Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

Tani chiński homar

Który tani chiński homar?  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak stawiasz to chętnie wpadnę :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Daito napisał(-a):

Tak trochę przewrotnie Ci odpowiem - nosisz czasem jeans'y?  Zawsze to są Levis'y?

 

W punkt. 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, evilym napisał(-a):

 że mogę poczuć się jak ktoś bogaty, itp. itd.

Ciekawa teoria. Tylko moim zdaniem na dzień dzisiejszy jest tyle prawdziwych podróbek np Rolex'a wyglądających w 100% jak Sub (wraz ze wszystkimi napisami i grawerami) że jeśli ktoś chciałby udawać znacznie zamożniejszego niż jest, kupił by takiego "rolexa" a nie np. Tisella i jeszcze wyszłoby mu taniej. I co ciekawe nawet nie musiałby obawiać się o zdemaskowanie, gdyż teraz prawdziwe podróbki robione są w tak dobrej jakości, że nawet doświadczeni "roleksiarze" mieliby problem, żeby to stwierdzić po dokładnym przyjrzeniu się (bez odkręcania dekla), to co dopiero w sytuacji, jak zegarek znajduje się na czyimś nadgarstku w odległości około metra. Oczywiście rozumiem, że każdy może mieć własne zdanie na temat zegarów nazwijmy to inspirowanych, ale snucie teorii o "podróbkach" które na całym świecie są legalne coś mi przypomina - "sprawiedliwość sprawiedliwością, a racja musi być po naszej stronie" 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczepiliście się tego jak rzep psiego ogona :P

 

31 minut temu, ICE napisał(-a):

Tylko moim zdaniem na dzień dzisiejszy jest tyle prawdziwych podróbek np Rolex'a wyglądających w 100% jak Sub (wraz ze wszystkimi napisami i grawerami) że jeśli ktoś chciałby udawać znacznie zamożniejszego niż jest, kupił by takiego "rolexa" a nie np. Tisella i jeszcze wyszłoby mu taniej. 

Tak, tylko to już byłoby nielegalne. A jak ustaliliśmy, to co jest legalne jest ok, a to co nie jest legalne, nie jest ok ;)

 

PS - sami ciągniecie tą dyskusje :D

PSS - chyba zaczynacie mnie przekonywać. Muszę przystopować z krytyką, bo coraz mocniej kiełkuje u mnie myśl o zakupie ML Aikona... który wiadomo czym jest inspirowany. Stanę się wtedy krytykiem-hipokrytą ! 🤣

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, evilym napisał(-a):

Uczepiliście się tego jak rzep psiego ogona :P

Ponieważ ten pogląd bardzo często jest przytaczany w takich dyskusjach, a ponadto odnosi się do użytkowników a nie zegarków. Ciekawe jest również to, że takie poglądy i dyskusje pojawiają się jedynie w dziale chińskich zegarków, a nie np szwajcarskich. Niezależnie od tego jak mocno "inspirowany" byłby ten szwajcar, to nie znajdziemy tam tekstów typu podróbka, co najwyżej "nie pasuje mi ten design" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie roleksa w celu zaimponowania drogą marką w świetle tego, co właśnie powiedziano, już zupełnie mija się z celem. 95% spostrzegawców i tak dojdzie do nieuniknionego (w polskich warunkach materialnych i mentalnych) wniosku, że masz na sobie podróbkę. W efekcie uzyska się szacunek tych osób, na których opinii nam mało zależy (za gospodarność), zaś lekkie politowanie ze strony pozostałych (za brak klasy). Po co to komu? Już lepiej kupić Vacherona, bo wówczas te 95% nie będzie miało pojęcia, co to za nowa chińska firma, i mamy spokój 🙂 Mówię oczywiście cały czas o imponowaniu zegarkiem (jeśli komuś akurat o to chodzi w zegarkach). Ale naprawdę to w tym celu po prostu trzeba mieć omegę. Omega załatwia sprawę. Wszyscy oglądali nowe "Bondy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Co Wy z tymi Rolexami? - jest tyle innych "fajnych podróbek" - wejdzie ktoś nowy na forum i od razu pomyśli że każdy chce mieć Rolex'a, albo przynajmniej rolexa... :D Ja tam bym chciał mieć dobrze zrobionego i punktualnego SKX'a, takiego który robi mas +/- 5s/24h z oryginałem nie da rady więc zostaje tylko hmmm... homar ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Kupowanie roleksa w celu zaimponowania drogą marką w świetle tego, co właśnie powiedziano, już zupełnie mija się z celem. 95% spostrzegawców i tak dojdzie do nieuniknionego (w polskich warunkach materialnych i mentalnych) wniosku, że masz na sobie podróbkę. W efekcie uzyska się szacunek tych osób, na których opinii nam mało zależy (za gospodarność), zaś lekkie politowanie ze strony pozostałych (za brak klasy). Po co to komu? Już lepiej kupić Vacherona, bo wówczas te 95% nie będzie miało pojęcia, co to za nowa chińska firma, i mamy spokój 🙂 Mówię oczywiście cały czas o imponowaniu zegarkiem (jeśli komuś akurat o to chodzi w zegarkach). Ale naprawdę to w tym celu po prostu trzeba mieć omegę. Omega załatwia sprawę. Wszyscy oglądali nowe "Bondy".

