Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rhotax

To jak z tą zmianą czasu?

Rekomendowane odpowiedzi

Bo było sobie jakieś tam jęczenie "ostatnio".

I że chętnie by wprowadzili żeby już nie trzeba było zmieniać czasu ale to pieśń przyszłości bo to by musieli zmienić w całej UE, a my podlegamy pod nich itd.

 

A teraz słyszę, że już w tym roku albo przyszłym Polska zmieni i to — FAKT.

?

 

To rzeczywiście FAKT czy kolejna manipulacyjna kampania słowna idąca w parze ze słowami typu: WSZYSTKIM polakom przeszkadza zmienianie czasu, WSZYSCY Polacy od tego chorują itd. ?

 

 

A tak przy okazji, ja mogę wypowiedzieć się egoistycznie (bo nie wiem czy ktoś przedstawił takie spojrzenie na temat) na temat zmiany czasu.

Bo ja rzeczywiście wolałbym aby zimą dzień był dłuższy — po południu, a nie żeby był dłuższy przez to, że wcześniej się zaczyna.

Rano siedzę w biurze więc światło dzienne nie jest mi aż tak potrzebne. Jestem w zamknięciu więc nie dostaję tej witaminy D :)

Za to popołudniu są większe szanse, że będę przebywał na dworze i łyknę te witaminy. I im dłużej światła słonecznego po południu tym większe szanse.

 

Ale wyjdę poza swój egoizm i pomyślę trochę o innych, bo np. nie wiem jaki to ma wpływ na psychikę....dziecka, które idzie rano do szkoły i siedzi w szkole rano, a za oknem "ciemności"? Czy wtedy mu się lepiej uczy czy jest jednak wciąż senny, zmulony? I czy jak pojawia się nagle za oknem światło dnia to się wtedy organizm ożywia i pobudza?

 

Inny aspekt. Jeśli cała UE zmienia, a my nie, tzn. że te wszystkie zegarki radiowe, które łączą się 'z czymś tam' i automatycznie przestawiają godzinę, komputery, telefony — w tych urządzeniach te mechanizmy automatyczne staną się bezwartościowe i trzeba będzie je wyłączać, żeby nie wprowadzały błędu i korygować je ręcznie?

 

A jeszcze taka ciekawostka :) że ja to oprócz tego, żeby nie przestawiać na czas zimowy (po to żeby mieć dłuższe popołudnie), to wprowadził bym zamiast tego przestawianie w LECIE :D po to, żeby po południu dzień mieć...krótszy :D

Chodzi o to, że w lecie jakoś później chodzi się spać przez to że długo świeci słońce :> I jestem przez to bardziej nie wyspany.

I znowu patrząc pod kątem dziecka, ktoś zwrócił mi uwagę na taki problem, że dziecko powinno chodzić spać, przysłowiowo "po dobranocce", ale jest problem gdy dziecko leży w łóżku, a tu za oknem widoki jak....w środku dnia ;) Na dodatek słyszy, te dźwięki z podwórka jak jeszcze wielu się bawi i gra w piłkę o 21:00 :) A on tu ma leżeć w piżamce i spać gdy tam świat żyje :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziel się towarem

 

Poprawiłeś mi dzisiaj humor tą swoją rozkminą. Dzięki wielkie :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak w całej europie zrezygnowali z zimowego, to w takiej Holandii dopiero mieliby przej...ne. Ja tam latem o 6 rano jeszcze egipskie eee szariackie ciemności widziałem. Za to opalanie się na plaży do 21 to żaden problem, o ile jest pogoda.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.