Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
radekglaz

Tani chiński homar

Który tani chiński homar?  

37 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ad 1 - to jeden z motywów. Nie napisałem, że każdy się nim kieruje, a wręcz przeciwnie, mam wielką nadzieję, że niewielu.

Ad 2 - czasami trzeba umieć wyłapać ironię :)

Jak stawiasz to chętnie wpadnę :)

16 godzin temu, Daito napisał(-a):

Tak trochę przewrotnie Ci odpowiem - nosisz czasem jeans'y?  Zawsze to są Levis'y?

W punkt. 😄

15 godzin temu, evilym napisał(-a):

że mogę poczuć się jak ktoś bogaty, itp. itd.

Ciekawa teoria. Tylko moim zdaniem na dzień dzisiejszy jest tyle prawdziwych podróbek np Rolex'a wyglądających w 100% jak Sub (wraz ze wszystkimi napisami i grawerami) że jeśli ktoś chciałby udawać znacznie zamożniejszego niż jest, kupił by takiego "rolexa" a nie np. Tisella i jeszcze wyszłoby mu taniej. I co ciekawe nawet nie musiałby obawiać się o zdemaskowanie, gdyż teraz prawdziwe podróbki robione są w tak dobrej jakości, że nawet doświadczeni "roleksiarze" mieliby problem, żeby to stwierdzić po dokładnym przyjrzeniu się (bez odkręcania dekla), to co dopiero w sytuacji, jak zegarek znajduje się na czyimś nadgarstku w odległości około metra. Oczywiście rozumiem, że każdy może mieć własne zdanie na temat zegarów nazwijmy to inspirowanych, ale snucie teorii o "podróbkach" które na całym świecie są legalne coś mi przypomina - "sprawiedliwość sprawiedliwością, a racja musi być po naszej stronie" 😁

Uczepiliście się tego jak rzep psiego ogona :P

31 minut temu, ICE napisał(-a):

Tylko moim zdaniem na dzień dzisiejszy jest tyle prawdziwych podróbek np Rolex'a wyglądających w 100% jak Sub (wraz ze wszystkimi napisami i grawerami) że jeśli ktoś chciałby udawać znacznie zamożniejszego niż jest, kupił by takiego "rolexa" a nie np. Tisella i jeszcze wyszłoby mu taniej. 

Tak, tylko to już byłoby nielegalne. A jak ustaliliśmy, to co jest legalne jest ok, a to co nie jest legalne, nie jest ok ;)

PS - sami ciągniecie tą dyskusje :D

PSS - chyba zaczynacie mnie przekonywać. Muszę przystopować z krytyką, bo coraz mocniej kiełkuje u mnie myśl o zakupie ML Aikona... który wiadomo czym jest inspirowany. Stanę się wtedy krytykiem-hipokrytą ! 🤣

49 minut temu, evilym napisał(-a):

Uczepiliście się tego jak rzep psiego ogona :P

Ponieważ ten pogląd bardzo często jest przytaczany w takich dyskusjach, a ponadto odnosi się do użytkowników a nie zegarków. Ciekawe jest również to, że takie poglądy i dyskusje pojawiają się jedynie w dziale chińskich zegarków, a nie np szwajcarskich. Niezależnie od tego jak mocno "inspirowany" byłby ten szwajcar, to nie znajdziemy tam tekstów typu podróbka, co najwyżej "nie pasuje mi ten design" ;)

Kupowanie roleksa w celu zaimponowania drogą marką w świetle tego, co właśnie powiedziano, już zupełnie mija się z celem. 95% spostrzegawców i tak dojdzie do nieuniknionego (w polskich warunkach materialnych i mentalnych) wniosku, że masz na sobie podróbkę. W efekcie uzyska się szacunek tych osób, na których opinii nam mało zależy (za gospodarność), zaś lekkie politowanie ze strony pozostałych (za brak klasy). Po co to komu? Już lepiej kupić Vacherona, bo wówczas te 95% nie będzie miało pojęcia, co to za nowa chińska firma, i mamy spokój 🙂 Mówię oczywiście cały czas o imponowaniu zegarkiem (jeśli komuś akurat o to chodzi w zegarkach). Ale naprawdę to w tym celu po prostu trzeba mieć omegę. Omega załatwia sprawę. Wszyscy oglądali nowe "Bondy".

