Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

Tani chiński homar

Który tani chiński homar?  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Liczba zmian, przy zachowaniu trendu mody (w końcu trzeba to sprzedać) i użyteczności jest ograniczona i mam nadzieję, że z tym się zgodzimy. 

W ramach tych ograniczeń producenci projektują swoje produkty różniąc się czasem od siebie tylko drobnymi szczegółami. Domyślam się, że miłośnicy noży mogą mnie teraz próbować zadźgać ;), ale czy np. nóż kuchenny nie jest podobny do noża kuchennego? Oczywiście różnią się detalami, materiałami wykonania, ale raczej nóż to nóż. 

Wróćmy do dawnych czasów, gdy ktoś wspaniały wymyślił, że zegarek można nosić na ręce. Czy naśladowcą nie był już ten drugi, który też zaczął produkować zegarki do noszenia na ręce? Przecież miał jeszcze do wyboru tyle innych członków ;) to jednak nie widzimy zegarków noszonych na udzie. Zegarki obu tych producentów na pewno różniły się jednak wyglądem (szczegół). 

Gdy Mickiewicz pisał np. Pana Tadeusza, to też podrobił Szekspira? Jedno i drugie jest książką i nawet pisane wierszem - technicznie rzecz ujmując są to tylko inne rozmieszczenie symboli graficznych zwanych literami (szczegół). To jednak nie Mickiewicz wymyślił książkę, czy nawet prozę a jednak chwałę zebrał. 

A teraz do naszego tematu... Kupiłem Monstera od Heimdallra. Długo się nad tym zastanawiałem, czy to jednak nie wstyd itd. Jednak czy seiko ma monstera z czerwoną tarczą przestrzenną (nie jest płaska jak w seiko) i szafirowym szkłem? Fakt jest tam mechanizm seiko a koperta i kajdan przypominają te od seiko, ale jakość wykonania... Sami wiecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mam mieszane odczucia do homarów 1:1 nieważne, czy od Chińczyka, Amerykanina albo Szwajcara, to jednak na homara w wersji, której oryginalnie nie było, patrzę przychylnie - np. Willard albo inne Seiko w brązie.
Poza tym chyba lepiej nosić na ręku dobrej jakości np. Heimdallra, niż jakiegoś kwarcowego majtkowca z galerii za podobne pieniądze. Każemy ludziom kupować tylko oryginalne wzornictwo za gruby hajs? Panowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokazanych na zdjęciu Davosa i Steinhart to w zasadzie dokładnie kopie, aje już na przykład TAG ma zupełnie inną kopertę i bezel, to jest koperta w stylu Monnin.

TAG844.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2021 o 09:28, evilym napisał(-a):

Według PWN podróbka pot. «rzecz podrobiona, naśladująca inną rzecz»

A więc tak - wszystkie te wasze homary to podróbki

Jak się nad tym głębiej zastanowić sięgając do tego samego źródła to rzecz w/g PWN to <<materialny element otaczającego świata>>  te Twoje oryginały to w większości też podróbki :D bo naśladują rzeczy które były wcześniej i tak można się cofnąć do pierwszego zegarka na rękę...

1 godzinę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Z pokazanych na zdjęciu Davosa i Steinhart to w zasadzie dokładnie kopie

Połóż obok "pierwowzoru" a na pierwszy rzut oka zobaczysz różnicę w zasadzie w każdym elemencie


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Daito napisał(-a):

Jak się nad tym głębiej zastanowić sięgając do tego samego źródła to rzecz w/g PWN to <<materialny element otaczającego świata>>  te Twoje oryginały to w większości też podróbki :D bo naśladują rzeczy które były wcześniej i tak można się cofnąć do pierwszego zegarka na rękę...

