Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

1337

Zeragek w stylu militarnym

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od dłuższego czasu marzy mi się tani mechaniczny zegarek w zbliżonym klimacie do Wietnamskich Hamiltonów (wiem, że ich ceny wahają się od 100-300$ zależnie od stanu). Zatem niestety jeszcze za drogo.

 

Ostatnio przeszukując olx znalazłem taką ofertę

https://www.olx.pl/oferta/timex-camper-mk1-ltd-edition-mechaniczny-wojskowy-oryginalny-CID87-IDpbrpl.html

 

Sprzedawca twierdzi, że zegarek jest mechaniczny i nakręca go co 3 dni. Szperałem sporo i nie znalazłem wersji mechanicznej, była za to cała masa kwarców. Czy byłby ktoś w stanie ocenić ten zegarek? warty jest tych 100zł? i przede wszystkim czy to mechanik, a może <300 znajdzie się coś ciekawszego? żaden stan mnie nie przerazi, czym bardziej vintage tym lepiej, Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Cześć od dłuższego czasu marzy mi się tani mechaniczny zegarek

 

Dozbieraj kasy i kup Visa. Pokazują się od czasu do czasu na bazarku. Myślę że są absolutnie w Twoim "klimacie" B)

Vratislavia-Conceptum-VIS1935.X.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny Wostok Komandirskie z tego typu tarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis ładny, nowy widzę 1200zł, za używany pewnie dobra cena to 800zł więc trochę za drogo (może w przyszłości). Vostoki przejrzałem, wpadł mi w oko model K34, ale wersji jest sporo i są same nowe po ~900zł więc też przekraczają budżet. Ten Timex z ogłoszenia które podałem wart jest tych 100zł? Może najdzie się jeszcze coś podobnego?     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli coś takiego, ten zegarek jest sporo tańszy

 

post-76033-0-93860700-1508913449_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli chodzi o zegarek w klimacie militarnym, to poszukaj SEIKO SNZG15K1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Timex z ogłoszenia które podałem wart jest tych 100zł?

 

Moim zdaniem nie wart 100zł, zawiódłbyś się chwytając go w ręce, ten zegarek jest plastikowy... serio, koperta jest wykonana z tworzywa sztucznego.

 

W cenie która cię interesuje to faktycznie chyba tylko Wostok (przez W, nie V)

Ew. możesz kupić Parnisa Pilota od majfrenda (tego mniejszego 44mm), wsadzić go na pasek nato - wyjdzie ci coś takiego:

 

P5216660.jpg

P5216662.jpg

 

Albo na skórce:

9523885859_286c435a89_b.jpg

 

 

https://www.flickr.com/photos/johann28/9523886025/in/photostream/

 

Tym sposobem zmieścisz się w 300 zł za mechanika z werkiem ST3600.

 

 

Zdjęcia znalezione w necie.

 

 


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, potrzebowałem kilku dni zwłoki: seiko (SNZG15K1) koperta 41mm jak i Parnis Pilot koperta 44mm w 100% mi się podobają. Najchętniej kupił bym 2, no ale niestety budżet pozwala tylko na 1 zakup. Teraz pytanie do was w co lepiej zainwestować Seiko - eglobal - 416zł, czy może Parnis z aliex... za 65$ ~238zł ? Czy to jest porównywalna jakość? jak z mechanizmami? chciałbym, żeby zegarek posłużył jak najdłużej. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chińskimi mechanizmami to jest loteria, zależy jak trafisz, więc jeśli zależy ci na długim działaniu to bierz Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli nie napawa Cię wstrętem kwarc, to ciekawą opcją jest także Bulova, jak niżej. Choć to kwarc, to jednak charakteryzujący się "płynną sekundą". Mam w zasadzie nówkę sztukę, której mogę się "pozbyć", więc gdybyś był zainteresowany, to zapraszam na PW  ;)

 

 

post-34987-0-36787600-1509437208_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, bulova ładna jednak mam już kilka kwarców, a zegarek w tym stylu chce mieć 100% mechaniczny. Teraz się zastanawiam czy seiko w którym będę chodził powiedzmy 3-4 dni w tygodniu zda egzamin? Ile trzeba go 'ładować' żeby wytrzymał cały dzień w szufladzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak z trwałością powłok PVD ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienko. Trwałe powłoki tego typu zaczynają się od zegarków takich jak Damasko.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To nie ten poziom cenowy, żeby można było mówić o "trwałości".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.