Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mygumas

Wskazówki nie przechodzą godź 12, nie zmienia się dzień i data

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam pytanie kilka tygodni temu kupiłem zegarek  Zegarek ADRIATICA, A1274.R113QF. Parę dni temu zauważyłem, że zegarek nie zmienia daty numeru dnia 1,2,3,4.. oraz nie zmienia dnia tygodnia pon,wt,śr,  a do tego godzina dochodzi do 11:50 i nie zmienia się na dwunastą no i później dalej też nie idzie. Wskazówka duża przemija godzinę 12 idzie dalej ale mała zostaje na godzinie 11.. duża przesuwa się a mała stoi i nie rusza się.

 

Jak bardzo uszkodzony jest zegarek :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wskazówka minutowa haczy o indeks... Pokaz ten zegarek.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem to nic nie haczy. 
Zauważyłem, że chcąc przestawić zegarek dalej niż ta 11:50 to duża wskazówka przechodzi kręci się ale mała dostaję takiego drgnięcia i stoi w miejscu, do tyłu jakbym chciał jest okey.

Nie pokaże foto, zegarek spakowałem i wysyłam do Nysy. Sam nic nie grzebię, nie znam się w ogóle. 

Chciałem poznać opinię na odległość Was jako ekspertów co to może być, co się mogło stać bo zegarek noszony okazjonalnie a tu taki klops po kilku tyg od zakupu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odległość i bez widoku zegarka tylko wróżbita Maciej.. :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odległość i bez widoku zegarka tylko wróżbita Maciej.. :)

no tak myślałem :) dzięki za odpowiedzi, jak pisałem wyżej, zegarek leci do nysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Arthas33
      Witam co sądzicie o zegarku Festina F20007/4, ma szafirowe szkło i ładnie wygląda, z tego co wyczytałem ma mechanizm ronda 705, to dobry mechanizm? Kosztuje około 500 zł jak sądzicie to dobry wybór?
       
       

    • Przez bipr
      Ponieważ kolejny raz "padł" mi mechanizm Ronda 515 proszę o poradę na co można go wymienić "plug & play" ? 

      Zegarek to żadne cudo - Adriatica 8056.515.1 - ale mimo, że ma kilkanaście lat i nosiłem go b. często to jest w dobrym stanie (koperta ze stali nierdzewnej, szkiełko szafirowe) i po prostu go lubię ;-))

      Co nie zmienia faktu, że już mnie trochę wkurza, że mechanizm jest tak nie trwały ...

       

      Podsumowując chciałbym go jeszcze ponosić i nie wiem czy ponownie wkładać: https://www.mechaniz... 515&results=91 (zakładająć, że taki tam siedzi a nie jakiś HH2 albo HH6 ;-) czy jest szansa na coś trwalszego ? 

       

      Z góry dziękuję za fachowe porady.

       

      ps przepraszam, że powtarzam post (nieco bardziej rozbudowany publikowałem już dziś w dziale "zegarki szwajcarskie") ale najwidoczniej był w złym miejscu ;-)

    • Przez lukasz2147
      Witam jeszcze raz wszystkich forumowiczów, Chciałbym Was prosić o poradę, gdyż chciałbym swojej kobiecie kupić na urodziny zegarek ale z racji na to że jestem studentem i słabo u mnie z kasą mogę na ten cel przeznaczyć maksymalnie około 400zł. Wiadomo, jak każdy chciałbym kupić dobry ładny i tani zegarek co jest awykonalne i trzeba coś znaleźć po środku Po przeszukaniu internetu i poczytaniu kilku tematów na tym forum znalazłem takie dwie Adriatici, które wg mnie są dość interesujące:

      https://www.zegarek.net/zegarki/adriatica/zegarek_adriatica_A3159.1211Q.html
      https://www.zegarek.net/zegarki/adriatica/zegarek_adriatica_A4512.6173QZ.html

      Druga bardziej mi się podoba jeśli chodzi o design ale z kolei pierwsza trochę droższa ma lepsze szkiełko (szafirowe) i chyba lepszy mechanizm bo ten na bransolecie ma Ronde 762, a na pasku Eta F04. Co byście mi doradzili, lub ewentualnie zaproponowali coś innego?
      Pozdrawiam
    • Przez leonm83
      witam, kupiłem na własną odpowiedzialnośc uszkodzony zegareczek, miałem cicha nadzieje ze to tylko bateria lecz jednak nie
      poprzednik przy zmianie baterii zachaczył o cewkę.Myśle sobię ze może zacznę zabawe w mechanika lecz nie mogę nigdzie poszukać mechanizmu ronda 515
      Czy ktos mi pomoze?
      Czy jakiś inny można włozyć?
       
       
    • Przez grebuz
      Witam,
       
      Zauważyłem, że Ronda 515 średnio trafia w indeksy wskazówką sekundową, dodatkowo ostatnio wylądowała u zegarmistrza z awarią. Czy warto wymienić ten mechanizm na inny np. Ronda 715 albo coś pasującego z ETY? Myślałem o 955.112, tylko nie wiem czy otwory mocowania tarczy są rozmieszczone tak samo i czy średnica wałka jest taka sama.
      Wiem, że 715 pasuje idealnie, a można zdobyć wersję na pięciu kamieniach.
      Czy taka kombinacja ma w ogóle sens i czy różnica (trafianie w indeksy, awaryjność) będzie zauważalna?
       
      Porownywałem tą rondę 515 z piętnastoletnią miyotą OS60 i różnica w kulturze pracy jest kolosalna. Miyota pięknie trafia w indeksy, wskazówka sekundowa przesuwa się zdecydowanie i pewnie, naromiast sekundnik w rondzie nie dość, że wyraźnie nie trafia w indeks to jeszcze jakoś tak się dziwnie telepie i drga.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.