Nie wiem jak połączyłeś jedno z drugim... Ale 

każdy sobie może wytłumaczyć co chce, jak chce :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Daito napisał(-a):

Połóż obok "pierwowzoru" a na pierwszy rzut oka zobaczysz różnicę w zasadzie w każdym elemencie

 

Davosa jest zbliżona do 1661, różni ją nieco inny krój cyfr na bezelu (i oczywiście dekiel, którego tu nie widać). Steinhart podobnie, tylko crown guard ma pożyczony z późnego Monnina. Co ciekawe,żaden z tych zegarków nie kopiuje tej nowej paskudnej koperty serii 1166.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, evilym napisał(-a):

każdy sobie może wytłumaczyć co chce, jak chce

Dokładnie ta - PWN nie dyktuje prawa ;)

 

11 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Davosa jest zbliżona do 1661, różni ją nieco inny krój cyfr na bezelu (i oczywiście dekiel, którego tu nie widać). Steinhart podobnie

Mają inne koperty... inaczej leża na łapie :)

a tak w ogóle to : http://thesartorius.blogspot.com/2019/01/tansze-alternatywy-dla-luksusowych_22.html


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thesartorius przesadza. Uparł się znaleźć jak najwięcej podobnych zegarków drogich i tanich, i miejscami zestawia ze sobą zegarki analogowe z kwarciakami albo podobne do siebie tylko o tyle, że te i te mają tarczę i wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Thesartorius przesadza. Uparł się znaleźć jak najwięcej podobnych zegarków drogich i tanich, i miejscami zestawia ze sobą zegarki analogowe z kwarciakami albo podobne do siebie tylko o tyle, że te i te mają tarczę i wskazówki.

Hmmm... na stronie są same analogowe zegarki - pewnie miałeś na myśli rodzaj zasilania mechanizmu ;)

 

Wszyscy tak robimy, zamiast stosować zasadę "znajdź różnice", stosujemy metodę"znajdź podobieństwa" - i jak ktoś się uprze to dochodzi do wspomnianego przeze mnie wyżej i Ciebie we wcześniejszym poście, kuriozum że każdy zegarek to podróbka pierwszego zegarka nadgarstkowego bo ma kopertę, wskazówki i pokazuje czas, dodatkowo nosi się go na ręce. 

Moim zdaniem dopóki Rolex to Rolex a Steinhart/Davosa/ czy inne "cudo" ma swoją nazwę na tarczy to wara nam od tego co kto nosi na łapie.

 

Tak CZYSTO HUMORYSTYCZNIE dodam że zasadzie można pokusić się o dyskusję czy ten "rozsądny" który kupuje "rolexa" za stówkę, czy ten "rozsądny", który kupuje Rolex'a za 50 tys czekając na niego w kolejce trzy lata mając świadomość, (no chyba że nie),  że mechanicznie i materiałowo ten zegarek jest wart max 10% ceny którą za niego płaci... a dla większości społeczeństwa tego Świata i jest guano wart bo pożytek z niego żaden, gdyż przecież mamy zegarek w telefonie  ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Daito napisał(-a):

Moim zdaniem dopóki Rolex to Rolex a Steinhart/Davosa/ czy inne "cudo" ma swoją nazwę na tarczy to wara nam od tego co kto nosi na łapie.

Hmm.. A co z tymi co noszą podróbki-podróbki a nie podróbki-hommage? 

Czy ktoś noszący chińskiego Rolexa z logo Rolexa już ma być potępiany? Przecież on tylko oddaję hołd prawdziwemu Rolexowi i robi to lepiej od tych co kupują San Martiny, bo przynajmniej robi to w 100% 🤣

 

Proszę nie stosować wybiórczej tolerancji 😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2021 o 21:36, Noodles napisał(-a):

Tacy też dostają karnego kutasa zgapianie!

Kolego, ale w emocjach i słowach trochę się pogubiłeś. To przyzwoite forum hobbystów zegarkowych i tu zwyczajem jest kulturalna dyskusja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, evilym napisał(-a):

Hmm.. A co z tymi co noszą podróbki-podróbki a nie podróbki-hommage? 

Tak trochę przewrotnie Ci odpowiem - nosisz czasem jeans'y?  Zawsze to są Levis'y?

Nazwa towarowa jest zastrzeżona - a co do reszty zegarka to hmmm... szukaj różnic odpuść podobieństwa a będzie Ci dany spokój i beztroska ogromna albo w myśl zasady "oko za oko ząb za ząb" - szukaj podróbek zegarków San Martin w sklepie Rolex'a - jak tak wolisz.   :D

 

Edit: tak sobie pozwolę dodać - jeśli homage jest lepiej wykonany niż pierwowzór to też będziesz nosiciela palił na stosie?

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Daito napisał(-a):

Tak trochę przewrotnie Ci odpowiem - nosisz czasem jeans'y?  Zawsze to są Levis'y?

