Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

Tani chiński homar

Który tani chiński homar?  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Macmac napisał(-a):

no nie :), ale zaraz rzucę okiem

Pomogę ... tu się zaczęło ale chyba dobrze że już przycichło 😉 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Pomogę ... tu się zaczęło ale chyba dobrze że już przycichło 😉 

 

 

Doczytałem :), mogę tylko podejrzewać, że koledze @Burns się ulało przy tym ,,Monsterze" i nawet mnie to nie dziwi ;) Martwi mnie tylko ta dyskusja później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie lubię przepłacać, skoro taniej mogę mieć prawie to samo. Taki limitowany (model już niedostępny na Ali!) homar Suba kosztował mnie niecałe 3 dolary. Mam go dwa lata i dalej jest prawie tak ładny, jak był na początku. Co prawda odpadły niektóre indeksy, bezel (stały, więc bez denerwującego i bezużytecznego klikania) się trochę wytarł, a cała koperta oblazła, tak że miejscami przebija już czysty znal, ale niezawodny werk wymagał tylko jednej wymiany baterii. Oryginała bym musiał serwisować, na dodatek kosztowałby tyle, co tysiące takich. Rachunek jest prosty.

d564.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
9 minut temu, oszolom napisał(-a):

Ja też nie lubię przepłacać, skoro taniej mogę mieć prawie to samo. Taki limitowany (model już niedostępny na Ali!) homar Suba kosztował mnie niecałe 3 dolary. Mam go dwa lata i dalej jest prawie tak ładny, jak był na początku. Co prawda odpadły niektóre indeksy, bezel (stały, więc bez denerwującego i bezużytecznego klikania) się trochę wytarł, a cała koperta oblazła, tak że miejscami przebija już czysty znal, ale niezawodny werk wymagał tylko jednej wymiany baterii. Oryginała bym musiał serwisować, na dodatek kosztowałby tyle, co tysiące takich. Rachunek jest prosty.

d564.jpg

bezel sie zateguje xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, oszolom napisał(-a):

Ja też nie lubię przepłacać, skoro taniej mogę mieć prawie to samo. Taki limitowany (model już niedostępny na Ali!) homar Suba kosztował mnie niecałe 3 dolary. Mam go dwa lata i dalej jest prawie tak ładny, jak był na początku. Co prawda odpadły niektóre indeksy, bezel (stały, więc bez denerwującego i bezużytecznego klikania) się trochę wytarł, a cała koperta oblazła, tak że miejscami przebija już czysty znal, ale niezawodny werk wymagał tylko jednej wymiany baterii. Oryginała bym musiał serwisować, na dodatek kosztowałby tyle, co tysiące takich. Rachunek jest prosty.

d564.jpg

Nie gardzę homarami i sam mam ale ... 

:D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co to k...wa jest?! To jest najtańszy wyrób subopodobny, jaki znalazłem na ali. Ze 2 godziny chyba leciałem po cenie od dołu, aż się trafił odpowiedni kandydat. :D

Kupione oczywiście dla jaj. Używam do prac w ogrodzie i wszelkich fizycznych, plus leży zawsze na wierzchu jako pierwszy zegarek, noszony średnio co 2 dni, myślę, więc można powiedzieć, że ma roczny przebieg jednozegarkowca. Jestem zaskoczony tym, że to cały czas działa i się nie rozpadło. Nawet nie paruje, o ile nie wejdzie pod wodę albo na mocny deszcz. Plan jest taki, że go będę nosił, aż odpadną uszy (mam drugą nieśmiganą sztukę, więc przełożę flaki z tarczą, jeśli ten ultrabudżetowy kwarc padnie wcześniej niż koperta).


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Macmac napisał(-a):

 

Doczytałem :), mogę tylko podejrzewać, że koledze @Burns się ulało przy tym ,,Monsterze" i nawet mnie to nie dziwi ;) Martwi mnie tylko ta dyskusja później.

Nie wiem co Ciebie martwi, ale mnie jak świat schodzi na psy, jak to wszystko niestety jest na poważnie, jakie są regółki na podróby, co ludzie zrobią, żeby cena była niska ( wątpię, żeby wpis oszoloma był ironiczny, może się mylę, bo nie znam tego usera, ale szczerze wątpię). Jaką władze próbuje tu trzymać grupa fanów Ali, jak covid i nie tylko jako choroba, ale również konsekwencje gospodarcze niczego nie nauczyła ludzi.

Argumenty się skończyły to zaczęły się wycieczki personalne, ale to akurat po mnie spływa.

