Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Wajcha

Seiko Presage na codzień?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chcę sobię kupić nowy zegarek. I to będzie na razie jedyny jaki będę miał.

Mam rozterkę. Bardzo podoba mi się ten Seiko (SRPB41), ta niebieska tarcza:

 

 

Jest taki ładny, ale boje się, że będzie zbyt elegancki na codzień (żadne garniaki). Nie lubię bransolet, więc wymieniłbym na pasek.

Ale moje serce skradły też Jazzmastery:

 

https://www.jomashop.com/hamilton-mens-watch-h32515535.html

https://www.jomashop.com/hamilton-mens-watch-h32665131.html

 

Mam wąski nadgarstek 5 cm obw. 16,5 cm.

 

Jak żyć? Brałbym tego Seiko i miał w d*pie wszystko, no ale...

 

Co myślicie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko śliczne. Wrzuć mu brązowy pasek i będzie to idealny zegarek na codzień. Zresztą i na bransolecie spokojnie nadaje się do codziennego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mam z tej serii ssa347j1. Świwtny i uniwersalny zegarek. Ja w swoim też pozbyłem się kajdanek. Obecnie śmiga na jednolicie brązowym cordovanie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z tej serii ssa347j1. Świwtny i uniwersalny zegarek. Ja w swoim też pozbyłem się kajdanek. Obecnie śmiga na jednolicie brązowym cordovanie ;-)

 

Dzięki za odpowiedzi. Już praktycznie z niego zrezygnowałem, bo:

- może być za duży na mój nadgarstek. Z tego co widziałem to zegarki w tym stylu najlepiej wyglądają jak są trochę mniejsze niż szerokość nadgarstka, z taką pewną rezerwą, a boję się, że u mnie będzie na styk i będzie busola

- obawa nr 2 to to, że jednak za elegancki, takie piękne świecidełko może jednak nie pasować do np bluzy z kapturem. Tak, czasami bywam lumpem, ale z duszą eleganta ;) no ale mógłbym się tym ewentualnie nie przejmować, gdyby nie punkt powyżej.

- jak na razie mój główny typ (zaraz po Seiko) to:

http://www.hamiltonwatch.com/collection/american-classic/jazzmaster/day-date-auto/h32505731

który wydaje się być bardziej casualowy. Mechanizm H-40. Jakieś opinie?

 

Widziałem fotki tego Seiko z brązowym paskiem i faktycznie, świetnie połączenie, ale w moim przypadku raczej tylko czarny pasek wchodzi w grę.

Moja garderoba jest głównie w czarnej/szarej kolorystyce. Brązowy pasek chyba nie pasowałby za bardzo, no i jakoś średnio mi się podobają.

No ale ciąglę zerkam na tego Seiko i mi nogi miękną.

Siedzę i siedzę, i myślę i myślę... :)

 

Dlatego prośba do Ciebie Drogi Fidelio: mógłbyś mi zmierzyć całkowitą długość wraz z uszami tego swojego pięknisia? Zobrazuję sobie, jak by leżał na ręce.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mówisza i masz: 46/47 mm od ucha do ucha :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisza i masz: 46/47 mm od ucha do ucha :-)

Wielkie dzięki. Całkiem możliwe, że będzie pasować lepiej niż ten Hami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bo to w sumie jest raczej niewielki zegarek. Ja jestem z niego bardzo zadowolony, choć do bluzy z kapturem to zakładam raczej Glycine Incursore w manualu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z tej serii ssa347j1. Świwtny i uniwersalny zegarek. Ja w swoim też pozbyłem się kajdanek. Obecnie śmiga na jednolicie brązowym cordovanie ;-)

 

fidelio: możesz podlinkować gdzie kupiłeś cordovana? Szukam do Tissota kolor ciemna czekolada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tym cordovanem to jest taki myk, że to pasior oryginalnie od Formmeistera Vratislavia Conceptum ;-) Tam poszedł perlon i stwierdziłem po prostu, że ten cordovan może pasować do mojego ssa347j1 i tak jakoś wyszło ;-) Więc odpowiadając na Twoje pytanie, pasior kupiłem z zegarkiem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wąski nadgarstek 5 cm obw. 16,5 cm.

 

 

Mam nadgarstek o identycznych parametrach.

Ze 3 lata temu miałem fazę na klasyczny zegarek z wypukłym szkłem + nato (taka tam nowoczesna wariacja starego ruska z hesalitem i parciakiem).

Rozpocząłem od niższej półki, czyli od Orienta Bambino (pomijam jego 21mm między uszami) i niestety okazał się trochę za duży.

SRPB41 ma bardzo podobne parametry i pomimo świetnej estetyki chyba bym nie zaryzykował.

Kupiłem za to Orient Star SEL05004W0 i to był rozmiarowo strzał w 10.

Może warto się nim zainteresować, lub jego ciemniejszym bliźniakiem => SEL05002B0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PsiKot

Kurcze, fajna cala seria tych Seiko, trudno byloby sie zdecydować.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.