Nazwa towarowa jest zastrzeżona - a co do reszty zegarka to hmmm... szukaj różnic odpuść podobieństwa a będzie Ci dany spokój i beztroska ogromna albo w myśl zasady "oko za oko ząb za ząb" - szukaj podróbek zegarków San Martin w sklepie Rolex'a - jak tak wolisz.   :D

 

Edit: tak sobie pozwolę dodać - jeśli homage jest lepiej wykonany niż pierwowzór to też będziesz nosiciela palił na stosie?

Jak już napisałem, każdy sobie będzie tłumaczył własne wybory, na swój sposób :)

 

I nie wiem czemu wszyscy (albo większość) bierzecie tak bardzo personalnie kwestie krytyki podróbek czy tam hammage. Naprawdę ja nikogo negatywnie nie oceniam, nikomu nie zabraniam i życzę, aby wasze zegarki działały jak najdłużej i sprawiały jak najwięcej radości, serio! 👍

 

A że wyrażam swoją opinię na ten temat?

Dla mnie argument że na zegarku jest inne logo, fakt że jest lepiej wykonany niż oryginał czy że jest o wiele tańszy lub posiada najlepszy stosunek ceny do jakości, że mogę poczuć się jak ktoś bogaty, itp. itd. nie zmienia mojej oceny takich produktów. 

 

Jak ktoś chce nadal porozmawiać, bardzo chętnie. Chyba po to jest forum dyskusyjne :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm.. A co z tymi co noszą podróbki-podróbki a nie podróbki-hommage? 
Czy ktoś noszący chińskiego Rolexa z logo Rolexa już ma być potępiany? Przecież on tylko oddaję hołd prawdziwemu Rolexowi i robi to lepiej od tych co kupują San Martiny, bo przynajmniej robi to w 100% 
 
Proszę nie stosować wybiórczej tolerancji 
Dobry trolling nie jest zły, Kolego :-) Szanuję. Postowałeś już podobne przemyślenia w dziale niemieckim, szwajcarskim i amerykańskim, czy tylko wyżywasz się wśród fanów niedrogich, chińskich produktów, bo tak jest łatwiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Litus

Zdecydowanie łatwiej, argumenty same wpadają do łapy 😄

I nie traktujcie tego jak jakieś wendetty, bo ktoś ma inne zdanie niż wy.

 

Udanego tygodnia! 🤝


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, evilym napisał(-a):

..., że mogę poczuć się jak ktoś bogaty, ...

🤣😂 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to mam podwójne szczęście: nie dość, że mam zegarek PD (homar) w kolekcji to jeszcze pierwsza litera mojego samochodu jest taka sama jak takie luksusowe wyścigówki, normalnie poczuwam się jak dwa bogate ktosie albo podwójnie bogaty ktosiek albo dwa razy poczuwam się bogato - pogubiłem się z tego luksusowego szcześcia 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

@Litus

Zdecydowanie łatwiej, argumenty same wpadają do łapy 😄

I nie traktujcie tego jak jakieś wendetty, bo ktoś ma inne zdanie niż wy.

 

Udanego tygodnia! 🤝

 

Absolutnie tak tego nie traktuję - do tego stopnia, że chyba zamówię swojego pierwszego od lat homara do kolekcji 😉 Udanego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Darek p napisał(-a):

ja to mam podwójne szczęście: nie dość, że mam zegarek PD (homar) w kolekcji to jeszcze pierwsza litera mojego samochodu jest taka sama jak takie luksusowe wyścigówki, normalnie poczuwam się jak dwa bogate ktosie albo podwójnie bogaty ktosiek albo dwa razy poczuwam się bogato - pogubiłem się z tego luksusowego szcześcia 😉 

 

Mam zwykłego Landka, ale chyba zaraz lecę kupić sobie Range Rovera. W końcu pierwsze litery to RR: Rolls-Royce! Prestiż z tego płynący wybije mi dziurę w berecie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co w ogóle pisać takie "antyposty" w danym dziale miłośników?

Przypomina mi się koleś który wjechał do działu Rolexa z kisielem aby tylko powkurzać wszystkich i chyba się dowartościować.

