Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bercikk5

steinhart - luźna rozmowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu chodzi mi pewna myśl po głowie i jestem ciekawy co na ten temat sądzą inni.

Mianowicie,zegarki steinharta ładnie nazywa się HOMAGE(imitujące inny zegarek, nie przekraczając granicy praw własności), ale mimo wszystko czy bardzo nachalne wzornictwo nie wywołuje niesmaku / rozbawienia u innych miłośników zegarków?

Czy to nie jest tak, że poniekąd kupuje się (lepiej zrobioną od typowo chińskiej produkcji) podróbkę?

Tutaj podaję przykład silnego nawiązania do innego zegarka.

2uzwade.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku steinhartowych „roleksów” by było coś na rzeczy ale tu to raczej dwa zegarki typu regulator w dwóch różnych wykonaniach. Typ zegarka czasem wymusza pewne zbliżone wzorce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale mało kogo starczy na iwc a powiedzmy ludziom podoba się taki styl zegarka to co wtedy? Trzeba się zadowolić Steinhartem.Mi to nie przeszkadza. Miłośnik  zegarków to nie tylko co ten co kupuje zegarki za grubą forsę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Prawnie zapewne jest wszystko ok, wzorniczo - masz rację, u mnie wywołuje to niesmak, dlatego, że ja generalnie nie lubię zegarków, które nazywam look'slike-ami. I nie dotyczy to tylko Steinharta. Tak samo nie lubię na przykład "Portugalczyków" w wykonaniu Hamiltona, Orienta czy też innych "Rolków", "PAMów" itp. w wykonaniu firm zarówno znanych z historii zegarmistrzostwa jak i tzw. smallbrand'ów. Dlatego ze stajni Steinhart mam tylko Marine Chronometer z arabskimi indeksami, ponieważ jest to nawiązanie do historycznych czasomierzy, podobnie jak B-Uhr, i tylko takie nawiązania stylistyczne toleruję. Ale jeżeli komuś to nie przeszkadza i lubi nosić takie zegarki - jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja tego regulatora od Stenka bardzo chętnie bym przygarnął ;-) Z czasem powiększy moją kolekcję ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest tak, że poniekąd kupuje się (lepiej zrobioną od typowo chińskiej produkcji) podróbkę?

 

 

:D :D pewnie się to nie spodoba ale po pierwsze "typowa podróbka" bardzo rzadko pochodzi z Chin - a po drugie Steinhart to nie koniecznie lepiej zrobiony zegarek niż "typowa chińska" produkcja... ;)

Czy podobieństwo rodzi jakieś kontrowersje? To zależy - wśród właścicieli "pierwowzorów" pewnie tak, a u reszty to zależy od podejścia... Mnie takie podobieństwa się nie podobają, bo skoro Casio może zrobić zegarek zupełnie inny od reszty i sprzedać go za 100zł, to  wydaje mi się że Niemiecka czy Szwajcarska firma powinna być w stanie zaprojektować i wykonać zegarek który się różni od innych - zwłaszcza że ceni go na poziomie kilku tys. złotych... 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale mało kogo starczy na iwc a powiedzmy ludziom podoba się taki styl zegarka to co wtedy? Trzeba się zadowolić Steinhartem.Mi to nie przeszkadza. Miłośnik  zegarków to nie tylko co ten co kupuje zegarki za grubą forsę.

I tak i nie. Raczej ciężkie do wyobrażenia by było gdyby jakiś model ferrari został sklonowany w 90% przez opla i był sprzedawany powiedzmy za 1/10 ceny ferrari, bo ludziom się on podoba ten styl.

 

Nie ukrywam, że te stenek mi się podobał/podoba. Myślałem o zakupie, lecz jak zobaczyłem jego pierwowzór, to powstał u mnie duży niesmak. Trochę za dużo szczegółów zostało zerżniętych, przez co teraz kojarzy mi się on po prostu z podróbką IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale mało kogo starczy na iwc a powiedzmy ludziom podoba się taki styl zegarka to co wtedy? Trzeba się zadowolić Steinhartem.Mi to nie przeszkadza. Miłośnik zegarków to nie tylko co ten co kupuje zegarki za grubą forsę.

Jeżeli odpisujesz n mój komentarz to ja nic nie napisałem złego o regulatorze Steinharta. Wyraźnie napisałem, że tu nie ma kopiowania tylko dwa podobne ale jednak różne zegarki typu regulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odpisujesz n mój komentarz to ja nic nie napisałem złego o regulatorze Steinharta. Wyraźnie napisałem, że tu nie ma kopiowania tylko dwa podobne ale jednak różne zegarki typu regulator.

wszystko ok :) mi się steinhart podoba miałem już dwa ale jakby mnie starczyło na rolka czy iwc to na pewno bym je wybrał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulator Steinharta bardzo fajnie wygląda na żywo, a jego wygląd nawiązuje do cech charakterystycznych tego typu zegarków. Nie tylko IWC tak wygląda:

 

0f1b6c0b203a.jpg

1b9b9eaffce5.jpg

be9ca57b4c94.jpg

7a569d03bf9e.jpg

8b504d1f1bbf.jpg

129b1877ffdf.jpg

 

A najładniejsze regulatory były takie

 

aa89b365721e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sanik dzięki za fajne zdjęcia porównawcze. Niektóre mimo że są regulatorami to mają swój styl, ale widzę też tutaj takie, które wyglądają podobnie jak steinhart czy iwc. Więc jest chociaż pocieszenie, że stenek nie nawiązywał typowo do IWC  tym zegarkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Steinhart koła nie wymyślił :) za to oferuje solidne zegarki w dobrych cenach, choć o wtórnej stylistyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Steinhart koła nie wymyślił :) za to oferuje solidne zegarki w dobrych cenach, choć o wtórnej stylistyce.

Innymi słowy taki europejski Parnis, tyle że mocno przeszacowany?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

. Mam stenka marine i jest to fajny zegarek- bez wstydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Miałem kiedyś pilota od Stenka - Nav B-Uhra na Unitasie. Jak za pieniądze, które przyszło mi za niego zapłacić, super sikor. Powód rozstania był tylko jeden - za duży dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy taki europejski Parnis, tyle że mocno przeszacowany?

 

Absolutnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie.

Hmm, a dlaczego? Uzasadnij proszę w czym różnica.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a dlaczego? Uzasadnij proszę w czym różnica.

Np. mają też własne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem o podróbce tutaj absolutnie mówić nie można, czy IWC ma wyłączność na wzór nazywany "regulator"? Czy Steinhart na swoich zegarkach umieszcz logo IWC i sprzedaje jako takowe po niższych cenach? Wiele firm stosuje taki wzór zegarka i wolno im, a to że IWC jest akurat 10 razy droższy i ma dłuższą historie od stenka, to nie znaczy że to ma być jedyny wzorzec. Poza podobieństwem tarczy, to są przecież dwa różne zegarki, począwszy od mechanizmu, a kończąc na kopercie i gdzie tu niesmak to nie wiem... Swoją drogą to regulator stenka bardziej mi się podoba od IWC, ale to tak na marginesie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to regulator stenka bardziej mi się podoba od IWC, ale to tak na marginesie. :)

Mnie też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja również przyłączam się do tego głosu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na pierwszy post sądziłem, że chodzi o różne modele Steiharta, o całokształt ale widzę, że chodzi tylko o regulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.