. Cel jest taki - pojawia się link, zgłaszamy (im więcej osób tym lepiej) i posprzątane Myślę że proste i jasne
    
   UWAGA. Jeśli to nie stanowi dla Was problemu proszę po tym jak aukcja zostanie usunięta przez Allegro jakość to oznaczyć edytując post.
  • By albiNOS 01
   Uwielbiam czytać tematy jednopostowców, a dokładnie to te z zapytaniem o autentyczność. A może by tak stworzyć miejsce, gdzie dla zabawy będziemy wklejać historie ze sposobu zdobycia, nabycia, znalezienia w taksówce, śmietniku, zsypie, na plaży, zdjęte z trupa z rzeki.... Nie trzeba będzie szukać by poprawić sobie humor. Dodam, że historyjki bez zdjęć nie wpłyną negatywnie na pogorszenie naszego poczucia estetyki :-)
  • By @rtur
   Witajcie koledzy. W końcu Allegro ppstanowiło opanować rynek "podrób" - mamy już 6 stron w nowej kategorii. Czyli już ńie będzie podrób w innych zegarkowych działach
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.