Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

Tani chiński homar

Który tani chiński homar?  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.09.2021 o 12:42, Noodles napisał(-a):

incoming-shitstorm.gif.186f8900d5431b62f263396aa19177aa.gif

 

I tyle w temacie homarów, korzystających z zastrzeżonych wzorow. Nie powinno ich  tutaj na forum w ogóle być... Z resztą przykonfidenciłem i zgłosiłem ten wątek właśnie z tego powodu. Zobaczymy co zrobi moderacja :P

Screenshot_20210929-124758_Chrome.thumb.jpg.7e9166dc60183916587dd25a136c3e3b.jpg

Komuś się chyba "nowy ład" udzielił ;)

A żeby ot nie było to ja zaprezentuję świetny zegarek - szafir, ceramika, automat Miyota 8215 chodząca z dokładnością około 2s na 24h, i po mojej modyfikacji posiada lumę bijącą na głowę wszystkie jakie widziałem - oto jak działa w środku dnia w niezaciemionym pomieszczeniu :) 

spacer.png

 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
15 minut temu, ICE napisał(-a):

Komuś się chyba "nowy ład" udzielił ;)

A żeby ot nie było to ja zaprezentuję świetny zegarek - szafir, ceramika, automat Miyota 8215 chodząca z dokładnością około 2s na 24h, i po mojej modyfikacji posiada lumę bijącą na głowę wszystkie jakie widziałem - oto jak działa w środku dnia w niezaciemionym pomieszczeniu :) 

spacer.png

 

 

I jest 1:1 klonem Rolexa Submarinera. Bleh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Noodles napisał(-a):

I jest 1:1 klonem Rolexa Submarinera. Bleh.

Którą konkretnie ref masz na myśli? No i wkładkę bezela ma równo wklejoną więc nie tak do końca 1:1 ;):D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Noodles napisał(-a):

 

I jest 1:1 klonem Rolexa Submarinera. Bleh.

nawet jeśli, to co za problem? przecież nie robi konkurencji zegarkowi za kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie żaden problem! :D może za mało zaakcentowałem: MI się homary nie podobają i osobiście nie lubię ale niech każdy nosi co mu leży najlepiej :) miłego wieczoru wszystkim :)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Noodles napisał(-a):

I jest 1:1 klonem Rolexa Submarinera.

No właśnie nie jest 1:1, czego bardzo żałuję - odróżnia go przede wszystkim mechanizm no i jeszcze napis na tarczy ;) Jednak faktycznie, podobieństwo jest bardzo duże i dlatego tak bardzo mi się podoba :) Niemniej jest pełnowartościowym zegarkiem wukonanym bardzo dobrze z bardzo przyzwoitych materiałów, bez odłażącego niklu itp, który wydląda i działa perfekcyjnie od wielu lat i będzie działał przez kolejne dziesięciolecia.

1 godzinę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Chyba żeś mu reaktor nuklearny zainstalował. Co to za lumisko tak daje?

To moja mikstura na bazie lumy od kolegi Kieszonkowe - świeci jak wściekła całą noc i nad ranem bez problemu można odczyać godzinę. Kiedyś, jak robiłem swojego Biohazard to eksperymentowałem z różnymi "świecącymi substancjami" no wyszło mi takie coś, a teraz wyposażam w nią wszystkie moje zagarki :)

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym homarkiem Atlantica Worldmastera był Rubicon. Co ciekawe miał stalową kopertę. 

 

Rubicon RN10A42 - Zegarki Męskie - Ceny i opinie - Ceneo.pl

rubgf7.jpg

 20 kamieniowy DG 2833

Zegarek mechaniczny RUBICON WORLDMASTER RN10A42 - 7253061947 - oficjalne  archiwum Allegro

Edytowane przez michal260189

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest pełnopłytowe tongji z kamykami? O_o


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek można było nabyć ok 10 lat temu za cenę trochę ponad jednego Władka. Owszem jest recenzja na Czwarty Wymiar:  Rubicon Worldmaster - Udany powrót do przeszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2021 o 15:37, Noodles napisał(-a):

Wygasł, czy nie takie invictove potworki to dla mnie = podróba :D

 

Invicta-Rolex-TTT-1.png.b36b5954871203b5e7f6084de508e01c.png

 

i jak zwał tak zwał - homary/repliki analogicznie kopiują design. Tylko napisu "Rolex" na tarczy ni ma

Kolego Noodles, szanuje Twoje podejście do życia i Twoje wybory. Rozumiem, że nie jest łatwo np w aptece sprawdzać czy polopiryna nie jest przypadkiem na wygasłym patencie innej znanej marki, w supermarkecie wybierać tylko oryginalne sery np edamski, unikać nieoryginalnych/ kopii receptur toników czy szampanów. Chyba że Twoje deklaracje są tylko w jednym wąskim temacie patentów zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
9 minut temu, Antiquarius napisał(-a):

Kolego Noodles, szanuje Twoje podejście do życia i Twoje wybory. Rozumiem, że nie jest łatwo np w aptece sprawdzać czy polopiryna nie jest przypadkiem na wygasłym patencie innej znanej marki, w supermarkecie wybierać tylko oryginalne sery np edamski, unikać nieoryginalnych/ kopii receptur toników czy szampanów. Chyba że Twoje deklaracje są tylko w jednym wąskim temacie patentów zegarków?

Akurat jeżeli chodzi o zegarki to jestem purystą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo znowu mój ulubiony wątek ożył 😁

Pojawiły się jakieś nowe argumenty za tym, że kopiowanie cudzych pomysłów jest legalne? 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

A kto to robił? Bo skądinąd wiadomo, ze w Polsce swego czasu podrabiano Worldmastery, czy raczej klecono z przemycanych części.

