Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EdwardNygma

Zegarek z dedykacją- historia na deklu zaklęta

Rekomendowane odpowiedzi

Drogiemu bratu Władimirowi w dzień 50 urodzin od siostry Kati.Data i miasto (nie mogę miasta na telefonie odszyfrować)

Edit. Odszyfrowałem miasto Herson, teraz na Ukrainie.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ język Goethego znam  na poziomie bliskim "ja ja volkswagen", z dedykacją <<Gedenkst du meiner>> miałem problem, bo widziałem w niej błąd gramatyczny...

Okazało się jednak, że takie (podobno staroświeckie) sformułowanie jest dopuszczalne w uroczysto-oficjalnych inskrypcjach

post-54348-0-77215700-1509966484_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taki, niestety nie umiem odczytać co tam jest  napisane

 

Post 25

Trochę się namęczyłem z koleżanką nad rozszyfrowaniem :angry:

"Za sumienne podejście do pracy prokuratora

Wałczenko N.P .... 1969"

i znowu miasta nie mogę odszyfrować (choć tu nie musi być miasto :unsure:)

 

I Krzyśku Twoje z 22 postu:

"Przodownikowi pracy w dziedzinie nauk technicznych Towarzyszowi Liuteru K.A. od komórki ZOT ( jakiegoś Oddziału Technicznego) MEMIIT (Moskiewskiego Elektromechanicznego Instytutu Inżynierów Transportu Kolejowego - Московский электромеханический институт инженеров железнодорожного транспорта (МЭМИИТ) имени Ф. Э. Дзержинского) Rok szkolny 1933-34"

 

"Pułkownikowi Głonti G.W. od Dowódcy Wojsk, październik 1974 roku"

 

Post 23

" Pułkownikowi Seliwanowu Władimiru Siergiejowiczu w dzień 50 urodzin od towarzyszy w służbie Spraw Wewnętrznych 9 września 1984 r"

 

Post 24

"Szanownej Polinie Nikitcznie w dzień jubileuszu od współpracowników - 19 grudnia 1980 - Kijów"

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Post 25

...

i znowu miasta nie mogę odszyfrować (choć tu nie musi być miasto :unsure:)

A to nie jest data?

1 albo 7 czerwca lub lipca ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest data?

1 albo 7 czerwca lub lipca ???

Też tak myślałem. Ale pracuje ze mną w pokoju koleżanka która pochodzi zza wschodniej granicy i pomagała mi tłumaczyć i jakoś nie mogła miesiąca dopasować. Ijul lub ijun mógłby być...

Ps. Przydałoby się lepsze foto...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

To data, ale bez dnia.

W dużym powiększeniu jest tam Июль 1969

Wg mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden łatwy i jeden trudniejszy bo napisy zatarte ale mam nadzieję że na zdjęciu sam rozczytam  :)

post-47356-0-33565000-1510087539_thumb.jpg


9920500_IMG_20171104_144050.jpg

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

1. Towarzyszowi Lipskiemu S.J(Ja) za dobrą (świetną) pracę od kierownictwa Mińskiej kolei.

2. Pierwsze inicjały nieczytelne ???. Chubjanowu w dniu urodzin od współpracowników laboratorium i data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest historia. Czapki z głów bo faktycznie był to człowiek niesamowitego kalibru. Jak Ty wszedłeś w posiadanie Jego czasomierzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest historia. Czapki z głów bo faktycznie był to człowiek niesamowitego kalibru. Jak Ty wszedłeś w posiadanie Jego czasomierzy?

Zakup na meshoku, ale nie wiem czy sprzedawca był spadkobiercą czy przypadkowym sprzedającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś znajdę.

 

post-96166-0-01428200-1510590970_thumb.jpg

post-96166-0-07838500-1510590975_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to klub w Legnicy w latach 80-tych posiadał sekcję podnoszenia ciężarów>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z tej drugiej siedziby wojsk czerwonych. Ale to było coś co miało w nazwie WFS - Wojewódzka Federacja Sportu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat nie umarł :) Dorzucę jeszcze swoje dwa. Jeden zwykły pracowniczy, drugiego niestety odczytać nie potrafię.

post-86227-0-22114300-1510653302_thumb.jpg 

post-86227-0-19777900-1510653341_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siergieju od towarzyszy OKOD (Оперативный Комсомольский Отряд Дружинников)nr3. I data.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misza jaki rusofil :) brawwo


Fajnie byłoby pokazywać i facjaty tych dekli z dedykacją....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siergieju od towarzyszy OKOD (Оперативный Комсомольский Отряд Дружинников)nr3. I data.

Przepraszam, że cytuję samego siebie ale męczyło mnie co to za organizacja OKOD i właśnie koleżanka mi wytłumaczyła, że to takie nasze ORMO :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w naszym ORMO-wcom dawali zegarki?

Napewno dawali książki :) (fotka z sieci)

post-27093-0-12729200-1510770675_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.