A jak wpadł do butiku Rolexa i przymierzał Rolka do kisiela to pytał sprzedawcy dlaczego taka różnica w cenie bo wyglądają niemal identycznie :D

Szkoda że nie widziałem miny sprzedawcy :D

Po co ta gównoburza

Każdy ma swoje zdanie ale nie można swoim zdaniem pakować wszystkich do jednego wora, lepiej ... to swoje zdanie zostawić dla siebie.

Jak mi się podoba zegarek i jest dobry jakościowo to nie szukam do czego jest podobny, tak samo jak ze spodniami póki nie są podróbkami ( prawnymi a nie wyimaginowanymi ^_^ ).

Kupiłem Orisa za 6k. bo mi się podoba koperta i ta zintegrowana bransoleta, gdybym wcześniej widział takiego chińczyka to bym kupił, czy Longinesa podobnie.

Nie wiem czy są ich homary (nie podróbki!), ja nie widziałem ale gdybym je kupił to już wiem że byłbym postrzegany jako człek który udaje że nosi coś innego, może nie na status bogatego bo w tym przypadku to raczej na dusigrosza :D 

A dwa że często kilka homarów w cenie Orisa daję więcej frajdy z zakupu niż sam Oris ;) 

Miałem kilka Seiko Sumo, bardzo podoba mi się ta koperta ale w każdym były jakieś niedoróbki, prawilnego bez "X" ciężko już dostać bo tam było lepiej i chyba skuszę się na San Martina bo lepszy jakościowo z szafirem i ceramiką ... i chociaż bez baboli będzie.

Prośba, forum jest duże i niech każdy udziela się w dziale z którego czerpie pasję i wnosi do tematu coś ciekawego a nie tylko obraża innych, przez niby tylko wyrażając swoje zdanie ;)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Po co ta gównoburza

Każdy ma swoje zdanie ale nie można swoim zdaniem pakować wszystkich do jednego wora, lepiej ... to swoje zdanie zostawić dla siebie.

Aha - nie można wyrazić swojej opinii na jakiś temat, bo jeszcze przez przypadek ktoś zostanie tym zdaniem urażony. Kiedy się skończy ten kretyński trend poprawności politycznej, kiedy przy każdej wymianie zdań, znajdzie się ktoś kto wyskoczy z gównoburzą, biciem piany itp itd.

 

Natomiast, jeżeli ktoś został urażony moimi opiniami to przepraszam! Nie to miałem na celu :)

 

1 godzinę temu, Litus napisał(-a):

Absolutnie tak tego nie traktuję - do tego stopnia, że chyba zamówię swojego pierwszego od lat homara do kolekcji 😉 Udanego!

To mnie teraz załamałeś 💔 nastąpił efekt odwrotny od zamierzonego :P


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko jest ciekawym przykładem, bo nie jest to w żadnej mierze marka prestiżowa (GS tak, ale to wśród znawców). Więc nie istnieje raczej kwestia robienia wrażenia drogim logo na kolegach itp. kobietach. Gdybym miał jakiegoś wewnątrzseikowego homara 62mas (np. SLA017), to nawet chętnie bym jeszcze dokupił tak chwalony odpowiednik produkcji San Martin, w celu konkretnego porównania (a nie np. na zdjęciu). Zresztą różnica wyszłaby od razu, bo SLA017 byłby o 1 mm mniejszy. No ale samo Seiko przy homarowaniu nie pilnuje rozmiarówki, bo przecież te ostatnie prospeksy są już większe (40.5 mm).

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

Aha - nie można wyrazić swojej opinii na jakiś temat, bo jeszcze przez przypadek ktoś zostanie tym zdaniem urażony. Kiedy się skończy ten kretyński trend poprawności politycznej, kiedy przy każdej wymianie zdań, znajdzie się ktoś kto wyskoczy z gównoburzą, biciem piany itp itd.

...

 

Oczywiście że można wyrazić opinię na dany temat ale dorabianie do tego ideologii i motywów zakupów kolegów m.inn.:

 

14 godzin temu, evilym napisał(-a):

...

, że mogę poczuć się jak ktoś bogaty, ...

 

21 godzin temu, evilym napisał(-a):

... od tych co kupują San Martiny ... 🤣

 

 

... jest słabe i tylko tyle ;) 

 

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - to jeden z motywów. Nie napisałem, że każdy się nim kieruje, a wręcz przeciwnie, mam wielką nadzieję, że niewielu.

Ad 2 - czasami trzeba umieć wyłapać ironię :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.