Niekiedy sprowadzano zegarki bez tarcz oficjalnie jako części zamienne. A montowano do nich tarcze tzw Warszawianki robione u nas.                   A obecnie u nas można nabyć Perfecta toczka w toczkę Worldmaster 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
29 minut temu, evilym napisał(-a):

Ooo znowu mój ulubiony wątek ożył 😁

Pojawiły się jakieś nowe argumenty za tym, że kopiowanie cudzych pomysłów jest legalne? 😉

Walczę panie ale wielbiciele homarów przerastają mnie liczebnie!

kreskowka-smieszny-homar-jest-gotujacy-w-niecce_29190-1292.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Noodles napisał(-a):

Akurat jeżeli chodzi o zegarki to jestem purystą ;)

Czyli obszary uczciwości w życiu wyznaczasz sobie dowolnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
8 minut temu, Antiquarius napisał(-a):

Czyli obszary uczciwości w życiu wyznaczasz sobie dowolnie? 

Typie, nie Ty mnie z uczciwości będziesz rozliczał na forum zegarkowym :D niektórym to te homary za mocno weszły najwyraźniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Noodles napisał(-a):

Walczę panie ale wielbiciele homarów przerastają mnie liczebnie!

 

Niestety nie jest to tylko przypadłość tego forum, ,,homary" zalewają świat, a ich użytkownicy zalewają fora. Świat się zmienia i niekoniecznie na lepsze. Ktoś ma pełne pudło tego złomu w każdym NH35 z tarczami od pseudo Rolka po Seiko i opowiada po wszystkich działach, że on jest miłośnikiem zegarków, a reszta to naiwniacy bo płacą kupę kasy za krzywe Seiko. Królowie życia k*mać ;).

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Noodles napisał(-a):

Typie, nie Ty mnie z uczciwości będziesz rozliczał na forum zegarkowym :D niektórym to te homary za mocno weszły najwyraźniej....

Kurtyna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Macmac napisał(-a):

 

Niestety nie jest to tylko przypadłość tego forum, ,,homary" zalewają świat, a ich użytkownicy zalewają fora. Świat się zmienia i niekoniecznie na lepsze. Ktoś ma pełne pudło tego złomu w każdym NH35 z tarczami od pseudo Rolka po Seiko i opowiada po wszystkich działach, że on jest miłośnikiem zegarków, a reszta to naiwniacy bo płacą kupę kasy za krzywe Seiko. Królowie życia k*mać ;).

Widzisz tak już serio to ja to widzę inaczej. Obserwuje te wątki z boku i rzadko się w nich udzielam. Ale. 

To z niewiadomo jakich przyczyn chłopcy którzy kupują chińskie, czy microbrandowe zegarki są wyśmiewani, oceniani i rozliczani ze swojej uczciwości. Przykładem chociażby jest ten wątek. Trochę luzu w gatkach i wszystkim będzie żyło się przyjemniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Antiquarius napisał(-a):

Widzisz tak już serio to ja to widzę inaczej. Obserwuje te wątki z boku i rzadko się w nich udzielam. Ale. 

To z niewiadomo jakich przyczyn chłopcy którzy kupują chińskie, czy microbrandowe zegarki są wyśmiewani, oceniani i rozliczani ze swojej uczciwości. Przykładem chociażby jest ten wątek. Trochę luzu w gatkach i wszystkim będzie żyło się przyjemniej :)

 

.. a ja widzę, to inaczej, jeżeli ktoś ma takie lub inne zegarki, to niech ma, przecież nikt mu nie broni. Nie zauważyłem żeby ktoś na tym forum wyśmiewał takie osoby. Obecnie jednak nie ma dnia, żeby ktoś nie robił g*burzy w kilku działach twierdząc, że homary skopiowane 1:1 nic nie udają i oczywiście są lepsze, bo są tańsze, a kto przepłaca za oryginały to kiep. Zauważyłeś żeby ktoś śmiał się z homarów w temacie ,,jaki masz zegarek dziś na ręku" bo ja nie. Nawet dzisiaj w temacie o Grand Seiko ktoś wrzuca tematy z homarami, po co? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Macmac napisał(-a):

 

... Zauważyłeś żeby ktoś śmiał się z homarów w temacie ,,jaki masz zegarek dziś na ręku" bo ...

Wczoraj i dzisiaj ... chyba nie przeglądałeś :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomaliusz napisał(-a):

Wczoraj i dzisiaj ... chyba nie przeglądałeś:D

 

no nie :), ale zaraz rzucę okiem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
5 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

.. a ja widzę, to inaczej, jeżeli ktoś ma takie lub inne zegarki, to niech ma, przecież nikt mu nie broni. Nie zauważyłem żeby ktoś na tym forum wyśmiewał takie osoby. Obecnie jednak nie ma dnia, żeby ktoś nie robił g*burzy w kilku działach twierdząc, że homary skopiowane 1:1 nic nie udają i oczywiście są lepsze, bo są tańsze, a kto przepłaca za oryginały to kiep. Zauważyłeś żeby ktoś śmiał się z homarów w temacie ,,jaki masz zegarek dziś na ręku" bo ja nie. Nawet dzisiaj w temacie o Grand Seiko ktoś wrzuca tematy z homarami, po co? 

 

Dokładnie tak. Ktoś lubi nosić homary? Spoko, to niech nosi je "po cichu" a nie wypisuje farmazony "ooooo panie po co przepłacać, ja tu mom taki sam werk co w seiko i nurkować przeciez nie bedę na 200 m więc po czo przepłacać!"  ;)

001d1280686b820b43ba37a4cc9a7c2e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.