Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

Tani chiński homar

Który tani chiński homar?  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Który z poniższych homarków byście wybrali? Pomóżcie...

 

1. Pagani Design

 

60c018651b8a.jpg

 

 

2. Debert

 

23242423e92c.jpg

 

 

3. Sekaro Aquaterra

 

6830076caa27.jpg

 

 

4. Sekaro 300M

 

70392a42a833.jpg

 

 

5. Parnis Portugalczyk

 

97f33f922066.jpg

 

 

6. Parnis Milgauss

 

9a0ae22ec256.jpg

 

 

RG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za portugalcem, bo jakoś leży mi ten zegarek. Nie w tej wersji kolorystycznej, ale i tak to mój faworyt.

Edytowane przez Raflo74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałeś jeszcze opcji "żaden" :) Może sporo punktów zebrać :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam portugalczyka i go polecam, miałem poganina na ręce, jakość wykonania dobra chociaż jak dla mnie odrobinę za bardzo podobny do oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnis PA6007.

 

post-94542-0-21065800-1508137283_thumb.jpg

 

Z ww. miałem w ręku 1,2 i 5, PA6007 zjada je bez przypraw.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to nie homar...

Nikt nie głosuje na Paganiego Kraśki ? ;)

Edytowane przez radekglaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz homara, to masz homara :)

post-76033-0-02955600-1508168982_thumb.jpg

Edytowane przez Obik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się wziął i kliknął Poganin... ;) głównym czynnikiem decydującym była cena :), choć głosy pochlebne innych posiadaczy też się przyczyniły.

 

Ankieta w dalszym ciągu otwarta... być może w kolejnym miesiącu kolejny homarek... ;)

 

RG

Edytowane przez radekglaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych jak dla mnie tylko nr 2


Kupię każdy zegarek typu UFO, Cheburashka, Shaiba w stanie 9/10-NOS. Rakieta, Poljot, Cornavin, Zim, Cardinal, Exacta etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnis PA6007.

 

attachicon.gifpa6007.jpg

 

Z ww. miałem w ręku 1,2 i 5, PA6007 zjada je bez przypraw.

 

Szukam właśnie jakiegoś divera i pewnie wziąłbym Paganiego, ale przy moim nadgarstku 16,5cm obawiam się, że będzie za duży. Ten Parnis, którego pokazujesz też mi wpadł w oko, a poza tym ma jedną dużą zaletę - brak lupki :)

 

Kupiłeś go na bransolecie? Możesz napisać jaka jest jakość kajdana? Trochę się również obawiam o bezel czy się nie wyciera w trakcie noszenia. Ogólnie rzecz biorąc to dla mnie jeden z ładniejszych diverów w cenie 100$ i pewnie też się skuszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie jakiegoś divera i pewnie wziąłbym Paganiego, ale przy moim nadgarstku 16,5cm obawiam się, że będzie za duży. Ten Parnis, którego pokazujesz też mi wpadł w oko, a poza tym ma jedną dużą zaletę - brak lupki :)

 

Kupiłeś go na bransolecie? Możesz napisać jaka jest jakość kajdana? Trochę się również obawiam o bezel czy się nie wyciera w trakcie noszenia. Ogólnie rzecz biorąc to dla mnie jeden z ładniejszych diverów w cenie 100$ i pewnie też się skuszę

 

Tutaj pisałem o bransolecie.

Ja noszę na szarym albo pomarańczowym nato, ładnie się układa i budzi ciekawość gawiedzi.;)

 

Trudno mi powiedzieć jak się będzie starzał, po dwóch tygodniach codziennego noszenia wygląda jak wyjęty z pudełka, koperta, bezel i szkło bez żadnych śladów. Co do tego jak się ta ceramika zachowuje musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto ma go dłużej. Zdaje mi się, że np. @Daito ma taki w zbiorze.   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kalinka napisał(-a):

CO oznacza to określenie”homar” 

"Homar" to spolszczone "homage", czyli zegarek wzorowany w zasadzie w 100 procentach na jakimś pierwowzorze, ale nie podróbka. Po prostu kopia tegoż pierwowzoru (czasem z jakimś własnym akcentem) przez inną firmę. Legalnie.

Ot, w takim skrócie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
18 godzin temu, incubus05 napisał(-a):

 czyli zegarek wzorowany w zasadzie w 100 procentach na jakimś pierwowzorze, ale nie podróbka.

Przecież to się wzajemnie wyklucza. Nie "homar" tylko zwykła podróba i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nosi znaczka przykładowo "Rolex".

Ma własny znaczek lub jest bez znaczka. 

Więc nie jest podróbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Znaczka nie ma ale cały desigh zerżnięty. Dobra kończę dyskusję i zapraszam do działu "zegarki chińskie" tam koledzy poklepią po plecach i uspokoją, że to oryginalny chiński projekt naszych skośnookich braci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według PWN podróbka pot. «rzecz podrobiona, naśladująca inną rzecz»

A więc tak - wszystkie te wasze homary to podróbki. Przestańcie upiększać rzeczywistość i argumentować noszenia Roj Banów i Hiugo Biossow na nadgarstkach :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roy Bean. Był taki sędzia i bandyta w jednym, w dawnych czasach Wild Westu. Nazwa na podróbę Ray-Banów byłaby całkiem stosowna 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Noodles napisał(-a):

Znaczka nie ma ale cały desigh zerżnięty. Dobra kończę dyskusję i zapraszam do działu "zegarki chińskie" tam koledzy poklepią po plecach i uspokoją, że to oryginalny chiński projekt naszych skośnookich braci :P

Serio? Czemu wszyscy czepiacie się Chińczyków? Tylko oni robią podróby? A może jednak nie... taka ładna hamerykańska:

xIWnpAmcrqe-eJjl9J_PvkZzJCfxwXmRzdbGvlQXFgg.thumb.jpg.506e5fd6fb7009689006ae0e48a25481.jpgs-l1600.thumb.jpg.a1dc8b27025596335a020ccdf5a101db.jpgs-l1600-2.thumb.jpg.9567715d82a3028fb57e7f32ac80c6ec.jpgs-l1600-1.thumb.jpg.453fcecea947ee8ec415a70d3143a94f.jpgf27b74a68a3ad4e707511b89c6a00c4c.thumb.jpg.a98d5d7fefe7835a7e2d5f9fc299149a.jpge443e010-7bfc-4ace-aa10-024c49d9a36b.thumb.jpeg.bed4192d22b29a8a15c09104ca4386ff.jpegbulova-royal-oak.thumb.jpg.100e7d32d4eff723a176ab488b4c9658.jpg19906538-z1izukrv95xc0v6xg7msps7a-ExtraLarge.thumb.jpg.1d3a90406b31823c77bd807cdfaa062f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Tacy też dostają karnego kutasa zgapianie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko jedna z moich ulubionych marek i mniej lubiany Orient. W każdym dziale można klepać kolegów po plecach.

rolex-datejust-alternative-under-1000.jpg

rolex-oyster-perpetual-alternative.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ale ja się w pełni zgadzam - homarom od jakiejkolwiek firmy stanowcze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o swiss made ;) 

Ciekawe, że producenci (i to wcale nie mali) nie mają z tym problemu, a w zwykłych użytkownikach nadal wzbudza to takie emocje ;)

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.