Rozumiem, że firma od ości Omegi 300, którą ma na stronie tez nie podrobiła.

Tylko czemu Polscy Chińczycy kupują akurat podrobione zegarki, które mają swój pierwowzór gdzie indziej. Są naprawdę rodowite chińskie firmy, które mają swoje własne pierwowzory.

 

Wymienione wyżej 3 dolary niech będą podsumowaniem

Tomasz, filmik w pytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście, napisałem serio, że warto to gówno za 10 zeta kupić, zamiast przepłacać za suba... Pęknę.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Burns napisał(-a):

Nie wiem co Ciebie martwi, ale mnie jak świat schodzi na psy,.....

 

Wymienione wyżej 3 dolary niech będą podsumowaniem

 

Mnie martwi kierunek, w którym to forum nieuchronnie zmierza .. chyba nikt nad tym nie panuje? Żeby nie było, że jestem jakimś snobem, czy uważam, że jest miejsce tu tylko dla jakiej elity. Ale jak panowie ze stażem pół roku na forum chcą Ci konto ,,kasować" to mi się ma prawo to nie podobać. Ktoś prawi morały i czuje się obrażony, ale że uskutecznia złodziejstwo, to już go to nie obraża. Cuda się dzieją, latają ,,userzy" po tematach parami, jeden zegarki nosi na lewym ręku  ,,drugi" na prawym i walą sobie komplementy, którego to homar wspanialszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złodziejstwo? Bez przesady... Naprawdę. Kupowanie zegarka, który udaje inny złodziejstwem nie jest. Plus staż na forum to słaby wyznacznik, żeby oceniać ludzi. Ja jestem tu circa 10 lat, tylko z drugiego konta, bo pierwsze jeden miły pan moderator mi zbanował dożywotnio, nazywając mnie oszołomem. Więc oszołomem zostałem :P


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

Mnie martwi kierunek, w którym to forum nieuchronnie zmierza .. chyba nikt nad tym nie panuje? Żeby nie było, że jestem jakimś snobem, czy uważam, że jest miejsce tu tylko dla jakiej elity. Ale jak panowie ze stażem pół roku na forum chcą Ci konto ,,kasować" to mi się ma prawo to nie podobać. Ktoś prawi morały i czuje się obrażony, ale że uskutecznia złodziejstwo, to już go to nie obraża. Cuda się dzieją, latają ,,userzy" po tematach parami, jeden zegarki nosi na lewym ręku  ,,drugi" na prawym i walą sobie komplementy, którego to homar wspanialszy.

No to mamy identycznie!

Może ktoś mi wytlumaczy o co kaman?

Ja tam mogę wszystko, walczyć, olać, zaakceptować jeżeli naturalna kolej rzeczy.

O kasowaniu konta to se mogą pogadać, ja im w chińskim dziale nie smrodzę.

Niestety na chwilę obecną to wygląda na rozprzestrzenianie się raka lub innej zaraz.

Ciekawe co na to Roleksiarze, Omegowyc, Pamowcy i setki innych marek.

Jak tak dalej pójdzie  to forum będzie wyglądało jak przegląd lodówki. Czy to produkt za 200zł czy za 20 lub 2zł. Jak ugotujesz z tego potrawę to prawdopodobnie wyjdzie śmierdząca kupa. Nie da się tego połączyć jak leci, ryba psuje sie od głowy, zasada jakoś to będzie też nie zadziała.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest clou wczorajszych przepychanek. Można się czepiać zegarków, a nawet je obrażać jak sobie na to zasłużą, ale nie powinno się z braku argumentów walić ad personam. A tych, którzy taki proceder uskuteczniają - walić w kosmos. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wszystko zaczynają skrajnościowcy. Ja mam homary ale nie uważam że nie warto kupić Rolexa bo można mieć adiesdive. 

 

 Prawda jest taka że każdy ma wolność wyboru. I do póki na tarczy nie ma podrobionego znaku towarowego to nie jest to kradzież. Chyba że każdy kształt koperty, szlifu, czy wielkość indeksu ma swój patent. 

 

 Jednak porównanie homara do podróbek jest na prawdę słabe. Bo to nie prawda. 

 

 Ja ze swojej strony mogę tylko zaproponować żeby jedni nie dokładali do pieca drugim, bo inaczej kończy się takimi przepychankami jak wyżej. 

 

 Dodam taka fajną anegdotkę. Nie spodoba się ona ale trudno. 

