Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

frankenstein

Zegarek do koszuli, bluzy, swetra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 zegarki jeden to g-shock gw-9200 i noszę go zawsze i wszędzie. Wciągnęło mnie to forum i kupiłem do garnituru Orient Curator i jest on świetny. Czasem jednak wychodzę gdzieś bardziej na luzie i nie chciałbym brać g-shocka tylko coś bardziej eleganckiego ale nie aż tak eleganckiego jak ten Orient.

Bardzo mi się podoba zegarek Meccaniche Veneziane Arsenale i czegoś w takim stylu bym szukał. Cena myślę, że do 2000zł bo na Panerai mnie nie stać. Lubię grube skórzane paski i super jakby zegarek miał świecące indeksy czy wskazówki. Byłbym wdzięczny za podrzucenie kilku inspiracji najlepiej z militarną nutą choć nie koniecznie :) Znajomi pokupili ostatnio takie Diesle https://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-Diesel-The-Daddies-Chronograph-Quartz-DZ7400-/18565 ale wg mnie to jest za wielkie i totalnie do mnie nie przemawia. Pachnie mi to straszną lipą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

O zegarku od Diesla zapomnij. Skoro podoba Ci się Arselane od Meccaniche Veneziane, to spójrz jeszcze na model Nereide. Trwają zapisy na wersję "swiss made", która ma być dostępna w grudniu.

 

Pomyślałbym także o Nav B-Uhr na Unitasie od Steinharta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem tego Diesla aby pokazać co mi się nie podoba i w jaki styl nie chciałbym iśc. Nereide widziałem i jakoś do mnie nie gada tak jak arsenale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zobacz jeszcze linię Military od Steinharta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciężko jest znaleźć zegarek na co dzień, który byłby eleganckim zamiennikiem g-shocka. Z garniturowcem miałem o wiele prościej wiedziałem, że chcę czarną tarczę, czarny pasek, indexy i mechanika.

Zemiennika g-shocka szukam już drugi miesiąc i nie mogę się zdecydować. To Arselane od Meccaniche Veneziane chyba odpuszczę jakieś mam takie przeczucie, że do końca mi to nie będzie pasować na codzienny zegarek.

W oko wpadł mi Tissot - T-touch 2 - przeszkadza mi w nim tylko brak podświetlania no i nie wiem czy warto dopłacać do wersji z tytanu gdzieś czytałem, że szybko się wyciera i po czasie świeci jak stal.

T047.420.11.051.00.jpg

Oraz VICTORINOX SWISS ARMY I.N.O.X. Professional Diver

8866790178846_celum_127395_560Wx490H.jpgTe

Do tego jednak musiałbym sporo dozbierać... wiem, że to 2 zupełnie inne zegarki ale coś w takim stylu mi się chyba najbardziej podoba. Jeśli macie inne typy w takim klimacie to będę wdzięczny za propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tych dwóch brałbym Victorinoxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem jeszcze, że naprawy t-touch to 900zł za byle pierdołe. Chyba jednak skupię się na diverach może jakiś seiko monster bo te Vicki są bardzo drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli chodzi o divery od seiko, to polecam żółwia. Mam i chwalę sobie :-)

post-34987-0-26439100-1509908966_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Turtle'a od Seiko.

Zachorowałem na gada tydzień temu, i wczoraj kupiłem :).

Do 2000 od Seiko można wybrać jeszcze inne divery, zarówno nowe, jak i używane - jest kilka ofert na forumowym bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie może czy kiedykolwiek zostanie wznowiona produkcja seiko monster? Lata temu miałem kupić 2 generację z zębami i z jakiegoś powodu tego nie robiłem a teraz wzdycham do niego na zdjęciach. Te żółwie i inne divery są wszystkie przy monsterach takie grzeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej pozostaje ebay. Jest tam parę Monsterów 2nd gen, również nowych, głównie w kolorowych wersjach.

 

A co do samego stylu Monstera 2nd, to fajnie pasuje do Twojego stwierdzenia "eleganckiego zamiennika g-shocka", ma Moc! :)

Victorinox też jest świetny,  ale cena jest nie mała, szczególnie przy jego napędzie kwarcowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.