Posted (edited)

Co Wy z tymi Rolexami? - jest tyle innych "fajnych podróbek" - wejdzie ktoś nowy na forum i od razu pomyśli że każdy chce mieć Rolex'a, albo przynajmniej rolexa... :D Ja tam bym chciał mieć dobrze zrobionego i punktualnego SKX'a, takiego który robi mas +/- 5s/24h z oryginałem nie da rady więc zostaje tylko hmmm... homar ;)

Edited by Daito

:)

Posted (edited)
2 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Kupowanie roleksa w celu zaimponowania drogą marką w świetle tego, co właśnie powiedziano, już zupełnie mija się z celem. 95% spostrzegawców i tak dojdzie do nieuniknionego (w polskich warunkach materialnych i mentalnych) wniosku, że masz na sobie podróbkę. W efekcie uzyska się szacunek tych osób, na których opinii nam mało zależy (za gospodarność), zaś lekkie politowanie ze strony pozostałych (za brak klasy). Po co to komu? Już lepiej kupić Vacherona, bo wówczas te 95% nie będzie miało pojęcia, co to za nowa chińska firma, i mamy spokój 🙂 Mówię oczywiście cały czas o imponowaniu zegarkiem (jeśli komuś akurat o to chodzi w zegarkach). Ale naprawdę to w tym celu po prostu trzeba mieć omegę. Omega załatwia sprawę. Wszyscy oglądali nowe "Bondy".

Na szczęście mało interesuje mnie co ktoś sobie pomyśli na mój temat widząc zegarek na moim nadgarstku, dlatego Submariner jest moim Nr1 i kiedyś będzie mój (i nie zmieni tego nawet fakt posiadania jego homarka od Parnisa z doskonałą lumą własnoręcznie nałożoną) ;)

58 minut temu, Daito napisał(-a):
58 minut temu, Daito napisał(-a):

Ja tam bym chciał mieć dobrze zrobionego i punktualnego SKX'a, takiego który robi mas +/- 5s/24h z oryginałem nie da rady więc zostaje tylko hmmm... homar ;)

Coś w tym może być, ja ostatnio kupiłem chińskiego pilota na NH35 i nie dość, że trudno doszukać się w nim jakiś niedoskonałości (o szfirze już nawet nie wspominam), to jeszcze przez ponad dwa tygodnie pomiarów wyszło mu średnio -1s/24h :)

spacer.png

Edited by ICE

2 godziny temu, Daito napisał(-a):

Co Wy z tymi Rolexami? - jest tyle innych "fajnych podróbek" - wejdzie ktoś nowy na forum i od razu pomyśli że każdy chce mieć Rolex'a, albo przynajmniej rolexa... :D Ja tam bym chciał mieć dobrze zrobionego i punktualnego SKX'a, takiego który robi mas +/- 5s/24h z oryginałem nie da rady więc zostaje tylko hmmm... homar ;)

O którym homarze mowa? Z jakim werkiem, który zagwarantuje mi max +/- 5 sek/dobę? 

6 godzin temu, ICE napisał(-a):

Ciekawe jest również to, że takie poglądy i dyskusje pojawiają się jedynie w dziale chińskich zegarków, a nie np szwajcarskich. Niezależnie od tego jak mocno "inspirowany" byłby ten szwajcar, to nie znajdziemy tam tekstów typu podróbka, co najwyżej "nie pasuje mi ten design" ;)

Raz próbowałem, co z tego wyszło to możesz sobie poczytać

A ja mam taką prośbę. Wyraźcie swoje opinie, każdy ma do tego prawo, ale wmawianie innym że kupowanie jakiegoś homara tylko po to by się dowartościować, jest mocno bez sensu.  Powiem więcej. Wiele osób kupuje homara żeby przekonać się jak może wyglądać pierwowzór, i na podstawie tego zakupu, decydują się na nabycie pierwowzoru. A jeszcze większa ilość ludzi wchodzi na aliexpres, wpisuje frazę "mechanical watch" wyskakuje mu jakiś Steeldive 1975, i potencjalny nabywca nawet nie zdaje sobie sprawy że jest to zegarek wyglądający jak inny zegarek konkretnej marki. Sam mam w  zbiorach fajnego homarka, ale się go nie wstydzę nosić bo to nie jest żadną podróbka, a jego kolorystyka pozwala mi przypuszczać, że chcąc kupić tuńczyka w tym kolorze będzie niewykonalne. Więc czemu mam nie skorzystać z homara, skoro prezentuje wygląd oryginału, z kolorystyką która w pierwowzorze nie występowała? Ba, powiem więcej. Poluje na kolejnego homarka, żeby zrobić na nim hydromod. Niestety UE, narzucaniem VAT zepsuła mi trochę zabawę, więc poszukiwania odpowiedniej ceny, będą trwały dłużej. 

I na koniec. Wyraźcie swoje opinie, a nie narzucajcie.