 

 Kilka-kilkanaście lat temu, kiedy nie istniał Netflix, HBO go, Amazon prime I żadne inne serwisy pozwalające legalnie oglądać filmy, po za tv (kurde chyba nie jestem dinozaurem skoro takie czasy pamiętam?!). Ludzie na potęgę ściągali filmy z torrentów. I wiecie co jest ciekawe? Że te filmy które były ściągane z sieci były częściej kupowane na DVD niż te które nie były dostępne do pobrania. 

 

 Morał tej bajki jest krótki i dobrze znany. Ludzie lubią sprawdzić towar przed zakupem.

 

 

 I tak też wierzę że są tacy, którzy po zakupie homara Omegi, Rolexa, Panerai czy innej marki, stwierdzą "kurcze, fajnie leży na ręku, dobrze wygląda, ale jednak wolę oryginał, od dziś zbieram na oryginalny model"

 

 Mi niesamowicie podobały się zegarki Officine Panerai. Po kupnie homara, przekonałem się że jednak ten zegarek na żywo nie robi takiego super wrażenia jak na zdjęciach. Więc odsprzedałem. Mam za to homara Rolexa i ten noszę dzień dnia bo mi tak do gustu przypadł , jak i homara Seiko, który też mi się podoba i zostaje na stałe u mnie.

 

 Dajmy innym wybrać, ale nie piszmy herezji w stylu: "kucze po co kupować Rolexa za 59 tysięcy zł, skoro homar za 159 zł też jest i działa. Rolex to Rolex, historia, własne patenty,  z tego co się orientuję, mają swój unikalny stop stali z której robiona jest koperta. Więc jak można pisać takie głupoty że homar za kilkadziesiąt, kilkaset zł jest lepszy od zegarka na podstawie którego był wzorowany?

 

 Idąc tokiem myślenia przeciwników homarów, to jak jeansy to tylko Levi's, no w końcu jako pierwszy je wymyślił Levi Strauss, a inni tylko ściągają wzór, jak koszulka polo to tylko Lacoste bo to w końcu on jako pierwszy ją zaprezentował, i tak dalej i tak dalej. 

 

 Odrobina rozwagi nie zaszkodzi ale z dodatkiem dystansu. 

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Emil/efa116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Burns napisał(-a):

Niestety na chwilę obecną to wygląda na rozprzestrzenianie się raka lub innej zaraz.

o i tu się zgadzam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Macmac napisał(-a):

Ale jak panowie ze stażem pół roku na forum chcą Ci konto ,,kasować" to mi się ma prawo to nie podobać

hmm, czyli realizując Twój tok rozumowania, TVP1 winna innym stacjom narzucać co mają wyświetlać i o czym mówić, czyli im starszy samochód tym lepszy, czyli Ty nie masz lub masz mniejsze prawa aniżeli starsi od Ciebie ludzie, czyli ja mam sie słuchać mojej Żony bo jest starsza ode mnie ???????

to żeś pojechał :) a notabene, jeżeli ktoś wypowiadający się w tej gówno burzy ma większy staż na forum, to może mu jednak konto skasować??? :) no, własnie, że nie...

to jakbym powiedział: uciekać z mojego internetu bo ja mam go od was dłużej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

hmm, czyli realizując Twój tok rozumowania, TVP1 winna innym stacjom narzucać co mają wyświetlać i o czym mówić, czyli im starszy samochód tym lepszy, czyli Ty nie masz lub masz mniejsze prawa aniżeli starsi od Ciebie ludzie, czyli ja mam sie słuchać mojej Żony bo jest starsza ode mnie ???????

to żeś pojechał :) a notabene, jeżeli ktoś wypowiadający się w tej gówno burzy ma większy staż na forum, to może mu jednak konto skasować??? :) no, własnie, że nie...

to jakbym powiedział: uciekać z mojego internetu bo ja mam go od was dłużej :) 

 

uderz w stólł a nożyce się odezwą :) ... to jak ktoś jest krótko na forum, to może do kogoś pisać żeby wypadał z forum? Lub żeby inny user przepraszał, że nazwał po imieniu gównianą podróbkę? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, oszolom napisał(-a):

Ja też nie lubię przepłacać, skoro taniej mogę mieć prawie to samo. Taki limitowany (model już niedostępny na Ali!) homar Suba kosztował mnie niecałe 3 dolary. Mam go dwa lata i dalej jest prawie tak ładny, jak był na początku. Co prawda odpadły niektóre indeksy, bezel (stały, więc bez denerwującego i bezużytecznego klikania) się trochę wytarł, a cała koperta oblazła, tak że miejscami przebija już czysty znal, ale niezawodny werk wymagał tylko jednej wymiany baterii. Oryginała bym musiał serwisować, na dodatek kosztowałby tyle, co tysiące takich. Rachunek jest prosty.

