Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

el.p

Jaki zasilacz do rotomatu Ferocase Barracuda?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was wie jaki zasilacz dobrać do rotomatu Ferocase Barracuda (2x3).

Kupiłem go kilka lat temu. Chodził, chodził a teraz zaczął szwankować. Ustawiam program, rusza, ale po kilku godzinach staje i resetuje program. Poza tym działa tylko wtedy kiedy w ruchu są 2 rzędy, jeśli chcę uruchomić wszystkie 3, lcd przygasa i się resetuje. Napięcie zbyt słabe? Wcześniej śmigał.

Wydaje mi się, że może to być wina zasilacza. Naklejka znamionowa na zasilaczu pociemniała od ciepła bo grzał się dosyć mocno.

Normalnie kupiłbym kolejny o tych samych parametrach, ale skoro się tak grzał to może był nieodpowiedni (zasilacz raczej nie jest fabryczny, bo ma nazwę jakiegoś chińskiego producenta i ani słowa o Ferocase)

 

Na zasilaczu jest output 6v przy 400mA, Max 2,4VA.

 

I teraz pytanie. Powinienem kupić mocniejszy 9v i wyższym mA i wtedy nie będzie się grzać? Nie spalę układu w rotomacie?

Niestety "na" ani "w" rotomacie nie ma żadnej informacji prąd o jakim napięciu i natężeniu jest potrzebny.

 

Ktoś się zna na elektryce, elektronice?

 

Proszę podpowiedzcie coś.

 

Pozdrawiam

Szymon

 

 

 

post-3733-0-53467200-1507970187_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Poszukaj zasilacza stabilizowanego napięciowo 6V o prądzie wyjściowym większym niż masz obecnie, czyli ponad te 400mA. Jeśli to faktycznie zasilacz zgubił stabilizację, to powinno pomóc. Wtyczkę w razie jakbyś kupił z inną, to sobie wymienisz zwracając uwagę na polaryzację.

 

Dziękuję i również pozdrawiam,

Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne, zawsze to jakiś kierunek. Napisałem też do Ferocase. Ciekawe czy coś odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia porada jest jak najbardziej właściwa, tak dokładnie zrób, może trochę wyjaśnię ci tylko, żebyś nie próbował podłączać zasilacz 9v, jeżeli rotomat chce 6v. Szkoda że samo urządzenie nie ma tabliczki znamionowej, ale cuż w dzisiejszych czasach stały się one niemodne, niemniej upraszczając patrz na napięcie w voltach wyjściowe zasilacza jak właśnie na to jaki prąd podaje, a na prąd czy natężenie w amperach a raczej mili amperach, jak na ilość prądu jaka może wydolić. Czyli zmieniajac napięcie zmieniasz mu warunki pracy, ale prądu to rotomat weźmie ile będzie potrzebował. Zasilacz ma umieć mu tyle prądu dać, jeżeli obciążysz go za bardzo, to zacznie tracić swoje parametry pracy i się przegrzewać. Oczywiście to pewne uproszczenie i są sytuacje kiedy warto np zmniejszyć napięcie zasilania, ale wydaje mi się że użytkowo właściwe i wystarczające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie wiadomo czy rotomat potrzebuje tylko 6v czy może więcej. Tak dostałem i się nie zastanawiałem. Jak do tej pory śmigał na nim ze 3 lata. Ale czy możliwe jest, że zasilacz do tej pory był za słaby i dlatego się tak przegrzewał i dlatego teraz padł? Jasne, że nie chcę spalić obwodów w rotomacie. Stąd te pytania i ostrożność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby odpowiedzieć poprawnie na Twoje pytanie musiałbym zobaczyć płytkę sterownika - jeśli chcesz się pobawić, to rozkręć rotometr i prześlij zdjęcia płytki, zwłaszcza okolic wtyczki (obu stron płytki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem zasilacz z regulacją, ustawiony na 6v. Wygląda na to, że wszystko śmiga ładnie. Będzie chwila to sprawdzę czy pójdzie na 5v. Dzięki póki co za pomoc Panowie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.