Na szczęście mało interesuje mnie co ktoś sobie pomyśli na mój temat widząc zegarek na moim nadgarstku, dlatego Submariner jest moim Nr1 i kiedyś będzie mój (i nie zmieni tego nawet fakt posiadania jego homarka od Parnisa z doskonałą lumą własnoręcznie nałożoną) ;)

58 minut temu, Daito napisał(-a):
58 minut temu, Daito napisał(-a):

Ja tam bym chciał mieć dobrze zrobionego i punktualnego SKX'a, takiego który robi mas +/- 5s/24h z oryginałem nie da rady więc zostaje tylko hmmm... homar ;)

 

Coś w tym może być, ja ostatnio kupiłem chińskiego pilota na NH35 i nie dość, że trudno doszukać się w nim jakiś niedoskonałości (o szfirze już nawet nie wspominam), to jeszcze przez ponad dwa tygodnie pomiarów wyszło mu średnio -1s/24h :)

spacer.png

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daito napisał(-a):

 Co Wy z tymi Rolexami? - jest tyle innych "fajnych podróbek" - wejdzie ktoś nowy na forum i od razu pomyśli że każdy chce mieć Rolex'a, albo przynajmniej rolexa... :D Ja tam bym chciał mieć dobrze zrobionego i punktualnego SKX'a, takiego który robi mas +/- 5s/24h z oryginałem nie da rady więc zostaje tylko hmmm... homar ;)

 

O którym homarze mowa? Z jakim werkiem, który zagwarantuje mi max +/- 5 sek/dobę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ICE napisał(-a):

Ciekawe jest również to, że takie poglądy i dyskusje pojawiają się jedynie w dziale chińskich zegarków, a nie np szwajcarskich. Niezależnie od tego jak mocno "inspirowany" byłby ten szwajcar, to nie znajdziemy tam tekstów typu podróbka, co najwyżej "nie pasuje mi ten design" ;)

Raz próbowałem, co z tego wyszło to możesz sobie poczytać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką prośbę. Wyraźcie swoje opinie, każdy ma do tego prawo, ale wmawianie innym że kupowanie jakiegoś homara tylko po to by się dowartościować, jest mocno bez sensu.  Powiem więcej. Wiele osób kupuje homara żeby przekonać się jak może wyglądać pierwowzór, i na podstawie tego zakupu, decydują się na nabycie pierwowzoru. A jeszcze większa ilość ludzi wchodzi na aliexpres, wpisuje frazę "mechanical watch" wyskakuje mu jakiś Steeldive 1975, i potencjalny nabywca nawet nie zdaje sobie sprawy że jest to zegarek wyglądający jak inny zegarek konkretnej marki. Sam mam w  zbiorach fajnego homarka, ale się go nie wstydzę nosić bo to nie jest żadną podróbka, a jego kolorystyka pozwala mi przypuszczać, że chcąc kupić tuńczyka w tym kolorze będzie niewykonalne. Więc czemu mam nie skorzystać z homara, skoro prezentuje wygląd oryginału, z kolorystyką która w pierwowzorze nie występowała? Ba, powiem więcej. Poluje na kolejnego homarka, żeby zrobić na nim hydromod. Niestety UE, narzucaniem VAT zepsuła mi trochę zabawę, więc poszukiwania odpowiedniej ceny, będą trwały dłużej. 

 

I na koniec. Wyraźcie swoje opinie, a nie narzucajcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Bo kupowanie homarów nakręca produkcję tych tanich, podrobionych chińskich gówien. Ludzie kupują i szybko wyrzucają ten crap co zwiększa globalną produkcję śmieci i źle wpływa na ekologię planety. I żeby nie było - ten zarzut dotyczy całego rynku chińskich podrób. Zamiast tego za parę stówek kupcie se casio i cieszcie porzadnym zegarkiem na lata.

