Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EdwardNygma

Zegarek z dedykacją- historia na deklu zaklęta

Rekomendowane odpowiedzi

Kawałek historii i u mnie się znalazł 3894511de584567f2068e84e7db17e97.jpge72a5ca92fca747040f165e64bf265c4.jpg

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.P.B. Jasło??? Hmmm ... Wie ktoś może?

post-88672-0-02674800-1550683479_thumb.jpg

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasielskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Najprawdopodobniej.

 

Dzięki Krzysiek :)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nowego, ale już jedna identyczna dedykacja się tu pojawiła, tylko 2 lata późniejsza. Czyżby oba dla tego samego człowieka?

 

post-104390-0-06275500-1550687181_thumb.jpg

post-104390-0-78543400-1550687187_thumb.jpg

post-104390-0-26461700-1550687194_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Mam taką samą z DOKP. To nie grawer dla dyrektora tylko od dyrektora :) zegarek mam od 1 właściciela z rodziny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawa się trafiła. Za 50 lat pracy, maj 1967 r. 

IMG-20180706-191243-edit-edit.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek od kilku miesięcy nie żyje....... ale ponieważ dzisiaj wpadł mi do kolekcji taki egzemplarz  z dedykacją - to pokazuję:

 

"Od Marszałka Związku Radzieckiego - Kulikowa"

 

48866088062_b68fe483ba_b.jpgb

 

48866088202_523486f495_b.jpg

Edytowane przez Leo13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechan

dzisiaj wpadł mi do kolekcji taki egzemplarz  z dedykacją - to pokazuję:

 

"Od Marszałka Związku Radzieckiego - Kulikowa"

Taka dedykacja to jest naprawdę COŚ!! Prawdziwa historia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po oczach bije badziewiarskie wykonanie dedykacji jak na rangę donatora!!   przecież "klepane" w tysiącach dedykacje były dużo, dużo estetyczniejsze i staranniej wykonane...

 

Do tego sama sławka, to raczej ówczesna "niska półka"

_ _ _ _ _

 

 

 

Taka ciekawa się trafiła. Za 50 lat pracy, maj 1967 r.

 

ojaciepierole!!!  Teraz wystarczy kliknąć tu albo tam...  A kiedyś aby stać się posiadaczem poljota deluxa,  trzeba było zapitalać pięćdziesiąt lat w Hucie Kościuszko :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojaciepierdole 50 lat w hucie. Rozumiem że można 45 lat w służbie cywilnej i w samorządzie to Ci dadzą 400 procent wynagrodzenia. Ale kurła po 50 latach w hucie to człowieka nawet kryptonit nie położy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter przyjacielu wiesz że ten Poljot powinien zmienić właściciela prawda ? Jaką wódkę pijesz ? :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gostek go dostał awansem w 1968 roku. '68 to interwencja Układu Warszawskiego w Czechosłowacji. Jeżeli wtedy dostał awans to musiał być po stronie przeciwnej reformom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter przyjacielu wiesz że ten Poljot powinien zmienić właściciela prawda ? Jaką wódkę pijesz ? :-D

 

 

Wiesz, są zegarki, których się nie sprzedaje. Ten należy właśnie do takiej kategorii ;)

 

Co do wódki - pijam okazjonalną. Czyli raz na pół roku, albo i rzadziej :P


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też trafiłem ostatnio zegarek z fajną dedykacją to się pochwalę :)

Poljot ogólnie piękna sztuka! Szczena opada.. W dodatku równie ciekawa dedykacja.. Pan Mucha nawet jest na wiki :D

 

Ja zaś kupiłem Sportiwnyje z taką dedykacją "т. Хейфец Я Г от командования в/ч 33138 30-1-57" Wszystko chyba się zgadza, ciekawy mechanizm wyprodukowany około pół roku wcześniej :P Owa jednostka wojskowa, to chyba kolejowa jednostka ze Lwowa :D Coś takiego wyszperałem. 

 

post-95094-0-66151000-1572777934_thumb.jpg

post-95094-0-27044600-1572777954_thumb.jpg

post-95094-0-65041800-1572777968_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny Sportiwny. Stan też bardzo ładny. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walter_87 - mimo, że nie jestem fanem kostek, ten poljot (którego już kiedyś pokazywałeś aby ustalić "co to za mucha? :)", to najlepszy zegarek jaki tu kiedykolwiek widziałem!!! ...niech się chowają jakieś tam poljoty cal.2200, rakety cal.3031 czy sławy-tranzystory :)

 

PS

dobrze, że GRU tak zorganiowało w Pradze "stłuczkę", że przynajmniej poljot śp generała-porucznika Muchy ocalał

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisał timegoesby to nie koniecznie poljot dla generała tylko poljot od generała dla.... Trzeba by jakiegoś poliglotę co czeski zna. Bo pytanie brzmi czy tam jest napisane: dedykuję wiceministrowi obrony itd., czy dedykuje wiceminister obrony itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisał timegoesby to nie koniecznie poljot dla generała tylko poljot od generała dla.... Trzeba by jakiegoś poliglotę co czeski zna. Bo pytanie brzmi czy tam jest napisane: dedykuję wiceministrowi obrony itd., czy dedykuje wiceminister obrony itd...

 

Koledzy dokładnie tak, to jest zegarek od generała ( wysłałem zapytanie do znajomej, która siedzi w Pradze i zna czeski i kilka słowiańskich języków). Nie trzeba być poliglotą:

 

https://pl.glosbe.com/cs/pl/v%C4%9Bnovat

https://pl.glosbe.com/cs/pl/n%C3%A1m%C4%9Bstek

 

Jak ktoś przeczytał co jest na wikipedii to tam czarno na białym generałporucznikiem został 1.05.66, a od '68 został zastępcą Ministra ON. Zginął chyba w wypadku w 1971-tak rozumiem. Chyba jasne, że On dawał zegarki nie jemu. On dostawał pewnie takie , jak zamieściłem 2-3 lata temu w tym wątku:-)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/154691-zegarek-z-dedykacj%C4%85-historia-na-deklu-zakl%C4%99ta/page-3?do=findComment&comment=2141591

 

 

tragická dopravná nehoda-tragiczny wypadek samochodowy

Edytowane przez timegoesby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.