[...]

 

Nb, jest tutaj gdzieś wątek pod tytułem najtańszy koszmar z Aliexpress, czy coś w tym guście. Chyba już udało się tam zejść poniżej 5 złotych za egzemplarz, co prawda ten ferrari-red diver nieco zawyża poziom, bo drogawy i w dodatku jednak jest z metalu (może to właśnie kosztuje te trzy dolce), ale mógłby się otrzeć o podium. Mocny zawodnik, bardzo mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Macmac napisał(-a):

 

uderz w stólł a nożyce się odezwą :) ... to jak ktoś jest krótko na forum, to może do kogoś pisać żeby wypadał z forum? Lub żeby inny user przepraszał, że nazwał po imieniu gównianą podróbkę? 

 

kufa nie kumam już chyba, o jakich podróbkach mówimy ?????????????????// 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KobyS0 napisał(-a):

kufa nie kumam już chyba, o jakich podróbkach mówimy ?????????????????// 

 

Ja nikogo nie będę przekonywał do swojego zdania, kolega niech nosi co lubi. Pozdrawiam, życzę miłego wieczoru na forum i poza również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Macmac napisał(-a):

 

Ja nikogo nie będę przekonywał do swojego zdania, kolega niech nosi co lubi. Pozdrawiam, życzę miłego wieczoru na forum i poza również.

również :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy spokojnie. Bez nerwacji. Niech każdy nosi co mu pasuje. Sam posiadam parę homarów, ale raczej leżą w pudełku. Z wiekiem człowiek przekonuje się że lepiej że ori nawet gorzej wykonany  lepiej wygląda na nadgarstku niż homar z szafirem. Tak mam między innymi z skx'em. Pozdrawiam bez obrazy.

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi chińskimi homarami to też jest tak, że jak widzę chiński temat zakupowy to kolegom coś co miesiąc wjeżdża nowego ;)  Potem wygląda to tak, że w tym roku sprzedałem 25 zegarków, jakieś Seiko 5, Edifice, 10 Timexów, kilka G-Shocków itp. ;] i z tego się robi sumka na Orisa albo używanego Taga, ale oj wiem że łatwiej kupić drobnicę częściej niż odkładać, tylko po czasie to robi się problematyczne.
Kolega opowiadał mi o typie co takich "badziewiaków" uzbierał z 400 i pomyślcie sobie tylko ile to kasy w tym utopione jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Nb, jest tutaj gdzieś wątek pod tytułem najtańszy koszmar z Aliexpress, czy coś w tym guście. Chyba już udało się tam zejść poniżej 5 złotych za egzemplarz, co prawda ten ferrari-red diver nieco zawyża poziom, bo drogawy i w dodatku jednak jest z metalu (może to właśnie kosztuje te trzy dolce), ale mógłby się otrzeć o podium. Mocny zawodnik, bardzo mocny.

Tak, najtansze wynalazki mają plastikowe koperty. Przewalało się takie coś u mnie, dałem córce do zabawy. Koperta = plastik pomalowany na złoto, pasek z tworzywa (udaje skórę), plastikowy dekielek. Miało za to całkiem przyzwoitą tarczę.

Godzinę temu, Admof napisał(-a):

Z tymi chińskimi homarami to też jest tak, że jak widzę chiński temat zakupowy to kolegom coś co miesiąc wjeżdża nowego ;)  Potem wygląda to tak, że w tym roku sprzedałem 25 zegarków, jakieś Seiko 5, Edifice, 10 Timexów, kilka G-Shocków itp. ;] i z tego się robi sumka na Orisa albo używanego Taga, ale oj wiem że łatwiej kupić drobnicę częściej niż odkładać, tylko po czasie to robi się problematyczne.
Kolega opowiadał mi o typie co takich "badziewiaków" uzbierał z 400 i pomyślcie sobie tylko ile to kasy w tym utopione jest ;)

Powiem, że z tą kasą to trafiłeś moim zdaniem w sedno. Łatwiej kupić 3 "udawacze" niż jeden "markowy", to na pewno. Też mam trochę takich sztuk, które kupiłem i tylko leżakują, a sprzedaż ich jest nieopłacalna, bo to to nie trzyma ceny w ogóle. Na szczęście nie jest tego dużo, a i kupowałem mocno okazyjnie, że tak to ujmę. Zresztą moje podejście jest takie, że jak już kupować homara, to czegoś, na co mnie nigdy nie będzie stać ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Wiec po co kupować te śmieci... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.