Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

snowdesk

Girard Perregaux Classique Elegance

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.chrono24.pl/girardperregaux/classique-elegance-ultra-slim-white-gold--id6989790.htm

 

Co sądzicie?

 

Opis lakoniczny, nie ma info o dokumentacji, roku produkcji, zdjęcia tez jakoś mnie nie przekonują. W necie znalazłem ten model w kopercie z klasycznego złota ale z białego nie znalazłem nic poza tym jednym egzemplarzem.

 

 

Szukam garniturowca, musi być z białego złota, tarcza bez cyfr arabskich czy rzymskich, żadnej komplikacji i czysta, minimalistyczna biała tarcza. Według tego schematu na Chrono mam do wyboru 3-4 modele w cenie 30-60 tys. (to dla mnie jednak za dużo). Ten GP spełnia wszystkie wymagania i cena jest ok. 


Kupię każdy zegarek typu UFO, Cheburashka, Shaiba w stanie 9/10-NOS. Rakieta, Poljot, Cornavin, Zim, Cardinal, Exacta etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przedziale cenowym z pewnością znajdziesz wiele fajnych modeli, a nie tylko 3-4. Może jakiś Zenith? Albo JLC?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj się o interesujące Cię szczegóły u sprzedawcy. Jeśli uznasz że są wiarygodne i nadal jesteś nim(zegarkiem) zainteresowany to bierz. Sprzedawca oferuje usługę  Trusted Seller dużo więc nie ryzykujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34mm - maleństwo....

no dość mały, a ja dodatkowo lubię duże zegarki, na większy nie wystarczy budżetu, a specyfikacji nie mogę zmienić bo dokładnie takie mi się podobają (możliwa zamiana białego złota na platynę ale efekt cenowy ten sam) 

 

według mojej specyfikacji, na Chrono24 mam do wyboru jeszcze (każdy jest już zbyt drogi)

 

Piaget Altiplano - 38mm > 40tys

Vacheron Constantin Patrimony- 40mm > 50 tys

A. Lange & Söhne Saxonia - 40mm > 60 tys

 

lub w platynie

 

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Platinum White - 39mm >40 tys

 

na razie wysłałem do sprzedawcy parę pytań w sprawie GP i czekam na odpowiedź


Kupię każdy zegarek typu UFO, Cheburashka, Shaiba w stanie 9/10-NOS. Rakieta, Poljot, Cornavin, Zim, Cardinal, Exacta etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś frederique constant slim - 38mm.

Hamiltona Khaki też 38mm.

Wiem, że poniżej 40mm więcej nie kupię.

Może dlatego, iż traktuję zegarek jako męską biżuterię.... jedyną jaką akceptuję.

Nadgarstek 17cm... więc szczupły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wypowiadają się jak do zegarka stalowego

proszę zerknąć na wymiary zegarków ze złota- niejeden się zdziwi

złote zegarki powyżej 40mm szybują z ceną w górę a z białego i platyny to ktoś powie że to abstrakcja- takie realia


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wypowiadają się jak do zegarka stalowego

proszę zerknąć na wymiary zegarków ze złota- niejeden się zdziwi

złote zegarki powyżej 40mm szybują z ceną w górę a z białego i platyny to ktoś powie że to abstrakcja- takie realia

Absolutna racja.

Więc rozmiar ma znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokupić pasek ze skórzaną podkładką pod zegarek. To daje ciekawy efekt wizualnego „powiększnia” takich małych zegarków.

 

Miałem kiedyś frederique constant slim - 38mm.

Hamiltona Khaki też 38mm.

Wiem, że poniżej 40mm więcej nie kupię.

Może dlatego, iż traktuję zegarek jako męską biżuterię.... jedyną jaką akceptuję.

Nadgarstek 17cm... więc szczupły.

Nie miałeś więc Nomosa bo byś się zdziwił. Ogólnie średnica to nie wszystko. Nierzadko 40, 42 mm wyglądają na mniejsze lub równe z innymi 38 mm. Wiele zależy od lunety i tarczy z indeksami bliżej lub dalej od krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką otrzymałem odpowiedź, szczerze mówiąc po niej będę musiał zrezygnować z zakupu, a szkoda :/

 

Hello,

No box no papers.

No service history but the watch runs fine at the moment.

The watch is from early 2000s.

Can't find any specifications for white gold version as well.

Best regards,
Hambik Tovmasyan


Kupię każdy zegarek typu UFO, Cheburashka, Shaiba w stanie 9/10-NOS. Rakieta, Poljot, Cornavin, Zim, Cardinal, Exacta etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.