 

20210929_100416.jpg.7114182a43be2ce4dd6b319297762736.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki zapowiadał się ładny dzień, słonko na niebie, jesienna bryza ... a tu idzie gównoburza :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

incoming-shitstorm.gif.186f8900d5431b62f263396aa19177aa.gif

 

I tyle w temacie homarów, korzystających z zastrzeżonych wzorow. Nie powinno ich  tutaj na forum w ogóle być... Z resztą przykonfidenciłem i zgłosiłem ten wątek właśnie z tego powodu. Zobaczymy co zrobi moderacja :P

Screenshot_20210929-124758_Chrome.thumb.jpg.7e9166dc60183916587dd25a136c3e3b.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Noodles napisał(-a):

I tyle w temacie homarów, korzystających z zastrzeżonych wzorow. Nie powinno ich  tutaj na forum w ogóle być... Z resztą przykonfidenciłem i zgłosiłem ten wątek właśnie z tego powodu. Zobaczymy co zrobi moderacja :P

 

Tak z ciekawości - który wzór jest zastrzony i jaki dokument o tym mówi? Co konkretnie było podstawą Twojego zgłoszenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
40 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Tak z ciekawości - który wzór jest zastrzony i jaki dokument o tym mówi? Co konkretnie było podstawą Twojego zgłoszenia? 

Ano to, że te "homary" to wzornictwo zerżnięte w całości z Rolexa Submarinera. Zeby nie być gołosłownym zgłoszenie dotyczy uzyskanego w 1998 roku przez firmę Rolex patentu nr 416,498, dotyczącego m.in. wzornictwa tarczy ich Suba.  

 

USD416498S - Diving watch - Google Patents

 

I teraz czekamy na intelektualne fikołki obrońców podróbek ;)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Application US29/091,571 events

1997-11-12

Priority to CH124680

1997-11-12

Priority to CH124680

1998-07-31

Application filed by Rolex Watch USA Inc

1998-07-31

Assigned to ROLEX WATCH U.S.A., INC.

1999-11-16

Application granted

1999-11-16

Publication of USD416498S

2013-11-16

Anticipated expiration

Status

Expired - Lifetime

 

Jak to rozumieć?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderacja zgasiła światło, jakiego fikołka teraz zrobić 😁

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, tarant napisał(-a):

...

Jak to rozumieć?

Patent wygasł i nie można go już odnowić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Wygasł, czy nie takie invictove potworki to dla mnie = podróba :D

 

Invicta-Rolex-TTT-1.png.b36b5954871203b5e7f6084de508e01c.png

 

i jak zwał tak zwał - homary/repliki analogicznie kopiują design. Tylko napisu "Rolex" na tarczy ni ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jedźmy z davosami, stainhartami  itd,,, przecież kopiowanie designu jest nieuniknione...


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby ta Davosa Ternos chociaż wskazówki zmieniła na takie, jak w Argonautic. Albo żeby Steinhart (sama nazwa brzmi od razu jak chińska podróba) wysilił się na to samo. Ale nie, musowo "mercedes"... Bez gwiazdy nie ma jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Noodles napisał(-a):

Wygasł, czy nie takie invictove potworki to dla mnie = podróba :D

 

Invicta-Rolex-TTT-1.png.b36b5954871203b5e7f6084de508e01c.png

 

i jak zwał tak zwał - homary/repliki analogicznie kopiują design. Tylko napisu "Rolex" na tarczy ni ma

Wygląda na to, że Koledze nie pozostało nic, tylko zbierać Rolexy:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, że niektóre zegary od majfrendów są typowo zerżnięte z "oryginałów" ale tylko niektóre, albowiem są i zegary które mają swój dizajn i są różne od tych rolexów i innych z " górnej" półki. 

niestety nie unikniemy tego, że zegarki są do siebie podobne, gdzieś był mały motyw na forum, że Eterna i Seiko są podobne, tylko tu jest problem z ustaleniem który zarżnął z którego hahaha

ps. osobiście nie kupił był rolexa, gdyż jest to zegarek dla mnie zbyt nachalny a wręcz wulgarny, a nadto jak pójdziesz z nim do galerii to i tak wiesz tylko ty, że masz oryginał a nie invictę lub coś innego od majfrendów. Nadto zegarki od majfrendów ( które mam) są duże lepsze od Seikaczy ( które mam) jak komuś się nie podoba to niech nie kupuje ale też niech nie dyktuje innym co mają kupować i co zakładać na łapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.